LEGO SRBIJA

NEAKTIVAN/INACTIVE: Lego Srbija je srpski sajt gde Lego kolekcionari mogu da diskutuju, predstavljaju i razmenjuju svoja iskustva o Lego kockama, i trguju njima. Na sajtu se takođe može diskutovati o raznim stvarima koje su bitne članovima

HomeCalendarFAQSearchUsergroupsRegisterLog inOvde je prikazana detaljna statistika o forumimu

Share | 

Ukinut vojni rok :)

View previous topic View next topic Go down 
AuthorMessage
Guest
Guest

PostSubject: Ukinut vojni rok :)   Thu Dec 16, 2010 11:13 am

Napoko je umiruca sramota koja je predstavljala staru srpsku tradiciju izdahnula Smile

nakon visegodisenjeg izdisaja pri cemu je upropastila zivot vecini danasnjih ljudi koji tek treba da zapocinju porodicu i radni vek, nekima cak upropastivsi neke realne sanse za isto, preminula je 15. decembra 2010.

Od sada nasi mladici ce biti slobodni da odredjuju svoj zivot i da slobodno prave planove.

vise o tome citajte na jednoj od stranica ovde
http://srb.time.mk/cluster/42d7b36c53/vojni-rok-ukinut-srbija-dobija-moderniju-vojsku.html
Back to top Go down
MasterHaosis
Vlasnik Sajta
Vlasnik Sajta

PostSubject: Re: Ukinut vojni rok :)   Fri Dec 17, 2010 12:52 am

hahaha, ja sam još mogao da se vadim na to što idem na fakultet!!!
Išao bi ja još dve godine! Tako da bi mogli da mi se private.
Bogdane, ali im je sada slogan ,,Budi profesionalac" More godni ih u pičku materinu da ih ne vidim. Taj profesionalizam je dobro poznat kod nas. Profesionalna smo država nema šta!

Bogdanst wrote:
i voz je cool, moram reci, previse, novi duhovi su vrh, a moram uzeti voz zbog aviona, da se juri sa mojim crvenim baronom Very Happy sad vec lupam glupsti
Back to top Go down
http://legosrbija.forumotion.com
gusar
Tvorac 1000-tog posta
Tvorac 1000-tog posta

PostSubject: Re: Ukinut vojni rok :)   Fri Dec 17, 2010 1:39 pm

Da-konacno!

MasterHaosis wrote:
...ali im je sada slogan ,,Budi profesionalac"...

Da, vrlo 'zanimljivo'. Ukinut rok, a cini se vise nego ikad da se reklamira vojska. 'Fantasticni' spotovi na tv-u, akcije voske (organizovan dolazak osnovnih i srednjih skola u kasarne...itd), dani brigada...Zbog cega?? Da bi srpski mladici bili tzv. profesionalci i kao psi rata ginuli po svetskim vukojebinama za nato/USA interese!!! Evil or Very Mad
Najstrasnije od svega je to sto bi majke/sestre/zene bile zavijene u crno Sad

Al opet kad se pogleda sledece: U Svajcarskoj postoji sluzenje vojske iako drzava nije ratovala vise od jednog veka i sl; a u Izraelu je obavezno da sluze i zene affraid
Back to top Go down
Guest
Guest

PostSubject: Re: Ukinut vojni rok :)   Fri Dec 17, 2010 4:18 pm

ja sam za obaveznu obuku svakog muskarca rukovanjem oruzijem, nemojte pogresno da me shvatite - mesec dana da te obuce da rukujes puskom i pistoljem i sl i cao zdravo

a kod nas se svodilo da ce te 6 meseci ponizavati ljudi koji imaju koplekse i terati na razne sramotne radnje u ime domovine, a koje nemaju veze sa mozgom, niti cine dobro domovini, i koje mogu samo da izazovu gnev i mrznju prema Srbiji (sisanje trave asovima, pranje kupatila cetkicom i sl). to niti moze da podigne borbenu gotovost, niti bilo sta, to je cisto izivljavanje. a ako bi ti obucio celu generaciju da slepo izvrsava takve gluposti onda bi i dobili da ce izbiti rat i imati masovne zlocine na sve strane zbog:
a) isfrustriranosti onih koji jos uvek razmisljaju svojom glavom tokom te obuke (torture) i trazenjem ventila da istu izbace napolje (a to je civilno stanovnistvo najcesce suparnicke strane, ponekad i sopstvene odakle se i radjaju zlocini)
b) slepim slusanjem svake naredbe (posle potkracivanja toliko travcica u kasarni, covek sve prihvati kao razumno naredjenje svog komandanta) a kako nama najcesce vrh nema veze sa svojom sposobnoscu vec korupcijom, svaka budala moze tebi izdavati naredjenja u ratu i time ti ako slepo slusas izvrsices ko zna kakva zlodela

sa druge strane imamo civilno sluzenje vojske, koje uopste ne podize borbenu gotovost stanovnistva (cemu onda se to zove vojni rok?), koje ajd da mu priznam ima neku poentu jer uci civilne vojnike (oksimoron) da rukuju protivpozarnim aparatima i sl, ali samo 1/20 vremena, a i to je korupcija sredila, pa vecina njih samo dobije potpis da je to odradila a nema pojma o bilo cemu; ostatak vremena su civilni vojnici osudjeni da rade na najgorim radnim mestima, gde nisu placeni, gde im ne ide radni staz, gde su oni mozda napustili bolje poslove (ugrozili svoju karijeru) ili studije (isto ugrozavanje, jer nemojmo da se pravimo ludi da ce neko obavezno diplomirati pa vojska ne moze da ga povuce na osnovu toga sto ima 27 godina - jer boze on je trebalo da diplomira do tada - kada je korupcija i tu sredila da ni studije nisu merodavne, trud nije jednak rezultatu, sta vise uopste ne zavisi u vecini slucajeva, vec cista sreca koja iziskuje vreme koje vojska oduzima), da ne pricam da smo mi vec toliko siromasna zemlja da svaki izgubljen sekund moze kostati porodicu opstanka, bilo radom u kuci (Srbi su svoji majstori ne zato sto nemaju pametnija posta, jer nemaju para da placaju majstore iz oglasa, koji su takodje svoji majstori - isto vazi i za servise ovlascene ili privatne) bilo radom kakvog takvog posla, makar za minimalac; na stranu da na tim najgorim radnim mestima cesto civilni vojnici ugrozavaju svoje zdravlje jer im se poveravaju poslovi koji su opasni pod zdravlje - izbacivanje radioaktivnog otpada iz instituta, rasklanjanje stvari pokojnika iz bolnice (a i onih tesko bolesnih, isti problem za zdravlje), rad na recepciji raznih institucija (koji iako nema neki preterano tezak fizicki posao, ima opasnosti samog radnog mesta, kad cuvas recimo recepciju ministarstva i sl)

A redovno sluzenje vojnog roka, pored torture imalo je i nedostatak u hrani i odeci za regrute, gde bi ih pustali svaki vikend kuci samo da i h ne bi hranili, jer ni nemaju sredstva. a pride nemaju ni gorivo za tenkove, municiju za topove, pa na cemu onda da se vezbas? simuliras truckanje tenka dok sedis u njemu a kolege ti drmusaju vozilo

zato nije cudno sto Svajcarci imaju vojsku, oni imaju odakle da je plate, oni sigurno ne pate od ovih problema odevanja i hranjenja...

a Izraelci moraju da imaju vojsku jer su pod stalnom ratnom opasnoscu, ali opet i oni imaju em para em ratne opreme za svoju vojsku pa njihov vojni rok ima i te kako smisla.

sa druge strane, mozda nekom bude argument - pa tortura je i u americkoj vojsci; jeste, slazem se, zato imamo one budale koje su radile sva ona sr*nja po Iraku, ima slika po netu koliko oces, zlostavljanja i mucenja ljudi, unistavanja spomenika kulture (tenkom kroz visece vrtove), pa ako nam je to za poredjenje, ako je to merodavna obuka vojnika i to uzorni vojnici, imamo mnogo vise problema nesto sto smo mislili...

da ne pominjem, sta ce oni cak u Iraku, Avganistanu i ostalim mestima koje oni ne znaju da pokazu na karti...

uz cinjenicu, kod nas na vojnu akademiju idu samo najbolji, kod njih se salje u vojnu skolu samo ako zeznes nesto debelo, i tim putem oni resavaju visak radne snage, salju ih u vojnike, pa tamo nek rade sta 'oce, bar nece na ulici svog rodnog grada, jer je velika verovatnoca da ce poginuti budala tamo - sem kad se njih par vrati nazad, pa onda napravi onakva paranoicno skicofrenicna sr*nja koja smo vidjali po novinama. pa zar onda treba da mi stavljamo kao obavezu da svaki mladic odsluzi vojni rok? ni u Americi nije svaki obavezan, oni svoje najbolje i najpametnije ne primoravaju na takvo nesto, jer razumeju znacaj njihovog rada i doprinosa, jer znaju koliko pojedinac doprinosi celini, dok kod nas se pojedinac u celini posmatra kao sicusni deo koji je na nivou statisticke greske i stoga ne moze uticati na krajni rezultat... sto i donosi delom do razlike izmedju nas i njih po ekonomskim performansama
Back to top Go down
gusar
Tvorac 1000-tog posta
Tvorac 1000-tog posta

PostSubject: Re: Ukinut vojni rok :)   Fri Dec 17, 2010 6:39 pm

Bogdanst wrote:
..a kod nas se svodilo da ce te 6 meseci ponizavati ljudi koji imaju koplekse i terati na razne sramotne radnje u ime domovine, a koje nemaju veze sa mozgom...svaka budala moze tebi izdavati naredjenja u ratu...

Upravo to. 'Profesionalci' ce biti postedjeni toga jer su toboze -'profesionalci', a mi ostali bismo im sluzili za segacenje. Zamisli kolko se tek vremena gubilo u SFRJ, kad se sluzilo npr. po raznim vukojebinama bosne i 'rvatske-godinu ipo dana ako se ne varam Shocked

Super si sve objasnio, ne treba nista ni dodati-ni oduzeti. Ja neveo te dve visoko razvijene zemlje-jer mi je bio 'simpatican' primer, ali upravo to visoko razvijene zemlje , govori da para vrti gde burgija nece Wink
Back to top Go down
MasterHaosis
Vlasnik Sajta
Vlasnik Sajta

PostSubject: Re: Ukinut vojni rok :)   Sat Dec 18, 2010 2:09 am

Bogdane, svaka ti čast za ovo!
Samo da ti kažem, više se isplati državi da bude neko na civilnom nego na vojnom odsluženju. Ovako bar radi za džabe društveno koristan rad, a onako toživljava torture i moraju da ga hrane i sve.... Jebala ih ona četkica za zube, ja bi sve to javno na trg, skinuo bi im gaće svima, pa onakva četkica neomašćena pravo u dupe! čekaj mamu ti jebem, dal te plaćaju da se iživljavaš ovde!

Bogdanst wrote:
i voz je cool, moram reci, previse, novi duhovi su vrh, a moram uzeti voz zbog aviona, da se juri sa mojim crvenim baronom Very Happy sad vec lupam glupsti
Back to top Go down
Guest
Guest

PostSubject: Re: Ukinut vojni rok :)   Sun Dec 19, 2010 12:23 am

drzavi se isplati ali sta se civilnom vojniku isplati?

ako cemo tako, svaki vid robovlasnistva se isplati robovlasniku, samo treba osmisliti dovoljno pametan izgovor i nazvati ga nekako sto prikriva da je to cist kuluk!
Back to top Go down
MasterHaosis
Vlasnik Sajta
Vlasnik Sajta

PostSubject: Re: Ukinut vojni rok :)   Sun Dec 19, 2010 10:54 am

Civilnom vojniku se isto više isplati, bolje da rinta negde na poslu, i to sam može da bira u okviru svoje struke, nego da ide da šljamči onamo u uniformi i da preživljava sve i svašta.
Ti da možeš da biraš, 9 meseci na tvom radnom mestu, ili 6 meseci u vojsci, šta bi izabrao?

Bogdanst wrote:
Back to top Go down
Guest
Guest

PostSubject: Re: Ukinut vojni rok :)   Sun Dec 19, 2010 1:02 pm

pa upravo je u tome poenta, kod nas bar te ne ostavljaju na tvom radnom mestu, tj u struci nego te bace...

moj drug, inace na doktorskim studijama na bioloskom, nije ostao civilku da sluzi na faxu na kome je zaposlen kao asistent, nego su ga bacili u neko propalo preduzece (i on je rizikovao da mu nadju zamenu dok je on na civilnom...), brat moje sestre, sluzio je u bolnici nocnu smenu, a nema ama bas nikakve veze sa medicinom i sl, asistent moj sa faxa kad je doslo vreme on da sluzi, nije ostao na faxu nego je otisao ko zna gde...

naravno krecemo se oko toga da bolje 9 meseci da radis negde nego da 6 meseci budes u kasarni, ali taj izbor je uveden ne zbog toga sto bi regrutima bilo lakse, nego zato sto vojska nije imala para za celu klasu... e pa ako nema para, onda neka ukine rok kao sto su sada, a ne da imaju opciju - posto postoji nametnuta potreba da oduzmemo mladicima Srbije godinu zivota, ajd mi da budemo dobri da ima skratimo opciju sluzenja u kasarni, ionako niko to ne voli a i bre skupi su, nego mi jos vece baje da ispadnemo i da im ponudimo da rade na parking servisu, bolnici, preduzecu nekom za dzabe 9 meseci, samo zato sto je ostao stari namet da mladici izgube period svog zivota, ali ako ne mozemo da im ponudimo nesto sto ce da koristi drustvu u celini (dizanje borbene gotovosti i izgradnja karaktera sto se mozda radilo u staroj sfrj) ajd da ih iskoristimo kao grupa pojedinaca koja ce imati korist - to se i po definiciji zove zloupotreba i korupcija!
Back to top Go down
MasterHaosis
Vlasnik Sajta
Vlasnik Sajta

PostSubject: Re: Ukinut vojni rok :)   Mon Dec 20, 2010 12:15 am

I jeste, baš tako kako kažeš!
Ali ja znam par ljudi koji su baš služili vojsku u okviru svoje struke.
Jedan lik je završio ugostiteljsku, bacili su ga da radi u hotelu da ladi jaja. A nema ni 3 km od njegove kuće.
Drugi lik je završio za profesora geografije, i pitao je da li može da radi za to vreme u školi nekoj, oni su ga stavili u školi da radi. Imalo je primera ovde kod nas gde si mogao da biraš gde ćeš.

Bogdanst wrote:
Back to top Go down
Guest
Guest

PostSubject: Re: Ukinut vojni rok :)   Mon Dec 20, 2010 1:41 am

pa onda su ti ljudi srecni... vecina nije a cini mi se da ne bi ni bio ostatak te srece... sve je u tome da li imas vezu (najcesce) ili sretnes razumne ljude (retko, retko...)
Back to top Go down
Sponsored content

PostSubject: Re: Ukinut vojni rok :)   Today at 5:43 pm

Back to top Go down

Ukinut vojni rok :)
View previous topic View next topic Back to top 
Page 1 of 1