LEGO SRBIJA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
LEGO SRBIJA

NEAKTIVAN/INACTIVE: Lego Srbija je srpski sajt gde Lego kolekcionari mogu da diskutuju, predstavljaju i razmenjuju svoja iskustva o Lego kockama, i trguju njima. Na sajtu se takođe može diskutovati o raznim stvarima koje su bitne članovima
 
HomeSearchLatest imagesRegisterLog inOvde je prikazana detaljna statistika o forumimu

 

 Попајe, срећан ти рођендан!

Go down 
3 posters
AuthorMessage
gusar
Tvorac 1000-tog posta
Tvorac 1000-tog posta
gusar


Posts : 67
Join date : 2010-11-13
Age : 83
Location : Beograd

Попајe, срећан ти рођендан! Empty
PostSubject: Попајe, срећан ти рођендан!   Попајe, срећан ти рођендан! Icon_minitimeMon Jan 17, 2011 8:46 pm


Анимирани лик Морнар Попај први пут се појавио пре 82 године у стрипу "Thimble Theatre", а његов творац је цртач Елзи Крајслер Сегар. Оливина велика љубав и одани пријатељ Пере Ждере најпознатији је по снази коју добија када поједе конзерву спанаћа.


Симпатични анимирани лик Морнар Попај први пут се појавио у стрипу Thimble Theatre 17. јануара 1929. године, а измислио га је амерички цртач Елзи Крајслер Сегар.



Сегар је Попаја представио у свом, тада деценију старом, стрипу.

Главни јунак Кастор са другаром Хамом упутио се на прекоокеанско путовање када се обратио човеку у морнарском оделу с тетоважом сидра на руци речима: „Хеј ти! Да ли си ти морнар?".

Повлачећи дим из морнарске луле и жмурећи на једно око, Попај је узвратио: „Јок, мислим да сам каубој."

Од тог тренутка постао је саставни део стрипа Thimble Theatre.

Попај је морнар с истетовираним сидром на обе подлактице и заштитним знаком - лулом од кукурузовине у устима. Његов супраник је Баџа који бескрупулозно покушава да освоји Оливу, Попајеву велику љубав.

Попајe, срећан ти рођендан! Popajbadzain
Попај и Баџа

Морнар Попај је напознатији по томе што када поједе спанаћ добија огромну снагу уз помоћ које лако побеђује Баџу. Симпатичан лик који се појављује у цртаним филмовима Морнар Попај јесте и прождрљивац хамбургера Пера Ждера.

Филмску премијеру Попај је имао 1933. године у филму Бети Буп среће морнара Попаја. Исте године „Флечер студио" снимио је дугометражни цртани филм Ја сам оно што јесам (I Yam what I Yam), са Попајем у главној улози.

„Парамоунт студио" преузео је „Флечер студио" и 1942. године преименовао га у "Famous Studio". Иако је настављено снимање цртаних филмова о Попају, познаваоци и љубитељи цртаних филмова тврде да никада није постигнут квалитет из претходног периода.

Попајe, срећан ти рођендан! Popeyeandolivein
Попај и Олива

Од 1933. до 1957. године направљено је око 230 краћих епизода и три дужа анимирана филма: Морнар Попај сусреће Синбада морепловца (Popeye the Sailor meets Sinbad the Sailor), Попај сусреће Али Бабиних 40 разбојника (Popeye meets Ali Baba's forty thieves) и Аладин и његова чаробна лампа (Aladin and his wonderful lamp).

Цртане филмове је до 1942. режирао Дејв Флеjсчер, а од тада редитељски посао обављали су Симор Кнејтел, Исадор Спарбер, Бил Титла, Ден Гордон и Дејв Тендлар.

Играни филм о Попају у режији Роберта Алтмана снимљен је 1980. године. Главне улоге поверене су Робину Вилијамсу - у улози Попаја и Шели Дувал - у улози Оливе.

RTS
Mogu samo da se pridruzim cestitkama Smile :party: Najjaci je!
P.s. Stavio sam ovde, a ne u 'razno' jer je ovo crtani film Razz
Back to top Go down
MasterHaosis
Vlasnik Sajta
Vlasnik Sajta
MasterHaosis


Posts : 1206
Join date : 2010-02-17
Age : 36

Попајe, срећан ти рођендан! Empty
PostSubject: Re: Попајe, срећан ти рођендан!   Попајe, срећан ти рођендан! Icon_minitimeWed Jan 19, 2011 2:48 am

Pa da, u Mediji i treba da bude.
Nego, dobro si ovo odradeo, svaka ti čast!
Back to top Go down
https://legosrbija.forumotion.com
Red Wing

Red Wing


Posts : 25
Join date : 2010-12-12
Age : 33

Попајe, срећан ти рођендан! Empty
PostSubject: Re: Попајe, срећан ти рођендан!   Попајe, срећан ти рођендан! Icon_minitimeWed Jan 19, 2011 11:16 pm

Srecan rodjendan, uz malo zakasnjenje, za veliku legendu - Popaja!

Evo i LEGO verzije doticnih junaka Very Happy
Попајe, срећан ти рођендан! -84212207003418440
Back to top Go down
Guest
Guest




Попајe, срећан ти рођендан! Empty
PostSubject: Re: Попајe, срећан ти рођендан!   Попајe, срећан ти рођендан! Icon_minitimeSat Jan 22, 2011 1:17 pm

lol! super su odradjene figurice
Back to top Go down
gusar
Tvorac 1000-tog posta
Tvorac 1000-tog posta
gusar


Posts : 67
Join date : 2010-11-13
Age : 83
Location : Beograd

Попајe, срећан ти рођендан! Empty
PostSubject: Re: Попајe, срећан ти рођендан!   Попајe, срећан ти рођендан! Icon_minitimeSun Jan 23, 2011 2:37 am

MasterHaosis wrote:
Nego, dobro si ovo odradeo, svaka ti čast!
Pa kao sto sam napisao-preuzeo sam sa sajta RTS-a, nije bas sve bilo copy/paste (osim teksta); morao sam i da se 'malo' pomucim lol!

Red Wing wrote:
Evo i LEGO verzije doticnih junaka...

Nisu mi jedino jasne Olivine noge (kockice) Shocked Na stranu to sto treba da bude mnogo visa od Popaja Razz
Back to top Go down
Guest
Guest




Попајe, срећан ти рођендан! Empty
PostSubject: Re: Попајe, срећан ти рођендан!   Попајe, срећан ти рођендан! Icon_minitimeSun Jan 23, 2011 1:37 pm

to jeste, mogli su popaju da daju one niske plave patuljacke noge

a inace takva gradnja nogu je sada bas hit, vidjam da ih svi tako prave. sto i nije lose, mada vise ja volim obicne noge koje mogu da se savijaju u kukovima
Back to top Go down
Sponsored content





Попајe, срећан ти рођендан! Empty
PostSubject: Re: Попајe, срећан ти рођендан!   Попајe, срећан ти рођендан! Icon_minitime

Back to top Go down
 
Попајe, срећан ти рођендан!
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
LEGO SRBIJA :: OSTALE TEME :: Medija-
Jump to: