LEGO SRBIJA

NEAKTIVAN/INACTIVE: Lego Srbija je srpski sajt gde Lego kolekcionari mogu da diskutuju, predstavljaju i razmenjuju svoja iskustva o Lego kockama, i trguju njima. Na sajtu se takođe može diskutovati o raznim stvarima koje su bitne članovima

HomeCalendarFAQSearchUsergroupsRegisterLog inOvde je prikazana detaljna statistika o forumimu

Share | 

Novi lego manijak XD

View previous topic View next topic Go down 
AuthorMessage
JaBaDaBaDu
Tvorac 4000-tog posta
Tvorac 4000-tog posta

PostSubject: Novi lego manijak XD   Thu Sep 22, 2011 12:42 pm

Pozdrav svima od LEGO manijaka Igora. XD Imam 24 godine ali uz LEGO sam veliko dete XD S obzirom na okolnosti u kojima smo svi ziveli 90-tih, imam solidnu kolekciju setova jer sam imao srecu da mi rodjaci sa strane donose kocke. Moj prvi set je Sea Sepent iz 1992. (Black Knights serija) Kada sam upisao srednju skolu zapostavio sam kocke sve do trenutka kada sam sa drugom pricao o njima i potom sam uzeo da sastavljam sve sto imam i da kupujem nove kocke XD. Hteo sam da pitam da li mogu da uradim opis Kings Castle iz 2010. godine?
Lepo je videti da ima dosta fanova LEGO kocaka u Srbiji koji su malo stariji jer cesto narod ovde ne razume da neko ko je odrastao voli LEGO XD

Last edited by JaBaDaBaDu on Tue Sep 27, 2011 9:15 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
Guest
Guest

PostSubject: Re: Novi lego manijak XD   Fri Sep 23, 2011 11:42 pm

pozdrav Igore, dobrodosao Smile

ima dosta ljubitelja lego kocaka, a godine variraju od jednocifrenih do skoro trocifrenih Smile

izuzetno mi je drago da volis castle, i nadam se da ti se zbog sea serpent seta black knights omiljena frakcija Smile

Dobrodosao si da uradis opis, u delu predvidjenom za opise review Smile

http://legosrbija.forumotion.com/f5-lego-reviewi

naravno mozes sa drugima podeliti i svoju lego kolekciju pravljenjem brickset naloga, o tome detaljnije ovde:
http://legosrbija.forumotion.com/t169-pravljenje-brickset-kolekcije#1568

Smile

I ako imas slike ili si voljan da se raspises o jos nekom setu, slobodno (ako nemas slike, ja cu potraziti neke sa neta cisto da upotpune pricu koju budes stavio)
Back to top Go down
JaBaDaBaDu
Tvorac 4000-tog posta
Tvorac 4000-tog posta

PostSubject: Re: Novi lego manijak XD   Sat Sep 24, 2011 11:05 am

Hvala Bogdane!

Meni je poznato da u svetu ima ljubitelja LEGO kocaka svih uzrasta, ali u Srbiji lično ne poznajem nijednog starijeg XD Zato je ovo idealno mesto.

Castle mi je omiljena tema, uopšte volim tu tematiku, a omiljena frakcija su mi Black Knights-i (6086 Black Knights Castle mi je uz Kings Castle 2010 najbolji, ali nemam ga XD) i vitezovi iz Kingdoms frakcije.

SUper za opis, polako ću ga raditi pa kad uradim okačiću XD

Napravio sam brickset kolekciju , ostaje samo da ubacim na ovaj sajt. (čini mi se da sam ranije pročitao negde da treba da imam 10 postova da bih mogao da je okačim na profil, no videću).

Kad su u pitanju slike, ja ću slikati jer bih opisivao setove koje lično imam. Sledeće bih voleo da opišem (ako dozvoljavate) Mill Village Raid i Blacksmith attack i jer trebaju da mi stignu početkom oktobra iz Nemačke XD
Back to top Go down
Guest
Guest

PostSubject: Re: Novi lego manijak XD   Sat Sep 24, 2011 11:17 am

I mislio sam na Srbiju, iznenadio bi se koliko ljudi kod nas se ozbiljno bave ovim hobijem, i mogu reci, ima i onih koji su svetski poznati (i prepoznatljivi, kao brend Smile )

sto se tice kacenja slika i opisa setova, slobodno, kako ti vreme dozvoljava, kaci, nista ne moze da bude pogresno (sem ako nema neprikladnih sadrzaja, ali verujem da to nece biti slucaj)

brickset kolekciju ucini javno odstupnom, i daj link, pa mogu i ja da ti okacim u profil, ako ne moze zbog 10 postova da sam stavis (mada sumnjam)

slike kacis preko nekog sajta koji podrzava slike (flickr i sl) u formatu gde je najbitnije da imas ovaj link, a on se nalazi u adrs bar-u pretrazivaca sajta gde ti je slika

imas i opciju da preko foruma okacis sliku (tj preko sajta sa kojim je povezan forum) preko dugmeta HOST AN IMAGE (6. dugme iznad polja u kome pises tekst za postove (reply i sl) sto poziva novi prozorcic - gde treba da odredis prvo lokaciju slika na svom kompu, potom da odaberes rezoluciju (najbolje je 1024px) i kliknes HOST, sacekas da ti se slika posalje na net da bi na kraju dobio link koji samo COPY/PASTE u svaki post i prikazace ti se slika sa odgovorom)

izvini ako ti je ovaj kratki tutorijal bio nepotreban, ja to cisto preventivno pisem Smile

uf, a taj zamak 6086 Black Knights Castle je i meni medju top 3, ali ga nemam

i ja jedva cekam za Mill raid set, ali moram licno da idem u inostranstvo da ga kupim (mislim, ima i ovde ali kosta 12000, bas da im ne dam toliko)
Back to top Go down
JaBaDaBaDu
Tvorac 4000-tog posta
Tvorac 4000-tog posta

PostSubject: Re: Novi lego manijak XD   Sat Sep 24, 2011 11:30 am

Haha bas bih voleo da znam koje su to ličnosti iz Jet seta XD salim se xD

Evo okačio sam kolekciju, hvala za uputstva u svakom slučaju.

Ne mogu da nađem gde se stavlja avatar odnosno profilna slika, ako mi možeš reći (može i na pm ako je ovde spam)

Taj 6086 je fantazija, jednom sam sanjao da ga imam hahaaha XD

Ah, Mill raid je po meni mozda i najbolji set svih vremena (Medieval Market Village je super, ali ovo selo mi je unikatnije, ima nekako pravu domaćinsku atmosferu Smile )

Ja definitivno ne bih kupio ni Kings Castle ni Mill Village Raid da igrom slučaja nema nekog da mi donese iz inostranstva gde selo košta 70e naspram što ti kažeš 120e- skoro duplo!
Back to top Go down
Guest
Guest

PostSubject: Re: Novi lego manijak XD   Sat Sep 24, 2011 11:45 am

moram pohvaliti kolekciju, i podrzati da napravis review i zamka fantasy kingdoms-a, jer iskreno nikad nisam video taj zamak, pa da docaras koliko se propusta neposedovanjem istog

mada zmaj mogu misliti da je zakon Smile

avatara kacis na gornjem delu PROFILE, isti prozor kao za brickset kolekciju, pa onda ides na red ispod tog PROFILE, pa nadjes AVATAR, pa tu upload image opciju, da napomenem, mozes slobodno da imas i animiranog avatara, ako nije prevelik za ucitavanje

a za Medival market village, set je bas detaljan, i atmosfera je bas bas domacinska, da nije toliko veliki, mozda bih ga rastavio i napravio review, ali trebalo mi je iz 2 dana (toliko malih delova, prvo sam 1 kucu pravio petak vece, a onda drugu subotu ujutro) ali to je nemoguce Smile

zato savet je, ako pravis neki set, odmah i slikas tokom gradnje, pa onda finalno gotov set i pogotovo neke detalje koje si tek tad otkrio, to je najjaci utisak Smile ovo posebno govorim zbog Mill raid Smile
Back to top Go down
JaBaDaBaDu
Tvorac 4000-tog posta
Tvorac 4000-tog posta

PostSubject: Re: Novi lego manijak XD   Sat Sep 24, 2011 12:04 pm

Ok kad bude stigao na red taj dvorac iz 2007. godine, opisaću ga. Ja sam ga malo nadogradio pa je sad bar po meni lepši, no videćeš kad bude opis (ubaciću na kraju sliku kako je nadograđen) XD E da, zmaj je stvarno moćan!

Hvala za avatar, uspeo sam. Kad sam rekao domaćinska atmosfera mislio sam na seoska, jer ima domaćih životinja XD, no kad sam uzimao Kings Castle, rekao sam liku koji mi je doneo iz Nemačke da hoću ili to ili MMV ako bude bilo, međutim MMV nije bio u radnji pa sam uzeo Kings Castle (sećam se da sam razmišljao da će mi biti žao koji god da ne dobijem jer su oba meni jako dobra) Gledao sam mnoge opise MMV i stvarno je detaljan, ima preko 1600 delova a po ceni Kings Castle-a nije ni čudo što je tako hvaljen set. Mill village raid je podjednako fascinantan kao i MMV samo što je manji set jer nije ekskluziva pa je namenjeno da se uz njega uzmu oni manji setovi da ga upotpune - Blacksmiths attack je IDEALAN za to (isti je kao iz MMV XD)

Zaboravio sam da dodam da te razumem zašto ti se ne rastavlja MMV radi opisa. XD

Hvala na savetu, o tome sam razmišljao pa ću i uraditi tako za opis sela XD

Sad sam pogledao i ja tvoju kolekciju, stvarno je super! Posebno mi se svidja Blacksmiths shop- to je pravi raritet jer je kreacija Daniel Siskinda koji je fan LEGO-a.

Last edited by JaBaDaBaDu on Sat Sep 24, 2011 12:14 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
Guest
Guest

PostSubject: Re: Novi lego manijak XD   Sat Sep 24, 2011 12:13 pm

Fascinantno je bilo sto je kod nas zamak bio i dostupan za 10000din, 100e, sto je skroz cena kao u inostranstvu, to je bilo mislim pre nove godine, a MMV nikad nije niti ce biti.

mada, ko ima para, ima i kod nas ekskluzivnih setova, cena naravno duplo veca, ali shipping i carina, ponekad izjednaci cenu ako nemas nikoga u inostranstvu

kod nas ima i onih zimskih setova (winter ... toy store, bakery i verovatno buduci) i hari poter ekskluzivni set (onaj veliki 10217 Diagon Alley)

Back to top Go down
JaBaDaBaDu
Tvorac 4000-tog posta
Tvorac 4000-tog posta

PostSubject: Re: Novi lego manijak XD   Sat Sep 24, 2011 12:19 pm

Zanimljivo! Recimo, ja sam u Novo Sadu video (i dan danas stoji blizu centra u jednoj prodavnici igračaka u izlogu) da košta 18000 din.!! U Novom Sadu nisam video te ekskluzivne setove osim ako se CREATOR računa u tako nešto, mada nije baš XD Taj zimski set je baš moćan, mislim da sam video na ovom forumu da neko komentarise.

E da, jedno vreme sam hteo da naručim 6086 ili 6090, ali sam na kraju odustao. Sad nemam potrebu da ih imam pored ova dva zamka (Kings Castle i Kings Castle Siege). XD
Back to top Go down
Guest
Guest

PostSubject: Re: Novi lego manijak XD   Sat Sep 24, 2011 12:31 pm

joj 18000 je tuga, ali stvarno... creator je obican set, nije ekskluzivni, i po meni ima ga vise nego drugih tematika, sto je ok kada nisu u pitanju onaj glupi krokodil i sl... ali dobro...

nego, moj je savet da bacis pogled malo po merkatoru/rodicu, ovde je u Beogradu bar bilo tog zamka za 13000, plus popust vikendom od 10% Smile skoro pa lepa cena, ko zna sta jos mozes da nadjes od lega tamo, umeju da iznenade
Back to top Go down
JaBaDaBaDu
Tvorac 4000-tog posta
Tvorac 4000-tog posta

PostSubject: Re: Novi lego manijak XD   Sat Sep 24, 2011 2:13 pm

Video sam davno jedan dobar Creator set- neka moderna žuta kuća, dobije se dosta kocaka za krov. Hvala na savetu, pogledaću u Merkatoru kad mi bude bilo usput.

U jednom od prethodnih postova sam editovao ovo pa u slučaju da nisi video (već si postovao pre nego što sam editovao taj deo) evo kopiraću ponovo:
"Sad sam pogledao i ja tvoju kolekciju, stvarno je super! Posebno mi se svidja Blacksmiths shop- to je pravi raritet jer je kreacija Daniel Siskinda koji je fan LEGO-a."

Back to top Go down
Guest
Guest

PostSubject: Re: Novi lego manijak XD   Sat Sep 24, 2011 4:57 pm

hvala Smile nisam bio video

blacksmith je sa bricklinka, skoro pa je potpun set, ali za tako redak set srecan sam da ga imam kako god Smile i fenomenalan je, bolji je od medival market village kucica pojedinacno, ipak su zajedno njih 2 bolje Smile

uf, ako ima ta kreator zuta kucica, javi (i koliko kosta) i meni se svidja, lako se preradi to u srednjevekovu kucicu Smile
da li mislis na ovu?

kod nas ima 5891 kuca po ceni od 45e kad se oduzme vikend popust, ali te zute nema Sad

Back to top Go down
JaBaDaBaDu
Tvorac 4000-tog posta
Tvorac 4000-tog posta

PostSubject: Re: Novi lego manijak XD   Sat Sep 24, 2011 7:53 pm

Jeste, taj blacksmiths shop je i meni lepsi od MMV pojedinacno, ima neki old-school izgled.

Evo na ovom linku je ta kuca:
http://www.brickset.com/detail/?Set=4954-1

Nije me bas memorija posluzila, tj. nije zuta nego krem boja. Taj set je bio na Spensu u Novom Sadu, pogledacu sledeci put da li ga imaju pa ti javljam, mada se secam da zadnji put kad sam prolazio nije bio u izlogu vise.
Back to top Go down
Guest
Guest

PostSubject: Re: Novi lego manijak XD   Sat Sep 24, 2011 10:58 pm

to je jos stariji model, i taj je tek ekstra, mada je skuplja kategorija.

javi mi molim te sledeci put kad vidis, ostaje zainteresovanost Smile
Back to top Go down
JaBaDaBaDu
Tvorac 4000-tog posta
Tvorac 4000-tog posta

PostSubject: Re: Novi lego manijak XD   Sun Sep 25, 2011 10:15 am

Ok javiću ti samo što sad ne znam kada ću ići za Novi Sad, pa kad budem išao javljam sigurno.
Back to top Go down
Sponsored content

PostSubject: Re: Novi lego manijak XD   Today at 5:42 pm

Back to top Go down

Novi lego manijak XD
View previous topic View next topic Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» MOC's Custom lego items
» Lego Shield
» The declining quality control of the LEGO product
» Lego Death star spotted
» You guys actually play with your LEGO?