LEGO SRBIJA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
LEGO SRBIJA

NEAKTIVAN/INACTIVE: Lego Srbija je srpski sajt gde Lego kolekcionari mogu da diskutuju, predstavljaju i razmenjuju svoja iskustva o Lego kockama, i trguju njima. Na sajtu se takođe može diskutovati o raznim stvarima koje su bitne članovima
 
HomeSearchLatest imagesRegisterLog inOvde je prikazana detaljna statistika o forumimu

 

 PRAVLJENJE BRICKSET KOLEKCIJE

Go down 
AuthorMessage
Guest
Guest




brickset - PRAVLJENJE BRICKSET KOLEKCIJE Empty
PostSubject: PRAVLJENJE BRICKSET KOLEKCIJE   brickset - PRAVLJENJE BRICKSET KOLEKCIJE Icon_minitimeFri Sep 23, 2011 11:41 pm

Kada zelis da podelis svoju kolekciju sa drugima na forumu (kao i svuda u svetu), mozes da napravis nalog na sajtu brickset i popises sve setove, da bi uvek imao pregled cega imas, kako ti kolekcija bude rasla, dobro ce ti doci takav spisak, a i tamo mozes videti koji jos to setovi postoje a da ih nemas a zelis ih

http://www.brickset.com/

Prvo napravis profil, pa onda ukucas broj seta, on ti pokaze sliku ti ukucas broj seta pa cekiras da ga imas, kao na slici

brickset - PRAVLJENJE BRICKSET KOLEKCIJE Untitl11

kucas gore broj, pa kliknes GO, on nadje set tako sto ti pokaze sliku tog seta, i ti dole kliknes odnosno cekiras "I own 1 of this set"

kada cekiras, odmah ce celo polje postati zeleno

Na kraju, kod pravljenja brickset liste, moras i da je ucinis javno dostupnom, da bi drugi mogli da je vide, a to cinis na sledeci nacin:

prvo kliknes na "your profile" u gornjem desnom uglu dok si ulogovan na svoj nalog, pa onda kliknes na "edit your profile" koji se nalazi u sredisnjem delu levo

brickset - PRAVLJENJE BRICKSET KOLEKCIJE Untitl12

otvara se novi prozor, u kome je potrebno da oznacis odnosno stikliras opciju "allow brickset users to view my collection" u donjem delu ekrana, pa onda klikni na "save" da sacuvas ovu izmenu, i nakon toga ce svi moci da vide tvoju kolekciju

brickset - PRAVLJENJE BRICKSET KOLEKCIJE Untitl13

kada sve obavis, u opcijama svog profila imas da okacis i svoju brickset kolekciju na profil, sto cini preko PROFILE na gornjem delu foruma (ispod like sa logom formua), sto otvara novi prozor, gde su tvoji uopsteni podaci, na pri dnu strane ima polje za BRICKSET KOLEKCIJE, gde treba copy/paste ubaciti adresu svoje profilne strane na bricksetu, u formatu "http://www.brickset.com/search/?ownedBy=KORISNICKOIME" gde umesto korisnockog imena ubacis svoje ime koje si sebi odredio na sajtu brickset (na linku pod navodnicima upisujes nakon= svoje korisnicko ime na bricketu koje naravno ne mora da bude i korisnicko ime na forumu)

na primer, ja sam na bricksetu Bogdanst (slucajno se potrefilo kao i ovde) i zato je moj link:
http://www.brickset.com/search/?ownedBy=bogdanst

sva pitanja samo preko licnih poruka

Hvala
Zakljucano
Back to top Go down
 
PRAVLJENJE BRICKSET KOLEKCIJE
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Trenutno stanje moje kolekcije

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
LEGO SRBIJA :: GENERALNO :: Novosti i obaveštenja-
Jump to: