LEGO SRBIJA

NEAKTIVAN/INACTIVE: Lego Srbija je srpski sajt gde Lego kolekcionari mogu da diskutuju, predstavljaju i razmenjuju svoja iskustva o Lego kockama, i trguju njima. Na sajtu se takođe može diskutovati o raznim stvarima koje su bitne članovima

HomeCalendarFAQSearchUsergroupsRegisterLog inOvde je prikazana detaljna statistika o forumimu

Share | 

Profa21 pozdrav svima!

View previous topic View next topic Go down 
Go to page : 1, 2, 3  Next
AuthorMessage
Profa21
Tvorac 2000-tog, 3000-tog i 8000-tog posta

PostSubject: Profa21 pozdrav svima!   Sun Oct 23, 2011 1:11 am

Pozdrav svima. Ja sam Aleksandar iz Beograda, imam 27 godina.

Lego sam zavoleo kao mali, a od prošle godine sam počeo ponovo da ulazim u Lego svet, kada je sestrić stasao za igru sa kockicama.
Na žalost, sestrić živi na jugu Srbije, pa nisam u mogućnosti da se igram sa njim, ali bar volim kada ga obradujem nekim malim Lego setom.

Inače volim više tematika, a najviše Lego City i Minifigures. Čak sam kupio dva seta 7279, jedan za sestrića, a jedan za mene! Very Happy
Pitam se da li je to moj ponovni početak druženja sa Legom??? Ko zna, vreme će pokazati...
Back to top Go down
Guest
Guest

PostSubject: Re: Profa21 pozdrav svima!   Sun Oct 23, 2011 5:19 am

zdravo Aleksandre,

dobrodosao nazad. nadam se da je ovo tvoj pravi povratak,koji ne mora da znaci i kupovina sada skupih setova, nego ulazak u svet, diskusije, vesti, kreacije od postojecih kockica, i to je draz hobija ne samo kolekcionarstvo Wink

taj set sam i ja uzeo, super je broj figura za te pare, a i kuce je super, nece da se baci nista odatle Smile samo nemoj da te previse povuku minifigurine, previse su zarazne

zanima me, koja ti je omiljena figura iz serije 5?
Back to top Go down
Profa21

PostSubject: Re: Profa21 pozdrav svima!   Sun Oct 23, 2011 10:57 am

Hvala Bogdane na dobrodоšlici.

Zbog finansijske situacije nisam u prilici da ih kupujem, ali barem mogu da im se divim Smile
Što se omiljene figure 5. serije tiče, nisam siguran, ali ne bih imao ništa protiv da posedujem gladijatora, patuljka i drvoseču (za početak) Viking
Back to top Go down
Guest
Guest

PostSubject: Re: Profa21 pozdrav svima!   Sun Oct 23, 2011 1:11 pm

Dobar izbor, vidim da i ti vuces ka srednjem veku Very Happy

Samo odmah da ti kazem, nije drvosecina sekira upotrebljiva kod vitezova lol! probao ja

Ma nije poenta dovlaciti i imati uvek sve vise, nego sve vise i vise raditi sa onim sto vec imas. A i kod nas je stvarno smrt kupovati lego po prodavnicama, ne mogu mnogo da se zalim na izbor, ali cene... Shocked

Ako zelis da nadjes u seriji 5 gladijatora u Rodi, lako ga je napipati: on ima najveci slem, jos jedini koji imaju tako nesto veliko su gardista i kleopatra, samo sto kleopatra ima suknju veliku, sto znaci lako mozes da opipas ravne ivice suknje; gardista ima veliku kapu ali je ona cupavi valjak, pa se i lakse razlikuje od gladijatora. Ako nadjes nesto sto je veliko, pa ona opipas da ima kao ajkulino peraje na vrhu (ne znam kako drugacije da opisem) to je sigurno gladijator. Ako nisi siguran da je on, pored kacige mozes i mac da mu opipas kroz kesicu.

Ali ono sto je super, odmah vidis koji su debeli a koji mrsavi paketici figura, pa ne moras svaku da prepipavas nego odmah one koje su duplo deblje od drugih (kad trazis gladijatora)... znas kako je tesko bilo naci elfa, koji je mrsav paketic... svaka posebno se pipala, po pola sata...

Back to top Go down
Profa21

PostSubject: Re: Profa21 pozdrav svima!   Sun Oct 23, 2011 2:56 pm

O da, volim i srednji vek, volim zapravo sve vezano za istoriju. Inače se bavim maketarstvom, pravim avione drugog svetskog rata, a skupljam i mini-vojnike od rimljana pa sve do II svetskog rata.

Što se Lega tiče, kao klinac sam od roditelja dobio samo 4 mala seta (među njima i 6039), a od drugara gomilu figura srednjeg veka i pirata Smile

Inače, hvala na objašnjenju kako da prepoznam koja je koja figura, može da se desi i da pribavim koju minifiguru (ako ne u seriji 5, onda u seriji 7 sigurno) Very Happy
Back to top Go down
Guest
Guest

PostSubject: Re: Profa21 pozdrav svima!   Sun Oct 23, 2011 2:59 pm

koliko su ti ocuvani setovi iz tog perioda? i figure generalno? da li im se izlizala stampa ili su jos uvek prepoznatljivi?
Back to top Go down
Profa21

PostSubject: Re: Profa21 pozdrav svima!   Sun Oct 23, 2011 3:20 pm

Setovi koje su mi kupovali (1990-1992) su u očajnom stanju, figurice rasklimane, pomalo se skinula štampa, kockice (bele) požutele, pomalo ispadaju kada se sastave, neke malo polomljene (ali sve na broju) . Figure koje sam dobio dve-tri godine kasnije (1994-95) su "kako-koja", nisu izlizane, možda poneka rasklimana, ali malo.

Ali koliko sam se ja igrao sa njima (stavljao u usta, bacao) nije ni čudo. Te moje (moje) kocke su praktično za bacanje, ali ne dok sam ja živ, a ove moje (od drugara) su još prilično upotrebljive Smile
Back to top Go down
Guest
Guest

PostSubject: Re: Profa21 pozdrav svima!   Sun Oct 23, 2011 3:29 pm

meni su svi vetezovi izlizani, face se ne vide uopste, oklopi imaju tragove zuba, ali za razliku od tebe, meni i nisu sve kockice na broju iz tog perioda, niti sve figurice Sad

super su to stvari, nisu za bacanje, to sto su bele pozutele je normalno Smile meni su i sive neke pozutele Very Happy

danas sutra, kada budes pri parama, a meni je to bilo prvo na spisku, malo sam obnovio te stare (doduse vitezove, nisam svoje stare space) setove gde sam pogubio koju ciglicu dokupio sa neta, ako nekoj figuri fali ruka (nazalost bilo je takvih nesrecnika kod mene bez invadiske penzije) dokupio sta treba, jbg slemovi su skupi, ali bar svaki ima nesto da nosi tj nije celav Smile

ah to su bili lepi dani igranja sa njima, nikad ih ne bi bacio koliko god da su zvakani (a zvakani su vise nego orbit zvake)
Back to top Go down
Profa21

PostSubject: Re: Profa21 pozdrav svima!   Sun Oct 23, 2011 3:44 pm

Super je što se razumemo Very Happy

Nove Lego (2010te naspram 1990te) su lepše, pogotovo što se tiče figura (krupnije oči, i svaka ima svoj izraz lica, i nisu sve ćelave kao nekada). Problem je u samim kockicama, koje su nekad bile kockastije pa su mogle da se uklapaju sa čime god si hteo, za razliku od ovih novih, koje sadrže mali broj standardnih (pardon, klasičnih) kockica, pa je njihova "moć" uklapanja malo manja.

Svejedno, bile "nove" ili "stare", Lego su Lego!!! juhu
Back to top Go down
Guest
Guest

PostSubject: Re: Profa21 pozdrav svima!   Sun Oct 23, 2011 3:59 pm

slazem se da je sada dizajn figura bolji, ako nista stampaju i noge i oklope i ledja, face su raznolike (ne znam da li mi je toliko smetalo sto su svi moji stari legici bili nasmejani celavi blizanci, sem gusara) i opet lepo si primetio da je modularnost sada manja, odnosno da prave dosta namenskih delova... ali i to veliko ALI zbog svega toga je cena jako skocila a kvalitet jako jako opao Sad eh kad uhvatim neku staru figuru i novi, pa je pritisnem za noge... ova sto je stara 15 godina ni da mrdne, a nova odmah savija noge i ispadaju iz lezista... tuga... pa se deformicu sake ako ih ostavis da drze nesto u ruci duze vremena (mac koplje i sl)...

jeste lego lego, ali kad bih mogao ja bih kupovao samo stare setove Smile odusevljavam se dizajnom novih, ali kvalitet me bas deprimira (tako da ne brini, tvoje stare kockice koje nece bas uvek da stoje na svom mestu kad ih prikacis ce lepo da se uklope sa novim Very Happy ni one nece da stoje na svom mestu iako su tek izvadjene iz kutije - malo crnog humora)
Back to top Go down
Profa21

PostSubject: Re: Profa21 pozdrav svima!   Sun Oct 23, 2011 4:21 pm

Malo crnog humora, ali si zapravo skroz u pravu Laughing
Back to top Go down
JaBaDaBaDu
Tvorac 4000-tog posta
Tvorac 4000-tog posta

PostSubject: Re: Profa21 pozdrav svima!   Sun Oct 23, 2011 4:41 pm

Dobrodosao na forum Akeksandre!

Citajuci sve ovo o prolaznosti LEGO kocaka i o tome kako su vam stare kocke ostecene pao sam u depresiju Smile salim se, moje stare kocke su poprilicno dobro ocuvane, samo jedna figurica nema facu.
Back to top Go down
Profa21

PostSubject: Re: Profa21 pozdrav svima!   Sun Oct 23, 2011 8:26 pm

Hvala na dobrodošlici Igore! Hvala

Nema potrebe za depresiju, jer su kockice izvršile svoju funkciju (bile su korišćene za igru i razvijanje kreativnosti) Smile
Back to top Go down
Guest
Guest

PostSubject: Re: Profa21 pozdrav svima!   Sun Oct 23, 2011 10:37 pm

ma ljudi sta vam je, kao da su se kockice istopile, jos su one tu, i verujte, testirao sam, jos su veoma upotrebljive Very Happy

btw, 264,18 kosta minifigurina iz Rode, sa vikend popustom, bila moja cura i uzela mi nasumicno, i dobio sam drvosecu Very Happy nije da sam ga hteo iskreno, ali ne bunim se, upotrebicu mu delove vec ja
Back to top Go down
Hexx

PostSubject: Re: Profa21 pozdrav svima!   Sun Oct 23, 2011 11:36 pm

Pozdrav Profo i dobrodošao Smile

Veruj mi, sa'će ti biti mnogo lakše da se odlučiš na kupovinu lega kada znaš da ima još matorih konja tamo negde koji vole da sklapaju stvari Very Happy

(ponekad mi prođe kroz glavu da smo kao support grupa Very Happy )
Back to top Go down
Profa21

PostSubject: Re: Profa21 pozdrav svima!   Sun Oct 23, 2011 11:50 pm

Ahaha, hvala Vujo! :party:
Back to top Go down
JaBaDaBaDu
Tvorac 4000-tog posta
Tvorac 4000-tog posta

PostSubject: Re: Profa21 pozdrav svima!   Mon Oct 24, 2011 6:42 pm

Nek smo mi konjine zivi i zdravi a bice i sa nama kocke Very Happy

E Hexx, da smo support grupa mozda bi imali besplatne kocke ali ovako placamo ko i svi Smile Salim se, ali nasmejala me je ta tvoja izjava XD
Back to top Go down
Profa21

PostSubject: Re: Profa21 pozdrav svima!   Sat Oct 29, 2011 1:38 pm

Danas sam ponovo bio u Rodi na Novom Beogradu, ovoga puta sam. I pogađate, nisam mogao a da ne kupim jednu minifiguru Very Happy

Na Bogdanovu preporuku za nalaženje gladijatora, ja sam pokušao da ga nađem. Deblja kesica (jedva da ih ima), veliki deo, kao ajkulino peraje, i puf... Promašaj. Sad

Al' sam bar izvukao patuljka, što nije loše. Malo mi se ne sviđa što je sekira iz 3 dela Smile

Molim ljude iz Beograda koji su radi da pomognu, da za mene izvuku gladijatora i čuvarku zološkog vrta (ili šta je već, u svakom slučaju teta sa majmunom i bananom), pošto nemam dovoljno para da bih dalje grešio Surprised
Back to top Go down
Guest
Guest

PostSubject: Re: Profa21 pozdrav svima!   Sat Oct 29, 2011 1:46 pm

Sad sumnjam da vise i ima gladijatora, jer je prosla cela nedelja i neki ljudi se odmah sjate da pokupuju takve (ovog puta nisam jedan od njih)

znas kako, verujem da ima gomila ljudi koja bi se menjala za tog patuljka, tako da cuvaj ga dobro zatvorenog (nemoj da pustas da pada na njega prasina i sl, i vremenom ces moci da ga zamenis sa nekim..ili pokusaj da ga prodas na limundu, sigurno ce neko da se javi, ako si voljan da nudis i licno preuzimanje-patuljak je dobar pronalazak, meni je devojka kupila drvosecu, e to su pare koje nisu morale da se trose...

krivo mi ako sam te pogresno posavetovao, ali ako idem danas ili sutra potrazicu za tebe te 2 figure, bar sam siguran da zoovrt cice ima...
Back to top Go down
Profa21

PostSubject: Re: Profa21 pozdrav svima!   Sat Oct 29, 2011 1:55 pm

A ne ne, sviđa mi se patuljak, tako da ostaje on meni, samo bih želeo još te dve figurice, a ne bih želeo da pogrešim ponovo Smile

Dobro si me posavetovao, samo je ovo meni bilo prvo opipavanje, pa sam pogrešio.

Neka mala od 4-5 godine me videla da opipavam kesice, pa je i ona htela, njeni roditelji su me pogledali kao čudaka, tipa - vidi ovoga što opipava kesice, pa sam malo požurio i pogrešio Smile

A da, kesice su navrat-nanos razbacane u kutiji, tako da je neko sigurno tražio neke određene figure (pre mene).

Hvala unapred, ako budeš išao Smile
Back to top Go down
Guest
Guest

PostSubject: Re: Profa21 pozdrav svima!   Sat Oct 29, 2011 2:02 pm

da, da, ta deca kad te gledaju pa i oni krenu da pipaju, koliko je to nepromisljeno sa njihove strane, pa ne znaju sta traze a vazno da se guraju pored mene... zanemari te poglede roditelja, gledace te cudno, ali ti moras pored te smetnje da se izvestis, da udjes i izadjes za manje od 5 minuta Smile

btw, koja je fora sa profilnom slikom/avatarom na nalogu? kakvi su to gusari?
Back to top Go down
Profa21

PostSubject: Re: Profa21 pozdrav svima!   Sat Oct 29, 2011 2:13 pm

A slika, to su figurice koje sam davno dobio od drugara. Ovaj Kuka je malo više modifikovan, nema ni drvenu nogu, al šta ću.

Pre neki dan sam slikao malo moje figurice, što posebno što grupno. Od gusara sam pokušao da napravim gif, ali je ispao preveliki za avatar (oko 300 kb). I na kraju sam slike gusara greškom obrisao. Al ostala je ova umanjena i gif. Slikaću ih ponovo jednom.

p.s. Da li primećuješ papagaja iza gusara, i majmuna koji visi sa drveta? Very Happy
Back to top Go down
Guest
Guest

PostSubject: Re: Profa21 pozdrav svima!   Sat Oct 29, 2011 2:42 pm

mada ja ne vidim te modifikacije, slika je previse mala, cool je sto si odabrao bas tu sliku, provalio sam da ima neku licniju notu u sebi Smile

samo da ti ovaj crveni marinac nije celav Smile salim se, samo se cuvaj prasine ako ti stoji ta banda na nekom vidmo mestu
Back to top Go down
Profa21

PostSubject: Re: Profa21 pozdrav svima!   Sat Oct 29, 2011 2:48 pm

Da da, hvala, slika zaista nije loša.

Crveni marinac nema ni kapu ni oružje. Nekad sam posedovao jednu kuburu, ali sam je davno izgubio. Biće prilike (valjda) da se kolekcija popuni uskoro sa Limunda/Kupinda Smile
Back to top Go down
Guest
Guest

PostSubject: Re: Profa21 pozdrav svima!   Sat Oct 29, 2011 7:46 pm

e pa druze, imas jednu zoo vrtarku i jednog gladijatora, svezi iz rodica Smile

nisam video da ti nisam odgovorio malocas, video sam zivotinjice na slici, majmun mi je bio prvoklasno sakriven Smile bas na svom mestu Very Happy
Back to top Go down
Sponsored content

PostSubject: Re: Profa21 pozdrav svima!   Today at 1:33 pm

Back to top Go down

Profa21 pozdrav svima!
View previous topic View next topic Back to top 
Page 1 of 3Go to page : 1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» CarpeDiem srecan ti rodjendan!!!