LEGO SRBIJA

NEAKTIVAN/INACTIVE: Lego Srbija je srpski sajt gde Lego kolekcionari mogu da diskutuju, predstavljaju i razmenjuju svoja iskustva o Lego kockama, i trguju njima. Na sajtu se takođe može diskutovati o raznim stvarima koje su bitne članovima

HomeCalendarFAQSearchUsergroupsRegisterLog inOvde je prikazana detaljna statistika o forumimu

Share | 

Najbolja tema 2011-te

View previous topic View next topic Go down 
Go to page : 1, 2  Next

Tema sa najboljim setovima u 2011-toj je?
Atlantis
0%
 0% [ 0 ]
Castle / Kingdoms
21%
 21% [ 3 ]
City
0%
 0% [ 0 ]
Collectable Minifigures
0%
 0% [ 0 ]
Creator
7%
 7% [ 1 ]
Ninjago
7%
 7% [ 1 ]
Pharaoh's Quest
21%
 21% [ 3 ]
Pirates of the Caribbean
14%
 14% [ 2 ]
Space / Alien Conquest
7%
 7% [ 1 ]
Star Wars
21%
 21% [ 3 ]
Total Votes : 14

AuthorMessage
Hexx

PostSubject: Najbolja tema 2011-te   Wed Dec 07, 2011 11:53 pm

Pošto nam je forum sad nešto življi, možemo da probamo da sprovedemo jedno glasanje.

Zanima me koja je, po vama, najbolja lego tema u 2011-toj godini?

Dakle nemojte samo kliknuti na svoju omiljenu temu, nego na onu koja vam se čini da je imala najbolje setove u ovoj godini.
Tako ja sigurno neću glasati za Kingdoms, a minifigure kod mene otpadaju zbog lošeg kvaliteta... Elem, birajte, pa ćemo diskutovati LOTR
Back to top Go down
Guest
Guest

PostSubject: Re: Najbolja tema 2011-te   Thu Dec 08, 2011 12:06 am

ne znam, meni je Kingdoms previse dobar ove godine, a racunam i joust da je od ove godine

civilni setovi sa jedne strane a sa druge old school izgled je definitivno prevagnuo da glasam

za figure se slazem da su shit kvalitet i zato ispadaju, a i vala uvek 30% nije ni za sta, a 30% je samo ok...
Back to top Go down
Hexx

PostSubject: Re: Najbolja tema 2011-te   Thu Dec 08, 2011 12:11 am

Pa ono, Kingdoms realno ima samo jedan epik dobar set ove godine... nedovoljno da budu najbolja tema. Ja se još uvek premišljam između Alien conquesta i Pharaoh's questa...
Back to top Go down
Profa21
Tvorac 2000-tog, 3000-tog i 8000-tog posta
Tvorac 2000-tog, 3000-tog i 8000-tog posta

PostSubject: Re: Najbolja tema 2011-te   Thu Dec 08, 2011 12:17 am

Uuu, definitivno Pharaoh's Quest po meni!
Back to top Go down
Guest
Guest

PostSubject: Re: Najbolja tema 2011-te   Thu Dec 08, 2011 1:29 am

2 seta ove godine, mil raid village i joust set, gde je joust set bas bas epic, a mill raid je samo dobar Smile plus blacksmith attack, koji je army builder Smile u smislu oruzja za vojsku, kako fantasy, tako i obicnu

prison attack, ili kako se vec zove je osrednji set, ali dobar dragon army builder, zbog konja i sl, sto ce reci drago ga ljudi kupuju...

faraoni su iskreno bili nesto izmedju cega sam se dvoumio, ali je civilna tematika u zamku prevagnula

hexx, daj i ti svoj glas, nemoj da samo mi ovde bijemo bitku Razz
Back to top Go down
Hexx

PostSubject: Re: Najbolja tema 2011-te   Thu Dec 08, 2011 5:14 am

Evo glasao Very Happy Bukvalno sam otvorio obe teme da upoređujem setove i moj glas je na kraju ipak otišao Pharaoh's questu farao

Naime u direktnom poređenju sa Alien conquest-om, AC pobeđuje samo u onom rangu od oko 40e, gde je Mothership neprejebiv i mnogo bolji od Sfinge i u impuls rangu gde je onaj lik sa jetpack-om bolji od onih minijaturnih kola i aviončića. Kingdoms meni treba i naravno da mi je prvi izbor za kupovinu, ali realno, uzeo bih uvek pre piramidu nego ambar... zapravo, neću više da nabrajam, nek se završi na ovoj metafori Vestica

Ninjago bi mi bio totalna keva da imam 10 godina... Mislim, Nindže se biju s kosturima!!! Ne mož' bolje od toga! Ali ono, nervira me što su forsirali taj momenat igre spinjitsua (uvek mi padnu pokemoni na pamet kad to vidim), plus što mislim da su stvarno preskupi za nelicenciranu temu.

Pirati sa kariba su dosta dobri, ali dobija se generalno premalo figurica po setovima, a previše Jack Sparrow-a, mislim stvarno, u svakom mogućem setu.

Star Wars, Creator i City mi uopšte nisu ušli u konkurenciju jer su lošiji nego prošle godine, A Atlantis... pa ono, ne znam jedino mi je ona buljava riba baš-baš dobar set, ostalo mnjee. Mada, za 2012. city poprilično obećava.

Eto mog TLDR objašnjenja Smaranje
Back to top Go down
Guest
Guest

PostSubject: Re: Najbolja tema 2011-te   Thu Dec 08, 2011 12:38 pm

aha...sad imamo 2 prema 2... plus sto je neko glasao a nije objasnio... ova ljuta bitka ce morati da se presece animiranjem ostatka foruma... a nasi drugari su aktivni predvece Smile
Back to top Go down
Stanko

PostSubject: Re: Najbolja tema 2011-te   Thu Dec 08, 2011 5:52 pm

Moj glas je otisao Star Wars temi....iz nekoliko jednosatavnih razloga:
1.20+ setova sto je odlicno
2.Veoma kvalitetno uradjeni setovi
3.dosta su se poboljsali za kratko vreme

Mada mislim da je pharaoh quest tema veliki rival....
Star wars
Back to top Go down
OrigamiMasterLego

PostSubject: Re: Najbolja tema 2011-te   Thu Dec 08, 2011 9:43 pm

Stanko upravu si!!
Back to top Go down
Guest
Guest

PostSubject: Re: Najbolja tema 2011-te   Mon Dec 12, 2011 10:39 am

Smile aha, dosli napadaci iz svemira i preokrenuli rat za 2011 Smile

slazem se da su figure sada mnogo bolje nego pre u SW, toliko novih dzedaja i drugih likova, sa mnogo detalja, ali me opet jako pogadja sto cela tematika uopste vise nema gradjevine (sem endora i tatuina, ali tatuin je pre 10 godina) a i tad ih je bilo minimalno malo...
Back to top Go down
peca

PostSubject: Re: Najbolja tema 2011-te   Fri Jan 06, 2012 7:28 pm

Ja sam glasao za creator zato sto kupis jedno pakovanje mozes da napravis vise modela
Back to top Go down
Guest
Guest

PostSubject: Re: Najbolja tema 2011-te   Fri Jan 06, 2012 7:33 pm

slazem se, ali zavisno od seta do seta, vecina vecih setova dopusta da se rastave i napravi nesto novo

to je i poenta lego kocaka, mada je poslednjih godina to malo gurnuto u pozadinu, sve te kocke mogu da se kombinuju i da uvek bude nesto novo

no potpuno se slazem sa tobom, danasnji creator setovi su bas super iz tog razloga
Back to top Go down
MasterHaosis
Vlasnik Sajta
Vlasnik Sajta

PostSubject: Re: Najbolja tema 2011-te   Fri Jan 06, 2012 9:40 pm

Pa on ima creator neki što može da se pretvori i u avion, helikopter i brod. Kao jakobs 3u 1 Very Happy
Nego, ja sam glasao prekjuče za Pharao's Quest. Jaka mi fora sa mumijama samo nisam mnogo zadovoljan ni time. Stari avanturisti su mnogo bolji po meni, ali dobro, i ovo obećava nešto.

Bogdanst wrote:
i voz je cool, moram reci, previse, novi duhovi su vrh, a moram uzeti voz zbog aviona, da se juri sa mojim crvenim baronom Very Happy sad vec lupam glupsti
Back to top Go down
http://legosrbija.forumotion.com
Stanko

PostSubject: Re: Najbolja tema 2011-te   Fri Jan 06, 2012 10:22 pm

MasterHaosis wrote:
Pa on ima creator neki što može da se pretvori i u avion, helikopter i brod. Kao jakobs 3u 1 Very Happy

Jel ovo?

Oce Peca da uradi review? hehe Very Happy

MasterHaosis wrote:
Jaka mi fora sa mumijama samo nisam mnogo zadovoljan ni time. Stari avanturisti su mnogo bolji po meni, ali dobro, i ovo obećava nešto.

Potpuno se slazem...Stari setovi, tipa "Orient expidition", su mnogo, mnogo bolji!
Back to top Go down
MasterHaosis
Vlasnik Sajta
Vlasnik Sajta

PostSubject: Re: Najbolja tema 2011-te   Fri Jan 06, 2012 11:31 pm

Pozdrav Stanko Very Happy
Ti li voliš najviše kod Avanturista Orient ekspediciju?
Ja džunglu. Amazon Smile

Ej nema taj set nego neki drugi, manji naravno, neznam sad tačno koji dole je ostavio katalog, sutra ću da vidim šifru pa ću vam kažem.

Bogdanst wrote:
i voz je cool, moram reci, previse, novi duhovi su vrh, a moram uzeti voz zbog aviona, da se juri sa mojim crvenim baronom Very Happy sad vec lupam glupsti
Back to top Go down
Stanko

PostSubject: Re: Najbolja tema 2011-te   Fri Jan 06, 2012 11:48 pm

Ma volim sve podteme avanturista, a orient ekspediciju sam naveo jer sam kupovao neke setove 2003......

Steta sto su te iste godine prekinuli temu Sad
Back to top Go down
Hexx

PostSubject: Re: Najbolja tema 2011-te   Fri Jan 06, 2012 11:55 pm

Eh, i ja volim Orient ekspediciju, nadam se da ću jednog dana naći onu carsku palatu ili je makar komad po komad nabaviti sa briklinka.
Back to top Go down
MasterHaosis
Vlasnik Sajta
Vlasnik Sajta

PostSubject: Re: Najbolja tema 2011-te   Fri Jan 06, 2012 11:58 pm

Dtanko, godinu dana kasnije je izašao Dino, avanturisti sa dinosaursima. Meni se to ne sviđa nešto posebno. Pustinja, Džungla pa i Orient tu i tamo na snegu i Indiji može da prođe i Kini manje više. Ovo sa dinosaursima je već slabije malo, po meni.
Hexx, hehe ja volim džunglu najviše. Alu čudno, avanturisti su mi omiljena tema a nemam ništa od njih, imao sam samo jedan mali set sa onim avanturistom i to je to.

Bogdanst wrote:
Back to top Go down
Hexx

PostSubject: Re: Najbolja tema 2011-te   Sat Jan 07, 2012 12:10 am

Moj dark ages je počeo nešto pre nego što su se avanturisti pojavili, tako da, još sam bio u tome, znao sam koji su setovi aktuelni, čak sam se i sa nekim malim rođacima igrao sa tim setovima, ali nisam imao ništa. Koincidentalno, set koji me je iz mračnih doba vratio je avanturistički - Carski brod iz Orientalne ekspedicije.

Kada se Džungla pojavila, nisam više pratio lego, a ono sa dinosaurusima sam viđao okolo kasnije, ali me baš nije privlačilo. Mada, slažem se, džungla jeste super i nadao sam se da će pharaoh's quest možda ići u tom pravcu... Meh, možda 2013. bude nešto.

Pošto ja imam liste svega, otprilike bi ovako izgledalo:

1. Orient - Kina
2. Pharaoh's quest
3. Desert (ova 2 su mi jako blizu, Pharaoh's setovi su lepši estetski, dok je Desert mnogo raznolikiji)
4. Jungle
5. Orient - India
6. Orient - Himalayas
7. Dino Island

:lotr:)
Back to top Go down
Guest
Guest

PostSubject: Re: Najbolja tema 2011-te   Sat Jan 07, 2012 12:20 am

ne znam, meni je dino super u pogledu samih zivotinja, i hexx ocekujem da me podrzis kad kazem da su to super mount-ovi za orke Smile

i ove nove se nadam da cu nabaviti sa bricklinka, mada su skupi kao i sam set
Back to top Go down
MasterHaosis
Vlasnik Sajta
Vlasnik Sajta

PostSubject: Re: Najbolja tema 2011-te   Sat Jan 07, 2012 12:27 am

Brate za Orke su ekstra. pa igrao si War Craft 3 Very Happy
Ali za avanturiste ništa specijalno.

Hexx, moja lista bi bila ovako

1. Amazon
2. Pustinja
3. Mumije
4. Orient Sneg
5. Orinet Indija
6. Orient Kina
7. Studio
8. Dino

Bogdanst wrote:
Back to top Go down
Stanko

PostSubject: Re: Najbolja tema 2011-te   Sat Jan 07, 2012 12:35 am

Moja lista:

1. Orient - Himalayas
2. Amazon
3. Orient - Kina
4. Pustinja
5. Orient - Sneg
6. Orinet - Indija
7. Mumije

a Dino island nisam ni ispratio

Last edited by Stanko on Sat Jan 07, 2012 12:41 am; edited 1 time in total
Back to top Go down
MasterHaosis
Vlasnik Sajta
Vlasnik Sajta

PostSubject: Re: Najbolja tema 2011-te   Sat Jan 07, 2012 12:38 am

Stanko, a Pustinja? Ta pod tema je prva izašla sa avanturistima.
I onaj Studio ima par setova sa avanturistima.

Bogdanst wrote:
Back to top Go down
Stanko

PostSubject: Re: Najbolja tema 2011-te   Sat Jan 07, 2012 12:43 am

ahhh pustinja .....kako sam nju mogao da zaboravim.....

ovaj set sam imao

sada su ostali samo neki delovi Sad
Back to top Go down
MasterHaosis
Vlasnik Sajta
Vlasnik Sajta

PostSubject: Re: Najbolja tema 2011-te   Sat Jan 07, 2012 12:48 am

,,Ostali samo dugmići!" hahaha
Pa brate kad si bio klinja pola si pogubio, pola si progutao Very Happy
Ove škorpije su zakon.

Bogdanst wrote:
Back to top Go down
Sponsored content

PostSubject: Re: Najbolja tema 2011-te   Today at 5:44 pm

Back to top Go down

Najbolja tema 2011-te
View previous topic View next topic Back to top 
Page 1 of 2Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Dallas Event in April 2011
» Millers Collectables 2010-2011 By Judith Miller & Mark Hill