LEGO SRBIJA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
LEGO SRBIJA

NEAKTIVAN/INACTIVE: Lego Srbija je srpski sajt gde Lego kolekcionari mogu da diskutuju, predstavljaju i razmenjuju svoja iskustva o Lego kockama, i trguju njima. Na sajtu se takođe može diskutovati o raznim stvarima koje su bitne članovima
 
HomeSearchLatest imagesRegisterLog inOvde je prikazana detaljna statistika o forumimu

 

 Omiljene kolekcionarske mini figure

Go down 
5 posters
AuthorMessage
MasterHaosis
Vlasnik Sajta
Vlasnik Sajta
MasterHaosis


Posts : 1206
Join date : 2010-02-17
Age : 36

Omiljene kolekcionarske mini figure Empty
PostSubject: Omiljene kolekcionarske mini figure   Omiljene kolekcionarske mini figure Icon_minitimeSat Jan 07, 2012 12:42 am

Momci, evo ovde ćemo lepo pisati o omiljenim kolekcionarskim mini figurama pošto je tema opširna, ima ih dosta.
Evo, prikažite po jednu vašu omiljenu mini figuru iz svake serije, ili jednu ukupno od svih, kako već želite, ali prikažite neku.


Last edited by MasterHaosis on Sat Jan 07, 2012 1:05 am; edited 1 time in total
Back to top Go down
https://legosrbija.forumotion.com
Hexx

Hexx


Posts : 650
Join date : 2011-09-25

Omiljene kolekcionarske mini figure Empty
PostSubject: Re: Omiljene kolekcionarske mini figure   Omiljene kolekcionarske mini figure Icon_minitimeSat Jan 07, 2012 12:47 am

Ja mislim da bih mogao da odredim šta mi je najomiljenije gde (uz malu pomoć brikseta)

1. serija; ništa posebno ne odskače, dosta stvari već viđeno, dobri su Robin Hud, Kauboj, Nindža i Zombi, najbolja figura:
Pećinko
Omiljene kolekcionarske mini figure 8683-3

2. serija, nažalost imam samo istraživača, a na putu su veštica i vampir, ali mnogo bolja generalno od prve, tu imamo Spartanca, Faraona, 3 gorepomenute, i naravno famoznog marijačija, ipak, pobednik ovde je:
Bogdan
Omiljene kolekcionarske mini figure 8684-5

3. serija, malo slabija od druge, ali ima svoje bisere, meni uvek dragi Invalid Blektronac, Samuraj, Mumija, nesrećni Pilot i naravno apsolutni pobednik ove serije:
Legolas Smile
Omiljene kolekcionarske mini figure 8803-10

4. serija; nekako mi se čini najizjednačenija, svi su manje više tu negde, čak i city figure i osim Mornara sve bi bilo ok imati. Ovde je možda i bila najjača konkurencija, ali prvo mesto ispred Pankera dobija:
Ludi Naučnik
Omiljene kolekcionarske mini figure 8804-7

5. serija, ovde mogu da kažem da sam dobio manje-više sve što sam 'teo, i nekako mi se ova serija činila najdostupnijom... Možda koincidentalno s tim što sam se malo bolje povezao sa ostalim lego entuzijastama odavde. Elem, i ova serija je imala svojih pogodaka (Gladijator, Drvoseča) i ne toliko promašaja (Gušterko) i mislim da se svi možemo složiti da je pobednik ove serije:
Gvozdomrak - zli patuljak
Omiljene kolekcionarske mini figure 8805-12

6. serija, pošto je nema još u prodaji, rećiću ovako naslepo da mi se čini možda najboljom do sad, a za najbolju figuru bih nominovao možda rimljanina, jer baš deluje kul, ili Duha iz lampe koji je sve u svemu - novi dizajn, međutim, ni jedan ni drugi mi nisu na listi prioriteta.

7. serija, tu vidimo još manje, a najboljim za sada mi se čine Svemirski Super-baja (u daljoj diskusij SSB), Actek i naravno Crvenkapica. Mada tu su još i Triton, Crni vitez i Škot... Definitivno, 7. serija mi se čini apsolutno najboljom do sada i sve je manje-više korisno. Čak bi i Psihopata u zečjem kostimu mogao biti neki Betmenov protivnik Very Happy

Najbolja minifigurica sveukupno... Legolas. LOTR

Back to top Go down
Stanko

Stanko


Posts : 162
Join date : 2011-12-03
Location : Zemun

Omiljene kolekcionarske mini figure Empty
PostSubject: Re: Omiljene kolekcionarske mini figure   Omiljene kolekcionarske mini figure Icon_minitimeSat Jan 07, 2012 12:53 am

Serija 1 - Cowboy
Omiljene kolekcionarske mini figure 4427895446_9d84a9e9ce_o

Serija 2 - Vampire
Omiljene kolekcionarske mini figure 8684-5

Serija 3 - Pilot
Omiljene kolekcionarske mini figure 8803-4

Serija 4 - Crazy Scientist
Omiljene kolekcionarske mini figure 8804-7

Serija 5 - Evil Dwarf
Omiljene kolekcionarske mini figure 8805-12

Serija 6 - Bandit (ali i roman soldier)
Omiljene kolekcionarske mini figure 8827-13

Serija 7 - "Svemirski kauboj" xD
Omiljene kolekcionarske mini figure 8831-0
Back to top Go down
Hexx

Hexx


Posts : 650
Join date : 2011-09-25

Omiljene kolekcionarske mini figure Empty
PostSubject: Re: Omiljene kolekcionarske mini figure   Omiljene kolekcionarske mini figure Icon_minitimeSat Jan 07, 2012 12:55 am

Al' totalno sam u fazonu da nabavim jedno 5 ovih da budu neki squad super-bad-assova koje svemirska policija šalje da intervenišu u situacijama koje se čine bezizlaznim Chuck Norris

Dobro će doći i Svemirske cice, mogu biti vođe odreda... ili da rade u svemiskoj kuhinji Very Happy
Back to top Go down
Profa21
Tvorac 2000-tog, 3000-tog i 8000-tog posta
Tvorac 2000-tog, 3000-tog i 8000-tog posta
Profa21


Posts : 1027
Join date : 2011-10-22
Age : 39
Location : Novi Beograd

Omiljene kolekcionarske mini figure Empty
PostSubject: Re: Omiljene kolekcionarske mini figure   Omiljene kolekcionarske mini figure Icon_minitimeSat Jan 07, 2012 12:58 am

Serija 1 Medicinska sestra
Image hosted by servimg.com

Serija 2 Faraon
Image hosted by servimg.com

Serija 3 Poglavica
Image hosted by servimg.com

Serija 4 Viking
Image hosted by servimg.com

Serija 5 Gladijator koja mi je najomiljenija od svih
Image hosted by servimg.com

Serija 6 Rimljanin
Image hosted by servimg.com


Last edited by Profa21 on Sat Jan 07, 2012 2:35 pm; edited 5 times in total
Back to top Go down
MasterHaosis
Vlasnik Sajta
Vlasnik Sajta
MasterHaosis


Posts : 1206
Join date : 2010-02-17
Age : 36

Omiljene kolekcionarske mini figure Empty
PostSubject: Re: Omiljene kolekcionarske mini figure   Omiljene kolekcionarske mini figure Icon_minitimeSat Jan 07, 2012 1:04 am

In total there are 6 users online :: 4 Registered, 0 Hidden and 2 Guest
Registered Users: Hexx, MasterHaosis, Profa21, Stanko

lele ljudi po četvorica istovremeno na forumu.


Evo red je na mene sad.

Serija 1

Omiljene kolekcionarske mini figure 8683-3

Pećinski čovek, zato što se ekstra uklapa u moju džunglu sa Ostrvljanima/domorocima/divljacima


Serija 2

Omiljene kolekcionarske mini figure 8684-5

Pošto sam ja ljubitelj dobrih horora vampir, naravno.
I ,,vještica" može da prođe!


Serija 3

Omiljene kolekcionarske mini figure 8803-1

Ekstra se može uklopiti sa divljacima pošto na sebi ima samo lišće Very Happy


Serija 4

Omiljene kolekcionarske mini figure 8804-10

Iako ima dobrih stvari iz tematike horora kao što su vukodlak i Frankenštajn, ja biram moreplovca jer nekoliko njihogu začas da naprave novu armiju protiv pirata/imperijalnih vojnika i divljaka. Imaju dobra bela elegantna odela. Samo treba različite face da se stave i to je to.


Serija 5


Omiljene kolekcionarske mini figure 8805-7

Sviđa mi se zato što može ovaj majmunko da se upotrebi za džunglu.
Ali iz serije 5 ova devojka i onaj gangster su savršeni za avanturiste u pustinji. Ona taman ima uniformu kao avanturista, a onaj gangster za ove pljačkaše savršeno odgovara


Serija 6

Omiljene kolekcionarske mini figure 8827-11

Suh iz Čarobne Lampe zato što je ekstra urađen.
Ali ovaj vanzemaljac iz serije 6 je najbolji vanzemaljac koga sam ja video u legu. nekoliko njih i invazija može da počne.

Serija 7, nema još slika ali onaj Islander mi se najviše sviđa. I on valjda dolazi sa majmunčetom
Back to top Go down
https://legosrbija.forumotion.com
peca

peca


Posts : 52
Join date : 2012-01-04
Age : 24
Location : Nis

Omiljene kolekcionarske mini figure Empty
PostSubject: Re: Omiljene kolekcionarske mini figure   Omiljene kolekcionarske mini figure Icon_minitimeSat Jan 07, 2012 1:51 pm

Meni omiljene mini figure
serija 1 klovn
Omiljene kolekcionarske mini figure 8683-4

serija 2 faraon

Omiljene kolekcionarske mini figure 8684-16

serija 3 samuraji

Omiljene kolekcionarske mini figure 8803-3

serija 4 ludi naucnik

Omiljene kolekcionarske mini figure 8804-7

serija 5 mali klovn


Omiljene kolekcionarske mini figure 8805-9

serija 6 duh iz carobne lampe

Omiljene kolekcionarske mini figure 8827-11

serija 7 Neptun

Omiljene kolekcionarske mini figure Neptun10
Back to top Go down
MasterHaosis
Vlasnik Sajta
Vlasnik Sajta
MasterHaosis


Posts : 1206
Join date : 2010-02-17
Age : 36

Omiljene kolekcionarske mini figure Empty
PostSubject: Re: Omiljene kolekcionarske mini figure   Omiljene kolekcionarske mini figure Icon_minitimeSat Jan 07, 2012 3:17 pm

Ovaj duh iz čarobne lampe je baš kul!
Back to top Go down
https://legosrbija.forumotion.com
Guest
Guest




Omiljene kolekcionarske mini figure Empty
PostSubject: Re: Omiljene kolekcionarske mini figure   Omiljene kolekcionarske mini figure Icon_minitimeSat Jan 07, 2012 5:29 pm

Serija 1: ah, robin hud ili pecinko ili zombi... ipak pecinko
Omiljene kolekcionarske mini figure 8683-3

Serija 2: vampir ili spartanac, vampir ili spartanac... ipak vampir
Omiljene kolekcionarske mini figure 8684-5

Serija 3: elf Very Happy
Omiljene kolekcionarske mini figure 8803-10

Serija 4: uf vukodlak, ludi profa, frenki ili viking... ok viking prvi ispada... vukodlak ili frenki... ne znam
Omiljene kolekcionarske mini figure 8804-1Omiljene kolekcionarske mini figure 8804-14

Serija 5: patuljak, potom bi se priblizili pecinka i gladijator, ali ...
Omiljene kolekcionarske mini figure 8805-12

Serija 6: uf, minotaur, leprikon, duh ili gorstak... ipak teska srca minotaur, pa onda za dlaku duh (za dlaku je pobedio minotaur jer je ipak dlakavaiji Smile )
Omiljene kolekcionarske mini figure 8827-14

i ako kazem da mi je u seriji 7 mozda triton najomiljeniji, pored viking cice, ali nju prvo da vidim bolju sliku, sta zakljucujemo? imam cudan fetis prema dlakama.. nedostaje mi moja duga kosa Sad
Back to top Go down
MasterHaosis
Vlasnik Sajta
Vlasnik Sajta
MasterHaosis


Posts : 1206
Join date : 2010-02-17
Age : 36

Omiljene kolekcionarske mini figure Empty
PostSubject: Re: Omiljene kolekcionarske mini figure   Omiljene kolekcionarske mini figure Icon_minitimeSat Jan 07, 2012 5:34 pm

hahaha dobar si! Smile
Ma ovako moćno izgledaš bez kose, jedva sam te prepoznao na ovoj slici. Po Onom Darth Vaderu sam te prepoznao hahaha
Back to top Go down
https://legosrbija.forumotion.com
Guest
Guest




Omiljene kolekcionarske mini figure Empty
PostSubject: Re: Omiljene kolekcionarske mini figure   Omiljene kolekcionarske mini figure Icon_minitimeSat Jan 07, 2012 5:38 pm

raspoznaje me jos samo zvuk kockica u dzepu jakne, inace sam samo celava prilika coveka koji sam bio
Back to top Go down
MasterHaosis
Vlasnik Sajta
Vlasnik Sajta
MasterHaosis


Posts : 1206
Join date : 2010-02-17
Age : 36

Omiljene kolekcionarske mini figure Empty
PostSubject: Re: Omiljene kolekcionarske mini figure   Omiljene kolekcionarske mini figure Icon_minitimeSat Jan 07, 2012 6:24 pm

hehe ma dobar is i ovako! Šmeker it BGa Very Happy
Baš si skockan hahaha
Ej nisam znao ,nosiš kocke sa sobom u džepu?
Back to top Go down
https://legosrbija.forumotion.com
peca

peca


Posts : 52
Join date : 2012-01-04
Age : 24
Location : Nis

Omiljene kolekcionarske mini figure Empty
PostSubject: Re: Omiljene kolekcionarske mini figure   Omiljene kolekcionarske mini figure Icon_minitimeSat Jan 07, 2012 6:40 pm

Meni vilenjak i duh iz carobne lampe najjbolji
Back to top Go down
peca

peca


Posts : 52
Join date : 2012-01-04
Age : 24
Location : Nis

Omiljene kolekcionarske mini figure Empty
PostSubject: Re: Omiljene kolekcionarske mini figure   Omiljene kolekcionarske mini figure Icon_minitimeSat Jan 07, 2012 6:41 pm

E,Bogdanst pogresio si.
Red srpski red engleski ovde si napisao elf pa vukadlak
Back to top Go down
Guest
Guest




Omiljene kolekcionarske mini figure Empty
PostSubject: Re: Omiljene kolekcionarske mini figure   Omiljene kolekcionarske mini figure Icon_minitimeSat Jan 07, 2012 6:43 pm

ne boj se, nisam pogresio Wink

cesto ja ubacim englesku rec, pogotovo ako je prikladnija, i jasnije odredi ljudima na sta mislim, a elf je vicini jasno bio odrednica na sta mislim
Back to top Go down
Hexx

Hexx


Posts : 650
Join date : 2011-09-25

Omiljene kolekcionarske mini figure Empty
PostSubject: Re: Omiljene kolekcionarske mini figure   Omiljene kolekcionarske mini figure Icon_minitimeSat Jan 07, 2012 6:48 pm

A tehnički, mi nemamo reč za "elf", jer ono što je vilenjak u našoj mitologiji mnogo je sličnije onome što englezi zovu "leprechaun".
Back to top Go down
Guest
Guest




Omiljene kolekcionarske mini figure Empty
PostSubject: Re: Omiljene kolekcionarske mini figure   Omiljene kolekcionarske mini figure Icon_minitimeSat Jan 07, 2012 6:53 pm

tacno, sem ako cemo prevod gospodara prstenova i vilovnjaka da koristimo

strane reci ostaju strane, sem ako nemamo prevod, a njihovu mitologiju tesko mozemo da prevodimo

btw vukodlak je srpska mitologija, kao i vampir, minotaur grcka, ostalo je germanska, od figura nam
Back to top Go down
MasterHaosis
Vlasnik Sajta
Vlasnik Sajta
MasterHaosis


Posts : 1206
Join date : 2010-02-17
Age : 36

Omiljene kolekcionarske mini figure Empty
PostSubject: Re: Omiljene kolekcionarske mini figure   Omiljene kolekcionarske mini figure Icon_minitimeSat Jan 07, 2012 10:42 pm

vukodlak je srpska reč ali oni imaju werewolf za to. Mislim za sve što je humanoidno oni imaju reč. Na primer wereshark, werecat i još što šta što su životinje ali u humanodinom obliku kao što je vukodlak.
Ej, a pola vukodlak pola vampir? Very Happy
Oni to jednostavno zovu hibrid Smile
Back to top Go down
https://legosrbija.forumotion.com
Guest
Guest




Omiljene kolekcionarske mini figure Empty
PostSubject: Re: Omiljene kolekcionarske mini figure   Omiljene kolekcionarske mini figure Icon_minitimeSat Jan 07, 2012 11:02 pm

mislio sam vise na cinjenicu da je vukodlak iz srpske mitologije, tj da su ga nasi preci izmislili, kao i vampira, Sloveni su se mnogo lozili na stvari koje menjaju svoj oblik u zivotinje, a vuk i slepi mis su bili pravi hit u to doba, cini se. Vampir naravno u prvo vreme nije imao tu specificnu osobinu da postane zivotinja, ali je vampir izvorno takodje nasa smicalica

goblin, ork, elf, sve je to germanska mitologija, sa tim da moguce (neko ce da me ispravi) ork je moderniji (znam da je hobit kao rasa iskljucivo Tolikonovo maslo, ostalo mislim da su mitoloska bica), i mi nemamo adekvatan izraz za to. sad sto se prilikom prevoda dela sa engleskog na srpski odomacilo da elfa zovemo vilovnjak, e pa to je drugi problem, jer jednostavno nismo imali sta da stavimo.

slican problem je sa izvornim patuljkom, sto je kod nas prevod i za gnoma, i za dwarfa i bracu im, a da ne pocinjemo sa vilama koje su prevod i za pixie i za fairy i slicne sestre

nemojte me terati da stalno pisem zloduh kad mislim na goblina, jer to je jedini prevod koji imamo a da je potpuno adekvatan

da ne pominjem da nemamo prevod za gremline, trolove, orge, zombije, i razne utvare koje vidjamo u danasnjim filmovima i knjigama...
Back to top Go down
MasterHaosis
Vlasnik Sajta
Vlasnik Sajta
MasterHaosis


Posts : 1206
Join date : 2010-02-17
Age : 36

Omiljene kolekcionarske mini figure Empty
PostSubject: Re: Omiljene kolekcionarske mini figure   Omiljene kolekcionarske mini figure Icon_minitimeSun Jan 08, 2012 2:34 am

Holivud brate! Tek ćemo da ih gledamo Very Happy
Pa raznorazni duhovi, mumije, gargojlovi itd...
Back to top Go down
https://legosrbija.forumotion.com
Sponsored content





Omiljene kolekcionarske mini figure Empty
PostSubject: Re: Omiljene kolekcionarske mini figure   Omiljene kolekcionarske mini figure Icon_minitime

Back to top Go down
 
Omiljene kolekcionarske mini figure
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Omiljena Mini figura
» Custom Lego noć veštice i horor scene, mini figure i slično...
» Kupujem figure
» gde naci star wars action figure
» Omiljena Kolekcionarska Mini figura

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
LEGO SRBIJA :: LEGO :: Lego opšta diskusija-
Jump to: