LEGO SRBIJA

NEAKTIVAN/INACTIVE: Lego Srbija je srpski sajt gde Lego kolekcionari mogu da diskutuju, predstavljaju i razmenjuju svoja iskustva o Lego kockama, i trguju njima. Na sajtu se takođe može diskutovati o raznim stvarima koje su bitne članovima

HomeCalendarFAQSearchUsergroupsRegisterLog inOvde je prikazana detaljna statistika o forumimu

Share | 

Paypal u Srbiji i nasa lopovska carinska sluzba

View previous topic View next topic Go down 
Go to page : 1, 2  Next
AuthorMessage
MasterHaosis
Vlasnik Sajta
Vlasnik Sajta

PostSubject: Paypal u Srbiji i nasa lopovska carinska sluzba   Wed Feb 24, 2010 11:03 pm

,,Sve sto po vrijednosti prelazi 20 EUR se carini sa 30%! Ne interesuje ih da li je poklon, traze fakturu."

Šta mislite o tome?
Ja mislim da možemo da ih prejebemo.
Kažemo prodavcu da napišu frakturu 20 evra, pa da nas ocarine 30%, ili da napiše 10.... Sve jedno ako je faktura 100 evra, plus porezi, plus sad carina...

Bogdanst wrote:
i voz je cool, moram reci, previse, novi duhovi su vrh, a moram uzeti voz zbog aviona, da se juri sa mojim crvenim baronom Very Happy sad vec lupam glupsti
Back to top Go down
http://legosrbija.forumotion.com
Guest
Guest

PostSubject: Re: Paypal u Srbiji i nasa lopovska carinska sluzba   Wed Feb 24, 2010 11:12 pm

mislim da nije istina da se SVAKI paket carini... mislim, i pre se zvanicno svaki paket carinio, a nezvanicno samo oni paketi koji im zapadnu za oko

naravno, pored toga sto je nelegalno da se trazi od prodavca da napise manju vrednost no sto jeste i stoga neki nece da to ucine, ne bi ni carina smela da zmuri na cinjenicu da na paketu pise da je poklon...

treba znati da carina ima registar svih primalaca iz inostrantsva, tj svih uvoznika, i na neke posebno obracaju paznju, pogotovo one koji cesto dobijaju ogromne pakete na poklon...
Back to top Go down
MasterHaosis
Vlasnik Sajta
Vlasnik Sajta

PostSubject: Re: Paypal u Srbiji i nasa lopovska carinska sluzba   Wed Feb 24, 2010 11:22 pm

Pa da ali odakle se oni razumeju u Lego, pogotovo kad na bricklinku imaš preko 100 prodavnica, to stvarno mogu da budu različite cene, i zašto je nelegalno tražiti, kad si i sam rekao da carine ono što im zapadne za oko, a ne sve, što znači i da oni sami rade nelegalne stvari, jer ako je zakon, on važi podjednako za sve, a ne ,,šta njima zapadne za oko". epa meni može da zapadne za oko da kažem prodavcu da napiše manju cenu nego što jeste i carina ne može da dokaže da to skuplje košta, jer ti možeš unapred na platiš prodavcu, i da se dogovorite on za neki dan da ti pošalje paket sa drugom fakturom. On ionako ima prava da ti ga proda za koliko on želi. Znači on želi da ga proda za deset evra, a to što si ga ti predhodno platio sto to je druga stvar.
A i prodavci ima to da razmatraju, jer će početi da gube kupce. Platiš cenu, plus porezi troškova ,,shipping", plus 30% carinu, i to može da ti izađe i do 100% više nego što vredi.
Na primer u onoj porudžbini sa lepšim, meni je ispalo ako se ne varam 8 evra (ne mogu sto posto da tvrdim jer mi je psisak i cena ostala kući) a po dogovoru platio sam 1200 dinara.)svi smo više platili zbog shipinga. Znači već meni je 50% više ispalo nego što treba, i još fali da nas ocarine 30%..... I naravno da ćemo svo da smislimo strategiju za sledeći put. A i prodavcima to carinjenje neće ići u prilog.

Bogdanst wrote:
i voz je cool, moram reci, previse, novi duhovi su vrh, a moram uzeti voz zbog aviona, da se juri sa mojim crvenim baronom Very Happy sad vec lupam glupsti
Back to top Go down
Guest
Guest

PostSubject: Re: Paypal u Srbiji i nasa lopovska carinska sluzba   Wed Feb 24, 2010 11:41 pm

ima gomila prodavnica koje kazu - necemo falsifikovati carinske izjave...

carina je zajebana stvar, bas su cudni sta im se sve sme... carini moras da prvo platis, pa ako je greska, da im pises zalbu koja kosta 1500din da se posalje, sto oni razmatraju u roku od 6 meseci... mnogo je sve to "legalna pljacka"
Back to top Go down
MasterHaosis
Vlasnik Sajta
Vlasnik Sajta

PostSubject: Re: Paypal u Srbiji i nasa lopovska carinska sluzba   Wed Feb 24, 2010 11:46 pm

Auuuu mamicu im lopovsku jebem, šta su se sve setili. Pa ja ko pišem žalbu, ima sa advokatom da je napišem, a onda i prijava nadležnom sudu. VIše mi se isplati da bacim pare na advokata na primer nego na njih, jer je to sigruan gubitak, a ovako i možeš da dobiješ.

Bogdanst wrote:
Back to top Go down
Guest
Guest

PostSubject: Re: Paypal u Srbiji i nasa lopovska carinska sluzba   Fri Feb 26, 2010 2:01 am

znas da je fora, ako zelis da ih pitas neko pitanje - prvo plati oko 800din, pa pitaj... npr, ako te zanima da li Srbija ima sporazum o slobodnoj trgovini sa Nemackom, plati 800 pa pitaj

ili ako te zanima kakav to sporazum mi imamo sa SADom, plati pa pitaj... najgori su
Back to top Go down
MasterHaosis
Vlasnik Sajta
Vlasnik Sajta

PostSubject: Re: Paypal u Srbiji i nasa lopovska carinska sluzba   Fri Feb 26, 2010 6:04 am

A mamu im jebem lopovsku! E zato ima ovo da im platim.....
Ima da naručjemo sve po delovima, pa da vidim kako će da nas ocarine. Samo ako prodavac ne ispadne pička Very Happy

Bogdanst wrote:
Back to top Go down
Guest
Guest

PostSubject: Re: Paypal u Srbiji i nasa lopovska carinska sluzba   Fri Feb 26, 2010 9:38 am

pa da Smile ima mnogo delova koji mogu da se uzimaju za do 20 e, do tada...ukinuce carine iz cele eu, pa mozemo glat da uzimamo setove odatle Smile
Back to top Go down
MasterHaosis
Vlasnik Sajta
Vlasnik Sajta

PostSubject: Re: Paypal u Srbiji i nasa lopovska carinska sluzba   Fri Feb 26, 2010 1:03 pm

haha pa tako smo i uradeli, s tim što ja mogao i onaj mini set da uzmem u delovima Very Happy

Bogdanst wrote:
Back to top Go down
Guest
Guest

PostSubject: Re: Paypal u Srbiji i nasa lopovska carinska sluzba   Fri Feb 26, 2010 11:44 pm

ne bi prosao jeftinije... ja sam samo glavu orka platio 40centi... setic je stvarno vredeo za sve sto si dobio (samo jos da smislis gde ces ga u dzunglu Very Happy )
Back to top Go down
MasterHaosis
Vlasnik Sajta
Vlasnik Sajta

PostSubject: Re: Paypal u Srbiji i nasa lopovska carinska sluzba   Sat Feb 27, 2010 4:42 am

haha nije mi to za džunglu. Nego za castle, ili za Fright vitezove ili protiv njih.
Ja uporedo pravim i džunglu i sakupljam njih...
ALi Ork i jeste savršen za džunglu, kao neko čudovište iz džungle tako to... A i svi mogu i tamo da se tuku. Imaš ti i tamo pećine u onom mediteranskom i tropskom kraju Very Happy
Krstaši u srednjem veku su išli i u Afriku, a posebno za Izrael, pa su bili i u pustinjskoj i u tropskoj klimi jedno vreme.

Bogdanst wrote:
Back to top Go down
Guest
Guest

PostSubject: Re: Paypal u Srbiji i nasa lopovska carinska sluzba   Thu Sep 29, 2011 8:19 pm

evo ja da ozivim malo ovu temu, u jeku price da paypal dolazi kod nas, da je narodna bnaka izjavila da ne smatraju paypal nicim drugim do posrednika, te njegovo poslovanje se ne krsi sa propisima... i slicne pozitivne vesti, evo dolazi i neko da se buni naravno...

a lazu, ne govore da umeju i da ocene pakete koji su manje vrednosti, i da lupe vrednost na male pakete cime te dikretno kradu, jer kad nesto kosta 20e, a on ti napise 50e i time jos ocarini 30% na tih 50e (sto je 15e, a 30% na 20e je 6e) to ozboljno menja pricu... pa nije ni cudo sto kazu da te nesto kosta duplo skuplje, jer te carina potkrade...

a jadni preduzetnici, morace da budu cenovno konkurentni, a ne da imaju marze po 50-100% od nabavne cene
Back to top Go down
Hexx

PostSubject: Re: Paypal u Srbiji i nasa lopovska carinska sluzba   Thu Sep 29, 2011 8:35 pm

O pitam se, pitam - kako li strani trgovci uspevaju da budu konkurentni u sopstvenim zemljama?...
Mora da je u pitanju neka gadna mađija... ili judeo-masonska zavera...
Back to top Go down
Guest
Guest

PostSubject: Re: Paypal u Srbiji i nasa lopovska carinska sluzba   Thu Sep 29, 2011 10:48 pm

ma idi bre, sve zavera do zavere, mi smo uvek jadni i ugnjetavani, i sve je zavera protiv nas, a bre sami svoje mucimo i krademo. ne dao bog da se neko trudi oko posla, ili da proizvodi kvalitetnije, ajde mi da se stitimo dogradjivanjem cena iz inostranstva, sto ce prerasti u ajde da i mi dignemo cene da budu kao da si kupio u inostranstvu...

Back to top Go down
Guest
Guest

PostSubject: Re: Paypal u Srbiji i nasa lopovska carinska sluzba   Sun Oct 02, 2011 1:11 am

ok, ko je hrabar da testira novi limit? Smile

http://www.digitalnaagenda.gov.rs/emoguca-misija-blog/povecan-limit-za-oslobadjanje-placanja-carine-za-robu-uvezenu-iz-inostranstva/
Back to top Go down
Stanko

PostSubject: PayPal u Srbiji   Sun Jan 15, 2012 1:32 am

http://www.vesti.rs/Ekonomija/Pej-Pal-na-trzistu-Srbije-2.html

"Vlada Srbije odnosno ministarstvo finansija izgladilo je nesuglasice sa kompanijom Pej Pal (Paypal), koja bi i građanima Srbije trebalo da omogući poslovanje preko interneta.
Kada će ta kompanija stići na naše tržište zavisi od odluke njenih čelnika, potvrđeno je za RTV u Ministarstvu finansija.
Pej Pal ali i druge svetske kompanije omogućavaju brz, jednostavan i i pouzdan način transfera novca u bilo koji deo sveta. Srbije trenutno nema na listi zemalja u kojima posluje, a dolazak bi mnogima omogućio individualno poslovanje putem interneta i jednostavnu onlajn kupovinu iz inostranstva."

Sto znaci da je samo pitanje kada ce PayPal odluciti da posluje sa Srbijom, a kako vidimo nema razloga da to ne bude u skorijoj buducnosti....

P.S Molim admina da Topic premesti u Novosti i obavestenja
Back to top Go down
Guest
Guest

PostSubject: Re: Paypal u Srbiji i nasa lopovska carinska sluzba   Sun Jan 15, 2012 1:46 am

a zasto si onda otvorio pod razno? lol!

ovde smo vec pisali na tu temu, pa mislim da joj je ovde bolje mesto

tvoj post je prikljucen ostalima na tu temu Smile

Ali super vesti Stanko, ja obicno jednom mesecno pogledam sta se zbiva, bas sam na Bozic gledao i nije bilo novih vesti, ovo je mozda ohrabrujuce? a mozda i ne, posto vidim da je dinamika kao u puza

joj, kad mi daju paypal... nemaju pojma sta cu sve da im radim
Back to top Go down
MasterHaosis
Vlasnik Sajta
Vlasnik Sajta

PostSubject: Re: Paypal u Srbiji i nasa lopovska carinska sluzba   Sun Jan 15, 2012 1:53 am

A čekajte, jer nema carine do 75 evra ili ima?

Bogdanst wrote:
Back to top Go down
Guest
Guest

PostSubject: Re: Paypal u Srbiji i nasa lopovska carinska sluzba   Sun Jan 15, 2012 1:55 am

jeste digli su granicu, kao sto pise u prethodnim postovima

ali to je ako ti salje familija, ako narucis sa sajta nekog onda je 50e, a ako prenosis na granicnom prelasku onda je 100e... sve je logicno zar ne?
Back to top Go down
Stanko

PostSubject: Re: Paypal u Srbiji i nasa lopovska carinska sluzba   Sun Jan 15, 2012 2:00 am

Bogdanst wrote:
a zasto si onda otvorio pod razno? lol!

Otvorio sam pod razno jer ne mogu da pisem novu temu u "Novosti i obavestenja" --- nemam dozvolu Chuck Norris
Back to top Go down
Guest
Guest

PostSubject: Re: Paypal u Srbiji i nasa lopovska carinska sluzba   Sun Jan 15, 2012 2:07 am

aha, tu si ti hteo da pises, ja mislio pod lego novosti Smile

dok ne kazu da je uveden, ovo ide pod ovu temu. veruj mi kad ga uvedu, logo foruma cu da menjam sa tom vescu Smile

MasterHaosis, salim se za logo Smile ali ipak cu da oglasim na sva zvona
Back to top Go down
MasterHaosis
Vlasnik Sajta
Vlasnik Sajta

PostSubject: Re: Paypal u Srbiji i nasa lopovska carinska sluzba   Sun Jan 15, 2012 2:10 am

Samo se ti šali pa ćeš da ličiš na moj avatar! A baš mi ekstra avatar. HAHAHAHAHAHHAHAHA
Lele brate to sam se upravo setio! Very Happy Very Happy Very Happy
Stara dobra Vaderova odvala! hahaha

Stanko wrote:

Otvorio sam pod razno jer ne mogu da pisem novu temu u "Novosti i obavestenja" --- nemam dozvolu Chuck Norris

Pa naravno da nemaš. Novosti i obaveštenja su novosti i obaveštenja vezana za sajt, i to samo mi možemo da otvaramo teme, a vi da odgovarate i to u diskusijama. U obaveštenjima nema, mi ih zaključamo. Zavisi od vrste obaveštenja.
Tako da i ako ima nešto, vi otvarajte tu negde a mi ćemo prebacivati temu tamo, ako je neophodno.

Bogdanst wrote:
Back to top Go down
Stanko

PostSubject: Re: Paypal u Srbiji i nasa lopovska carinska sluzba   Mon Jan 30, 2012 3:12 pm

Potpisite peticiju za paypal
http://www.petitionspot.com/petitions/paypalserbia
Back to top Go down
MasterHaosis
Vlasnik Sajta
Vlasnik Sajta

PostSubject: Re: Paypal u Srbiji i nasa lopovska carinska sluzba   Mon Jan 30, 2012 5:28 pm

hahaha kao da će nešto da se promeni time. Ovi naši političari nešto ne gledaju peticije kolko se ja sećam. Dobro je što je ovako nešto organizovano, samo neznam koliko će to vlast uvažiti.

Bogdanst wrote:
Back to top Go down
Guest
Guest

PostSubject: Re: Paypal u Srbiji i nasa lopovska carinska sluzba   Tue Jan 31, 2012 12:51 am

stara vest, iz 2007, je anketa, a vidi samo 6000 ljudi... sramota

nije da bi bilo drugacije da je imalo 100000, no ipak
Back to top Go down
Sponsored content

PostSubject: Re: Paypal u Srbiji i nasa lopovska carinska sluzba   Today at 11:01 am

Back to top Go down

Paypal u Srbiji i nasa lopovska carinska sluzba
View previous topic View next topic Back to top 
Page 1 of 2Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» N: Hellcannon crew H:Paypal
» About PayPal PayPal Half Price Shipping Sales: Hobbysearch
» Prikazane telenovele
» Novosti
» Gledanost serija