LEGO SRBIJA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
LEGO SRBIJA

NEAKTIVAN/INACTIVE: Lego Srbija je srpski sajt gde Lego kolekcionari mogu da diskutuju, predstavljaju i razmenjuju svoja iskustva o Lego kockama, i trguju njima. Na sajtu se takođe može diskutovati o raznim stvarima koje su bitne članovima
 
HomeSearchLatest imagesRegisterLog inOvde je prikazana detaljna statistika o forumimu

 

 Sta dodjavola?

Go down 
2 posters
AuthorMessage
Guest
Guest




Sta dodjavola? Empty
PostSubject: Sta dodjavola?   Sta dodjavola? Icon_minitimeSun Jan 29, 2012 3:56 pm

Sta dodjavola? Slika-7119374v288h216

ovo je cudno, sam prodavac kaze da nije original, i kad se zagleda malo slika, vidi se da su sudne ruke kostura, ali svuda pise LEGO, ovo je najbezobrazniji pirat ikada!!!

http://www.limundo.com/kupovina/Za-bebe-i-decu/Igracke/Lego-kocke/NINJAGO-SKELETON/4405739

cuvajte se ovakvih i slicnih setova... uzas... kao da kvalitet nije dovoljno nizak... Sad

slican primer
Sta dodjavola? Originalslika-7019523

ali ovde se bar vidi da si laznjaci i nema nige LEGO znaka...

http://www.limundo.com/kupovina/Za-bebe-i-decu/Igracke/Lego-kocke/NINJAGO/4358553
Back to top Go down
Profa21
Tvorac 2000-tog, 3000-tog i 8000-tog posta
Tvorac 2000-tog, 3000-tog i 8000-tog posta
Profa21


Posts : 1027
Join date : 2011-10-22
Age : 39
Location : Novi Beograd

Sta dodjavola? Empty
PostSubject: Re: Sta dodjavola?   Sta dodjavola? Icon_minitimeSun Jan 29, 2012 5:33 pm

Au, koja kopija. Dobro je da si upozorio na ovo. Sramota, šta sve neće ljudi da urade da bi došli do para!

Inače, koliko sam primetio, na kopiji nema obeleženo za koji je uzrast i koji je broj seta. I tako može da se proveri da li je original!
Back to top Go down
Guest
Guest




Sta dodjavola? Empty
PostSubject: Re: Sta dodjavola?   Sta dodjavola? Icon_minitimeSun Jan 29, 2012 9:40 pm

ali reci, skroz prekopiran lego logo, nisam izvalio to za broj seta, ali mi je oblik kutije sumnjiv - no Profo ti i ja imamo mnogo znanja o toj materiji, roditelji ne, oni procitaju lego kao jedina do sada vodilja o originalnosti i zeznu se (da ne pricam da vecina se zezne samom slicnoscu kockica koje ipak imaju logo kineske kompanije...e pa sada i ono malo roditelja sto je nekad znalo za foru, imaju novi problem)

a neki nesrecnik nudi 800 ili koliko vec kinti za set figurica... uzas
Back to top Go down
Profa21
Tvorac 2000-tog, 3000-tog i 8000-tog posta
Tvorac 2000-tog, 3000-tog i 8000-tog posta
Profa21


Posts : 1027
Join date : 2011-10-22
Age : 39
Location : Novi Beograd

Sta dodjavola? Empty
PostSubject: Re: Sta dodjavola?   Sta dodjavola? Icon_minitimeSun Jan 29, 2012 10:09 pm

Pa zato i skrećemo pažnju. A neko uvek mora da bude prevaren Sad
Back to top Go down
MasterHaosis
Vlasnik Sajta
Vlasnik Sajta
MasterHaosis


Posts : 1206
Join date : 2010-02-17
Age : 35

Sta dodjavola? Empty
PostSubject: Re: Sta dodjavola?   Sta dodjavola? Icon_minitimeMon Jan 30, 2012 1:33 am

Ma ljudi Lego je sam kriv za to. Pa sami su počeli u Kini da sklapaju setove neke, posebno za battle pakove, i sad ljudi misle da je to došlo iz kineske Lego filijale, čak i ako pročitaju da je napravljeno u Kini. Kao najveći proizvođač kockica na planeti, a čak mislim i najveći proizvođač igračaka, Lego mora da sve što proizvodi da proizvodi iz svoje matične zemlje. Znači iz Danske, odakle li su već. A ne da otvaraju filijalu u Kini, gde će svima tehnologija biti dostupna od a do š na izvolte.
Kao Koka Kola. Oni bazu šalju iz Amerike u celom svetu, a svuda ostalo se proizvodi i puni. Tako i Lego mora da se pobrine za neke stvari. Ovo nije ništa ovde što je provaljeno. Koliko samo postoje setovi koji nisu provaljeni. Pa sami ljubitelji Lega su upozoravali jedno vreme na originale, precizno te battle pakove iz Kine koji dolaze koji su original a nisu dobrog kvaliteta. Nema jeftina radna snaga, ima da ostaneš dosledan i da prozvodiš sam.
Tako da ovo ovde nije ništa čudno, to je napravio neko (ili bolje rečeno iskopirao) ko je imao pristup fabrici, neko od šefova ili radnika.
I to možda je izbačen neka pred masovna verzija, jer neko ako je u stanju kocke da napravi kompatibilne sa Legom, taj neće da dozvoli da ga vi provalite na osnovu kutije. Kutija ima da bude sto posto iskopirana kao u Legu. A ne da može bilo ko da provali na osnovu kutije da je kopija, osim ako vlasnik fabrike nije retard. Very Happy
Ali kako bilo, Bogdan je pokrenuo jednu vrlo ozbiljnu temu, koja je vrlo ozbiljna, znači ovaj vid prevare se redovno dešava.
Back to top Go down
https://legosrbija.forumotion.com
Sponsored content





Sta dodjavola? Empty
PostSubject: Re: Sta dodjavola?   Sta dodjavola? Icon_minitime

Back to top Go down
 
Sta dodjavola?
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
LEGO SRBIJA :: LEGO :: Lego opšta diskusija-
Jump to: