LEGO SRBIJA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
LEGO SRBIJA

NEAKTIVAN/INACTIVE: Lego Srbija je srpski sajt gde Lego kolekcionari mogu da diskutuju, predstavljaju i razmenjuju svoja iskustva o Lego kockama, i trguju njima. Na sajtu se takođe može diskutovati o raznim stvarima koje su bitne članovima
 
HomeSearchLatest imagesRegisterLog inOvde je prikazana detaljna statistika o forumimu

 

 Mesto za pitanja u vezi velikog takmicenja povodom godisnjice foruma

Go down 
+5
Profa21
daulex
Hexx
MasterHaosis
LegoLover
9 posters
Go to page : 1, 2, 3, 4  Next
AuthorMessage
LegoLover
Tvorac 6000-tog posta
Tvorac 6000-tog posta
LegoLover


Posts : 749
Join date : 2012-02-08
Age : 22
Location : Niš

Mesto za pitanja u vezi velikog takmicenja povodom godisnjice foruma Empty
PostSubject: Re: Mesto za pitanja u vezi velikog takmicenja povodom godisnjice foruma   Mesto za pitanja u vezi velikog takmicenja povodom godisnjice foruma Icon_minitimeFri Feb 17, 2012 7:59 pm

Može li Hari Poter?
Back to top Go down
MasterHaosis
Vlasnik Sajta
Vlasnik Sajta
MasterHaosis


Posts : 1206
Join date : 2010-02-17
Age : 35

Mesto za pitanja u vezi velikog takmicenja povodom godisnjice foruma Empty
PostSubject: Re: Mesto za pitanja u vezi velikog takmicenja povodom godisnjice foruma   Mesto za pitanja u vezi velikog takmicenja povodom godisnjice foruma Icon_minitimeFri Feb 17, 2012 8:00 pm

Bilo koja tema. Samo da je akcija u pitanju, znač ine žanr akcija, da nađeš akcioni film, nego akciona scena. Moraš da pauziraš scenu da napraviš screenshot i po njemu da praviš.
Back to top Go down
https://legosrbija.forumotion.com
Hexx

Hexx


Posts : 650
Join date : 2011-09-25

Mesto za pitanja u vezi velikog takmicenja povodom godisnjice foruma Empty
PostSubject: Re: Mesto za pitanja u vezi velikog takmicenja povodom godisnjice foruma   Mesto za pitanja u vezi velikog takmicenja povodom godisnjice foruma Icon_minitimeFri Feb 17, 2012 9:19 pm

Hmm, uzimajući u obzir delove i figurice, mislim da sam najbliži tome da radim ovo:
Back to top Go down
MasterHaosis
Vlasnik Sajta
Vlasnik Sajta
MasterHaosis


Posts : 1206
Join date : 2010-02-17
Age : 35

Mesto za pitanja u vezi velikog takmicenja povodom godisnjice foruma Empty
PostSubject: Re: Mesto za pitanja u vezi velikog takmicenja povodom godisnjice foruma   Mesto za pitanja u vezi velikog takmicenja povodom godisnjice foruma Icon_minitimeFri Feb 17, 2012 9:57 pm

Kako želiš. Samo ne zaboravi da snimiš screenshot.

I ljudi, da vas sve upozorim da obratite pažnju na ponašanje na ovom takmičenju i pravilnik ponašanja koji je stroži kad je takmičenje u pitanju.
Znači nemojte da se desilo nekom kao prošli put da zbog nekog svog idiotizma ili nezadovoljstva organizacijom, interesovanjem ostalih, osoblja i šta već, upadne usred takmičenja i počne da vređa članove i njihove radove. Ovo se odnosi pogotovo na nove takmičare koji nisu do sada bili aktivni. Čisto da znate, pošto veterani ovde znaju sve o tome.
Ovaj put prvo ide diskvalifikacija sa takmičenja, pa srazmerno težini prekršaja i kazna.
Ima ovo takmičenje da prođe u mirnom duhu. Takmičite se fer i pošteno, i i maćete veće šanse da osvojite nagradu, a sabotirajte druge i ne poštujte sajt, takmičenje, članove i njihove radove, i onda ćete da osetite naš bes. A to može obojicu da nas razbesni.
Back to top Go down
https://legosrbija.forumotion.com
Guest
Guest




Mesto za pitanja u vezi velikog takmicenja povodom godisnjice foruma Empty
PostSubject: Re: Mesto za pitanja u vezi velikog takmicenja povodom godisnjice foruma   Mesto za pitanja u vezi velikog takmicenja povodom godisnjice foruma Icon_minitimeFri Feb 17, 2012 10:04 pm

stvarno super stvar, moram reci, samo pazi na pozadinu, i nekako obuhvati i sator Smile debelo ces me razocarati ako stavis scenu gde Koto mlati Deni...
Back to top Go down
Hexx

Hexx


Posts : 650
Join date : 2011-09-25

Mesto za pitanja u vezi velikog takmicenja povodom godisnjice foruma Empty
PostSubject: Re: Mesto za pitanja u vezi velikog takmicenja povodom godisnjice foruma   Mesto za pitanja u vezi velikog takmicenja povodom godisnjice foruma Icon_minitimeFri Feb 17, 2012 10:09 pm

Biće ili neki trenutak u klinču, ili onaj kad je Džora uhvatio Kotov arak.
Svakako će biti šator, jedino ne znam koliko ću moći divljaka u pozadini da ubacim...

Druga opcija je ovo:


Back to top Go down
Guest
Guest




Mesto za pitanja u vezi velikog takmicenja povodom godisnjice foruma Empty
PostSubject: Re: Mesto za pitanja u vezi velikog takmicenja povodom godisnjice foruma   Mesto za pitanja u vezi velikog takmicenja povodom godisnjice foruma Icon_minitimeFri Feb 17, 2012 10:13 pm

bingo, ali sad vec da znas, postavicu ovo kao zasebnu temu, ovo je malo previse teksta za pravilnik

scena je mocna, ako imas dovoljno lavovskih vitezova
Back to top Go down
MasterHaosis
Vlasnik Sajta
Vlasnik Sajta
MasterHaosis


Posts : 1206
Join date : 2010-02-17
Age : 35

Mesto za pitanja u vezi velikog takmicenja povodom godisnjice foruma Empty
PostSubject: Pitanja vezana za veliko takmicenje povodom godisnjice foruma   Mesto za pitanja u vezi velikog takmicenja povodom godisnjice foruma Icon_minitimeFri Feb 17, 2012 10:13 pm

A lepo sam vam rekao da Bogdan je imao ekstra temu za vas Very Happy
Sada ima malo da trljate mozak, da tražite odgovarajuće scene Very Happy
Back to top Go down
https://legosrbija.forumotion.com
LegoLover
Tvorac 6000-tog posta
Tvorac 6000-tog posta
LegoLover


Posts : 749
Join date : 2012-02-08
Age : 22
Location : Niš

Mesto za pitanja u vezi velikog takmicenja povodom godisnjice foruma Empty
PostSubject: Re: Mesto za pitanja u vezi velikog takmicenja povodom godisnjice foruma   Mesto za pitanja u vezi velikog takmicenja povodom godisnjice foruma Icon_minitimeTue Feb 21, 2012 6:59 pm

Ne razumem gde postavljamo kreacije. Neutral
Back to top Go down
Hexx

Hexx


Posts : 650
Join date : 2011-09-25

Mesto za pitanja u vezi velikog takmicenja povodom godisnjice foruma Empty
PostSubject: Re: Mesto za pitanja u vezi velikog takmicenja povodom godisnjice foruma   Mesto za pitanja u vezi velikog takmicenja povodom godisnjice foruma Icon_minitimeTue Feb 21, 2012 7:45 pm

Trpaj ih u kolekcionarski deo. Otvori svoju temu Smile
Back to top Go down
MasterHaosis
Vlasnik Sajta
Vlasnik Sajta
MasterHaosis


Posts : 1206
Join date : 2010-02-17
Age : 35

Mesto za pitanja u vezi velikog takmicenja povodom godisnjice foruma Empty
PostSubject: Re: Mesto za pitanja u vezi velikog takmicenja povodom godisnjice foruma   Mesto za pitanja u vezi velikog takmicenja povodom godisnjice foruma Icon_minitimeTue Feb 21, 2012 7:53 pm

Ne nego ovde. I ako mi ocenimo da je validno za takmičenje prebacićemo ovde
https://legosrbija.forumotion.com/t293-veliko-takmicenje-povodom-godinjice-foruma
kako bi bilo pregledno ko se takmiči. Ima razloga što je zaključano.
Back to top Go down
https://legosrbija.forumotion.com
daulex

daulex


Posts : 195
Join date : 2011-11-13
Age : 48
Location : Belgrade

Mesto za pitanja u vezi velikog takmicenja povodom godisnjice foruma Empty
PostSubject: Re: Mesto za pitanja u vezi velikog takmicenja povodom godisnjice foruma   Mesto za pitanja u vezi velikog takmicenja povodom godisnjice foruma Icon_minitimeFri Feb 24, 2012 12:03 pm

Jedno pitanjce

Imam neku ideju, i treba da upotrebim kanap (bolje reci jak konac) i to duzi. E sad lego ima kanape do 2m (za one razne dizalice ...), mada relativno je sta je tu original lego proizvod, a i tesko je dokazivo.
Da li ce da prodje i neki drugi konac ...
Bolje odmah da pitam nego posle puno truda da mi ne priznate kreaciju ....

Pozdrav
Back to top Go down
Guest
Guest




Mesto za pitanja u vezi velikog takmicenja povodom godisnjice foruma Empty
PostSubject: Re: Mesto za pitanja u vezi velikog takmicenja povodom godisnjice foruma   Mesto za pitanja u vezi velikog takmicenja povodom godisnjice foruma Icon_minitimeFri Feb 24, 2012 8:48 pm

Druze, naravno da za konac ne moze da se spori kvalitet. vise se cela prica odnosi na kineske laznjake u smislu delova, ali i custom oruzje i oklopi (koje god marke)

kanap je potpuno ok

ali hvala sto si pitao, super je da odmah izneses tako nesto
Back to top Go down
Hexx

Hexx


Posts : 650
Join date : 2011-09-25

Mesto za pitanja u vezi velikog takmicenja povodom godisnjice foruma Empty
PostSubject: Re: Mesto za pitanja u vezi velikog takmicenja povodom godisnjice foruma   Mesto za pitanja u vezi velikog takmicenja povodom godisnjice foruma Icon_minitimeSat Feb 25, 2012 1:51 pm

Kad smo već kod kanapa, ima li ko neke preporuke šta bi moglo od materijala da se koristi konkretno za te stvari? Da li ima nešto što je po debljini negde između konca i vunice i kako se to zove, odnosno šta da tražim?
Back to top Go down
Guest
Guest




Mesto za pitanja u vezi velikog takmicenja povodom godisnjice foruma Empty
PostSubject: Re: Mesto za pitanja u vezi velikog takmicenja povodom godisnjice foruma   Mesto za pitanja u vezi velikog takmicenja povodom godisnjice foruma Icon_minitimeSat Feb 25, 2012 1:56 pm

trikotaza, ima tu debelu something, something... to me naucio jedan od prvih clanova lego foruma ikad .... samo je on iz cudnog razloga kupovao tamno crvenu...
Back to top Go down
Hexx

Hexx


Posts : 650
Join date : 2011-09-25

Mesto za pitanja u vezi velikog takmicenja povodom godisnjice foruma Empty
PostSubject: Re: Mesto za pitanja u vezi velikog takmicenja povodom godisnjice foruma   Mesto za pitanja u vezi velikog takmicenja povodom godisnjice foruma Icon_minitimeSat Feb 25, 2012 2:09 pm

Kontam da mu je to delovalo kao boja užeta?
Ajd pogledaću, trebaće mi u svakom slučaju za Monarhov zamak.
Back to top Go down
MasterHaosis
Vlasnik Sajta
Vlasnik Sajta
MasterHaosis


Posts : 1206
Join date : 2010-02-17
Age : 35

Mesto za pitanja u vezi velikog takmicenja povodom godisnjice foruma Empty
PostSubject: Re: Mesto za pitanja u vezi velikog takmicenja povodom godisnjice foruma   Mesto za pitanja u vezi velikog takmicenja povodom godisnjice foruma Icon_minitimeSun Feb 26, 2012 12:13 am

Ti kanapi ispadoše popularni ovde na forumu
Back to top Go down
https://legosrbija.forumotion.com
LegoLover
Tvorac 6000-tog posta
Tvorac 6000-tog posta
LegoLover


Posts : 749
Join date : 2012-02-08
Age : 22
Location : Niš

Mesto za pitanja u vezi velikog takmicenja povodom godisnjice foruma Empty
PostSubject: Re: Mesto za pitanja u vezi velikog takmicenja povodom godisnjice foruma   Mesto za pitanja u vezi velikog takmicenja povodom godisnjice foruma Icon_minitimeSun Feb 26, 2012 5:25 pm

Mogu li malo više modifikovani setovi?
Back to top Go down
Guest
Guest




Mesto za pitanja u vezi velikog takmicenja povodom godisnjice foruma Empty
PostSubject: Re: Mesto za pitanja u vezi velikog takmicenja povodom godisnjice foruma   Mesto za pitanja u vezi velikog takmicenja povodom godisnjice foruma Icon_minitimeSun Feb 26, 2012 6:12 pm

Ne, moraju biti originalni, kao sto pise u pravilima, ne mogu scene koje su vec opisane u zvanicnom lego setu. pogledaj zadnju recenicu iz izdvojenog pravilnika ispod




Quote :
Unosi:
Potreno je napraviti sliku i okaciti u ovu temu, moze do 3 slike iz razlicitih uglova ili fokus na odredjene detalje, ali je neophodno da sve slike budu na istoj postavci (znaci bez pomeranja elemenata izmedju 2 slike). Kreacije mogu biti od 16x16 velicine ploce (sto znaci da moze da se poredjaju jedna pored druge 16 kockica 1sa1 standardnih lego, po duzini i po sirini), do 48x48 velicine ploce, i potrebno je samo koristiti originalne LEGO delove (nema digitalnih kocaka) mada posedovanje same ploce nije automatski neophodno (bitno je da kreacije ide na te dimenzije). Pored uslikanog unosa, mora da postoji i slika scene iz filma koju ste napravili, i prva slika mora biti iz istog ugla kao i scena iz filma, dok druge 2 mogu biti slike nekih zanimljivih detalja (za sliku scene iz filma, preporucujemo da potrazite filma na youtube, pa kada naidjete na scenu pauzirate klip, da koristite "printscreen" na tastaturi, te da tu sliku filma prebacite u program "paint" pomocu funkcije "paste" - ovo je najprostija metoda, koristite bilo koju drugu zelite). Potrebno je malo i opisati scenu, kao i razlog zasto bas tu scenu ste uzeli. NE MOZE SCENA KOJU JE LEGO ODRADIO KAO ZVANICNI SET, ALI MOZE FILM KOJI JE LICENCIRAN
Back to top Go down
Guest
Guest




Mesto za pitanja u vezi velikog takmicenja povodom godisnjice foruma Empty
PostSubject: Re: Mesto za pitanja u vezi velikog takmicenja povodom godisnjice foruma   Mesto za pitanja u vezi velikog takmicenja povodom godisnjice foruma Icon_minitimeSun Mar 18, 2012 2:00 am

zvanicno zatvaram takmicenje, zelim da se zahvalim svim ucesnicima, pobednika cemo proglasiti tokom sledece nedelje.

svaki unos nakon ovog trenutka nece biti prihvacen, stoga nece ni biti razmatran
Back to top Go down
MasterHaosis
Vlasnik Sajta
Vlasnik Sajta
MasterHaosis


Posts : 1206
Join date : 2010-02-17
Age : 35

Mesto za pitanja u vezi velikog takmicenja povodom godisnjice foruma Empty
PostSubject: Re: Mesto za pitanja u vezi velikog takmicenja povodom godisnjice foruma   Mesto za pitanja u vezi velikog takmicenja povodom godisnjice foruma Icon_minitimeSun Mar 18, 2012 5:15 am

Stanko, Jabadabadu, a vi i vaši radovi?
Ja sam vas očekivao. Očekivao sam i daulexa, to jest njegove klince da naprave nešto za njega u njegovo ime.
Back to top Go down
https://legosrbija.forumotion.com
Guest
Guest




Mesto za pitanja u vezi velikog takmicenja povodom godisnjice foruma Empty
PostSubject: Re: Mesto za pitanja u vezi velikog takmicenja povodom godisnjice foruma   Mesto za pitanja u vezi velikog takmicenja povodom godisnjice foruma Icon_minitimeSun Mar 18, 2012 12:03 pm

jaba je odmah rekao da nece da ucestvuje, Stanko je pomenuo da nema vremena, ali daulexa sam ocekivao Sad jbg verovatno mu iskocio posao neki, no dobro, sledeci put
Back to top Go down
Profa21
Tvorac 2000-tog, 3000-tog i 8000-tog posta
Tvorac 2000-tog, 3000-tog i 8000-tog posta
Profa21


Posts : 1027
Join date : 2011-10-22
Age : 39
Location : Novi Beograd

Mesto za pitanja u vezi velikog takmicenja povodom godisnjice foruma Empty
PostSubject: Re: Mesto za pitanja u vezi velikog takmicenja povodom godisnjice foruma   Mesto za pitanja u vezi velikog takmicenja povodom godisnjice foruma Icon_minitimeSun Mar 18, 2012 12:05 pm

Pa dobro je prošlo na kraju. Prošli put smo imali 3 takmičara, a ovoga puta čak 4 Smile
Back to top Go down
Guest
Guest




Mesto za pitanja u vezi velikog takmicenja povodom godisnjice foruma Empty
PostSubject: Re: Mesto za pitanja u vezi velikog takmicenja povodom godisnjice foruma   Mesto za pitanja u vezi velikog takmicenja povodom godisnjice foruma Icon_minitimeSun Mar 18, 2012 12:09 pm

Very Happy pa nadao sam se vecem broju a verovao sam da cemo imati vise zbog sve veceg aktiviranja clanova. a sada opet imamo jos vise aktivnijih, te cemo sledeci put imati jos vise... i tako polako dok ne bude bas bas ozbiljno, sa velikim brojem takmicara i unosa. i kao sto je masterhaosis rekao, ocekivali smo i Stanka i daulexa, te bi bila bas lepa cifra
Back to top Go down
daulex

daulex


Posts : 195
Join date : 2011-11-13
Age : 48
Location : Belgrade

Mesto za pitanja u vezi velikog takmicenja povodom godisnjice foruma Empty
PostSubject: Re: Mesto za pitanja u vezi velikog takmicenja povodom godisnjice foruma   Mesto za pitanja u vezi velikog takmicenja povodom godisnjice foruma Icon_minitimeSun Mar 18, 2012 12:41 pm

Zdravo

Ja moram da se izvidim, klinci su bi bili bolesni cele nedelje, pa na kraju ja (i dalje sam...)
Scenu koju sam poceo da pripremam je iz filma "Jason and the Argonauts" kada se macuju sa kosturima ...
Legendarna scena (smesna za danasne vreme ali za 1963 kad je film nastao ...)
Vidim da se broj ljudi povecava i cestitke Masteru i Bogdanu, ovako treba da se organizuje lego sajt, da budi kreacije a ne samo da se razglaba o novim setovima ...

Back to top Go down
Sponsored content





Mesto za pitanja u vezi velikog takmicenja povodom godisnjice foruma Empty
PostSubject: Re: Mesto za pitanja u vezi velikog takmicenja povodom godisnjice foruma   Mesto za pitanja u vezi velikog takmicenja povodom godisnjice foruma Icon_minitime

Back to top Go down
 
Mesto za pitanja u vezi velikog takmicenja povodom godisnjice foruma
Back to top 
Page 1 of 4Go to page : 1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» Proglasenje pobednika velikog takmicenja povodom godisnjice LEGO foruma
» Moje misljenje u vezi unosa za takmicenje povodom godisnjice
» Obeležavanje godišnjice foruma
» Proslava godisnjice foruma
» Veliko takmicenje povodom godinjice foruma

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
LEGO SRBIJA :: Takmičenja Foruma :: Veliko takmičenje povodom godinjice foruma-
Jump to: