LEGO SRBIJA

NEAKTIVAN/INACTIVE: Lego Srbija je srpski sajt gde Lego kolekcionari mogu da diskutuju, predstavljaju i razmenjuju svoja iskustva o Lego kockama, i trguju njima. Na sajtu se takođe može diskutovati o raznim stvarima koje su bitne članovima

HomeCalendarFAQSearchUsergroupsRegisterLog inOvde je prikazana detaljna statistika o forumimu

Share | 

79001 - Escape from Mirkwood spiders

View previous topic View next topic Go down 
AuthorMessage
Soundwave

PostSubject: 79001 - Escape from Mirkwood spiders   Wed Dec 26, 2012 11:56 am

Kraj godine, moj omiljeni period. Zima, rodjendan, praznici. Najlepsi razlog da covek sebe casti novim Lego kockama.
Nakon Shelobe i cudovista iz mocvare, moja Lego kolekcija je postala bogatija za jedan set iz, trenutno, najaktuelnije edicije - Hobit : Neocekivano putovanje.

Set broj 79001 nam donosi Bekstvo iz Mirkvudske sume.

Set se sastoji iz 298 delova, a u sebi sadrzi 4 minifigurice - patuljke Kilija i Filija, starog-novog vilovnjaka Legolasa i Tauriel, lik napravljen za potrebe filma. Osnovu seta cine 2 pauka iz Mirkvudske (Mrke) sume i dva stabla sa mrezom, u kojima su zarobili svoj plen.

Minifigurice : kao sto je u prethodnih par redova napomenuto, set donosi 4 figurice, od kojih se samo 3 mogu naci u ovom setu (Legolasa imamo i u Moriji, doduse u drugacijem "out-fit-u"), a opis cemo poceti sa patuljcima.

Kao i svi patuljci i hobiti, Kili i Fili su nizi od prosecne lego figurice. Spadaju u grupu patuljaka koji nemaju brade, tj. njihove su nacrtane na glavama.

Ono sto je postalo uobicajeno, vecina figurica iz LotR i Hobbit edicije ima dvostrane glave, a tako je i ovde - razlikujemo "normalno" lice i "razjareno".

Kosa je ono sto ih izdvaja od ostalih - naime, kako obojica nose tobolac sa strelama, kosa im je uradjena da se prilagodi tom dodatku na njihovim ledjima.

Print odece je identican kao na filmu - Kili ima veliki pojas preko grudi, dok Fili ima dva kaisa. Filijevo oruzje su dva bodeza/maca, dok Kili ima luk.
Jedan sitan detalj (nadam se da cete i vi moci da ga vidite na slikama) koji mi se bas svidja su Filijeve kikice na bradi, koje su bas dobro nacrtane Smile

Likovi koji nas cekaju u (nadam se) sledecem nastavku trilogije su dva Elfa : Legolas i Tauriel.
Legolas, jedan od glavnih protagonista LotR serijala je (zahvaljujuci gdinu P.Dzeksonu) nasao svoje mesto i u filmovima Hobit trilogije. Naravno, tu je neizbezna plava kosa, u koju su ugradjene vilinske usi. Kao i kod patuljaka, razlikujemo normal i battle-furry izraze lica. Razlika u odnosu na figuricu Legolasa iz Morije je u odeci.

Dok spasava patuljke iz mreze paukova, Legolas nosi oklop a naoruzan je svojim lukom (na slici se moze videti da je veci u odnosu na onaj koji imaju patuljci).

Tauriel - cenim da ce ova heroina imati sporednu ulogu u filmu, ali da je (kao i Aznog) izmisljena kako bi se pojacao intezitet radnje filma. Narandzaste kose, iste teksture kao i Legolasove, Tauriel u ovom setu ima dva karakteristicna noza/bodeza, koji imaju zlatne drske i zlatnu saru na secivu (sa sire strane). Slicno kao sa Filijevim kikicama na bradi, ovde mozemo videti male pegice na njenom licu. Po mom misljenju, jos jedan simpatican detalj za figuricu.

Nije bilo namerno, ali se potrefilo da u rasponu od 2 nedelje dobijem oba LotR-Hobbit seta koji imaju paukove u sebi.

Sa omota kutije se moze videti da su pauci iz Mrke Sume drasticno manji u odnosu na Shelobu, sto sam i slikom probao da vam docaram.

Sistem po kom su napravljeni je identican - zglobne nogice, dok su pozadi spojeni drugacije nego Sheloba. Dok veliki pauk u sebi ima zglobni mehanizam, ovi su spojeni delovima 4225201 i 4517925

Novina u ovom setu su fluorescentne kockice - oci oba pauka, pecurke i mali beli pauk svetle u mraku.

Drvece Mrke sume - osnovu ovog seta predstavljaju modeli drveca iz Mrke sume.
Manje drvo nema nikakav mehanizam, tu je da docara ambijent. Na njemu se nalazi lobanja, kost, luk i osusena grana (identicna kao ona iznad Golumovog skrovista u Shelobinom setu, samo braon boje).

Drugo drvo je centar kompozicije. Na njemu se nalaze mreze (jako loseg kvaliteta, vec su pocele da se paraju sa strane Sad ) u kojima su zarobljeni patuljci. Sitne detalje cine : paukova mreza, dve "halogene" pecurke, dva crna i jedan beli pauk, dve lobanje i kost. Iz slika se vidi da su dominantne boje crna, braon i boedo, i to sjajno izgleda uzivo, jer odaje utisak da je suma zarazena. Na slici iznad ste videli kako svetle delovi, ja cu se jos pozabaviti mehanizmom koji ispaljuje belog pauka (nije preterano jak, ali cini dobar dodatak prilikom igranja) i mehanizmom za obaranje drveta.

Verujem da je on tu kad se patuljci oslobode, a moram da pohvalim dizajnere za produzetak paukove mreze koji omogucava "lagano prizemljenje" drveta kad ono padne.

Set je dobar, nije spektakularan, ali vredi svaku paru. Figurice su odlicne, pauci takodje, sitni detalji (fluorescentne kockice i tamne kocke) daju pravi smek ovom setu, a obzirom da je kostao 4000, deluje mi da je to ok za licencirani set. Ono sto mi se def ne svidja je los kvalitet mrezica, rekoh vec da su pocele da se cepaju Mad
Moja konacna ocena je 4/5, radujem se vasim komentarima i eventualnim pitanjima Wink
Back to top Go down
Profa21
Tvorac 2000-tog, 3000-tog i 8000-tog posta
Tvorac 2000-tog, 3000-tog i 8000-tog posta

PostSubject: Re: 79001 - Escape from Mirkwood spiders   Wed Dec 26, 2012 5:22 pm

Jako simpatičan set. Baš mi se dopada Very Happy

Lep prikaz, hvala ti na tome Hvala

Svetleći delovi affraid Šalim se, super su. I jako korisni!

Jedino što mi nije jasno, je to što je Bilbo spasio patuljke iz mreža, pa mi nije jasno otkuda u setu Vilenjaci??? Doduše i oni se pojavljuju u šumi, samo ne u toj sceni. Ali nema veze, bolje što više Vilenjaka. Glupo bi bilo da se u svakom setu dobija mali Hobit Laughing
Back to top Go down
LegoLover
Tvorac 6000-tog posta
Tvorac 6000-tog posta

PostSubject: Re: 79001 - Escape from Mirkwood spiders   Wed Dec 26, 2012 7:34 pm

Lepa recenzija.Nego može li slika sa kutijom i setom zajedno? Surprised

PostSubject: Re: 79001 - Escape from Mirkwood spiders   Wed Dec 26, 2012 7:54 pm

Moze, stizu i rez.delovi, samo to moram veceras kad cerka zaspi (inace su kockice pokojne) Very Happy
Back to top Go down
Guest
Guest

PostSubject: Re: 79001 - Escape from Mirkwood spiders   Wed Dec 26, 2012 10:33 pm

Smile vau, super je set, vilovnjaci su fenomenalni (torzo), a mislim da je super i ta fora veliki i mali pauk - taman se uklopilo

mada, kili i fili su mi nista posebno, jedino je dobro sto mogu da imaju quiver (za strele) i kosu istovremeno, mada je to vec postao standard... i novi orkovi imaju istu foru sa kosom, a mislim da je sve krenulo od kose navijacice iz serije 1

cini se da je 4000 jako niska cena, ja sam u Madj vidjao samo po cenama od 35e, tako da... super ti je ta ponuda (iskreno, u Srbiji ocekujem dosta vecu cenu, pa ono bar 5000)

mada, moram reci, smor mi je sto ima tako malo ovih crvenih listova, jer ne cini sumu 1 drvo, treba ih mnogo, a taman crne grane je lako naci, ali ove crvene listove ce biti sex nabaviti... no pecurke su cool

znas kako, sada da krenes u rasejanje sume, tj u zarazivanje drugih zdravih stabala Smile cestitam na nabavci, i zelim brzo sirenje pomenute vegetacije
Back to top Go down
Sponsored content

PostSubject: Re: 79001 - Escape from Mirkwood spiders   Today at 1:35 pm

Back to top Go down

79001 - Escape from Mirkwood spiders
View previous topic View next topic Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Looking for 2008-12 Ford Escape Rear Bumpah
» Porcelain Spiders
» Escape From New York (1981)
» Escape From the Planet of the Apes (1971)
» Porcelain Spiders...?