LEGO SRBIJA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
LEGO SRBIJA

NEAKTIVAN/INACTIVE: Lego Srbija je srpski sajt gde Lego kolekcionari mogu da diskutuju, predstavljaju i razmenjuju svoja iskustva o Lego kockama, i trguju njima. Na sajtu se takođe može diskutovati o raznim stvarima koje su bitne članovima
 
HomeSearchLatest imagesRegisterLog inOvde je prikazana detaljna statistika o forumimu

 

 Prinudno redizajniranje foruma

Go down 
+5
Profa21
Majki
Jony Prah
LegoLover
MasterHaosis
9 posters
Go to page : 1, 2  Next
AuthorMessage
MasterHaosis
Vlasnik Sajta
Vlasnik Sajta
MasterHaosis


Posts : 1206
Join date : 2010-02-17
Age : 35

Prinudno redizajniranje foruma Empty
PostSubject: Prinudno redizajniranje foruma   Prinudno redizajniranje foruma Icon_minitimeSun Mar 10, 2013 6:45 am

Epa momci, na žalost, moram vas obavestiti na vreme, unapred. Imamo problem.
Izgleda da ćemo biti prinuđeni da menjamo ime, adresu i Logo foruma.

Prošle nedelje nas je kontaktirao Jan Beyer, zvanični predstavnik Lega za Evropu i Aziju. Znači lik radi za njih.
Skrenuo nam je pažnju na to da je Lego zaštićeni autorski znak, i da niko ne sme da koristi u svom nazivu.
Mi za to nismo imali pojma, Bogdan i ja kada smo kreirali forum i birali ime za njega pre tri godine. Kao što vidite, do sada nismo imali problema.
Bogdan je sa njim još pre mene razgovarao.
Evo mail koji mi je poslao pre par dana, pošto pregovaram sa njim trenutno

Prinudno redizajniranje foruma Jan_be10

Dečko je pošteno došao da razgovara sa nama, lepo je popričao, vidi se da ni njemu ne odgovara što mora da bude taj koji mora pravdu da isterava. Eto, čak se ponudio i da bude sponzor, da nam donira setove za buduće takmičenje foruma, što sam ja za sada odbio iz principa, jer nije potrebno i ništa nam ne duguje. To ga kompanija primorava na te odluke.
Da se neki drugi pitaju odmah bi prijavili forum i bez upozorenja bi bio obrisan s obzirom da je na besplatnom hostu.
Još me je pozvao da se lično vidim sa njim kada dođe u Beogradu, pošto dolazi da se vidi sa nekim Lego fanovima iz Beograda, ali na žalost iz opravdanih razloga, što fakultet što novac, ja ne mogu otići tamo. Čak i Bogdan radi pa ne može da ide umesto mene. Vidite za njega nije bitna veličina foruma, da li smo mali ili ne, da li je plaćeni forum ili besplatan, nego predstavnici svih Lego foruma bi trebalo da dođu.

li šta je tu je, najverovatnije ćemo morati da menjamo url adresu, ime i logo.
Znači očekuje nas u naredni period veliki redizajn.
Tako da već počnete sa spremanjem rezervnih planova i ideja kako bi trebalo da nam se zove forum i da izgleda.
Obaveštavaćemo vas šta se dešava. ja od sutra popodne do utorka uveče neću biti kući.


Last edited by MasterHaosis on Fri Mar 15, 2013 9:40 am; edited 1 time in total
Back to top Go down
https://legosrbija.forumotion.com
LegoLover
Tvorac 6000-tog posta
Tvorac 6000-tog posta
LegoLover


Posts : 749
Join date : 2012-02-08
Age : 22
Location : Niš

Prinudno redizajniranje foruma Empty
PostSubject: Re: Prinudno redizajniranje foruma   Prinudno redizajniranje foruma Icon_minitimeSun Mar 10, 2013 5:52 pm

Evo ja predlažem da sam napravim logo.Samo da smislimo ime.Mislim da ime bolje bude na srpskom, kao Skockani.Npr. Svet kocki, Čaroban svet kocki, Kockasta družina, Kockasti klub... Razz A oko izgleda ne znam na šta misliš.Ja glasam za svetlo-zelenu. Surprised
Back to top Go down
Jony Prah
Tvorac 5000-tog i 7000-tog posta
Tvorac 5000-tog i 7000-tog posta
Jony Prah


Posts : 381
Join date : 2012-03-05
Age : 25
Location : Zagreb

Prinudno redizajniranje foruma Empty
PostSubject: Re: Prinudno redizajniranje foruma   Prinudno redizajniranje foruma Icon_minitimeSun Mar 10, 2013 9:06 pm

Fora mi je ime Kockasta družina. Mislim da trebamo napraviti i neku anketu, pa onaj s najviše glasova pobjednik.
Back to top Go down
http://www.mocpages.com/home.php/82182
Majki

Majki


Posts : 306
Join date : 2012-04-12
Age : 25
Location : Belgrade

Prinudno redizajniranje foruma Empty
PostSubject: Re: Prinudno redizajniranje foruma   Prinudno redizajniranje foruma Icon_minitimeSun Mar 10, 2013 9:36 pm

Slazem se,neka anketa odluci Laughing Very Happy
Back to top Go down
LegoLover
Tvorac 6000-tog posta
Tvorac 6000-tog posta
LegoLover


Posts : 749
Join date : 2012-02-08
Age : 22
Location : Niš

Prinudno redizajniranje foruma Empty
PostSubject: Re: Prinudno redizajniranje foruma   Prinudno redizajniranje foruma Icon_minitimeMon Mar 11, 2013 11:46 am

A i trebao si da prihvatiš ponudu za nagrade.Čovek se lepo ponudio. Laughing
Back to top Go down
Guest
Guest




Prinudno redizajniranje foruma Empty
PostSubject: Re: Prinudno redizajniranje foruma   Prinudno redizajniranje foruma Icon_minitimeMon Mar 11, 2013 7:30 pm

Placeni hosting i domen, ako se vec zeli ozbiljnije.
Back to top Go down
Guest
Guest




Prinudno redizajniranje foruma Empty
PostSubject: Re: Prinudno redizajniranje foruma   Prinudno redizajniranje foruma Icon_minitimeTue Mar 12, 2013 8:21 pm

ne bi ovo bilo izbegnuto ni da smo platili domen, vec bismo imali veci problem (krsili bismo autorska prava, imali bi nase ime da nas tuze, a plus bismo pukli pare za to)

sa druge strane, sto se clanova tice, ovaj forum je dobro funkcionisao kakav jeste. a bili smo poseceni, i visoko rangirani u google pretrazivacu, sto znaci da smo dobar posao odradili i na besplatnom forumu.

ironija, nakon pune 3 godine su nas kontaktirali, skoro 9000 postova... ajd bilo je tih 9000, ukljucujuci i one obrisane, ali zvanicno smo ispod 9000. no nema veze, sta je tu je. Jan je bio maksimalno korektan, i ne mozemo da se bunimo previse, da je losa sreca, jeste, malo je falilio da se sve izbegne (samo naziv da je drugaciji) ali dobro. ovo nije kraj sveta, samo cemo nastaviti u malo drugacijem okruzenju.
Back to top Go down
MasterHaosis
Vlasnik Sajta
Vlasnik Sajta
MasterHaosis


Posts : 1206
Join date : 2010-02-17
Age : 35

Prinudno redizajniranje foruma Empty
PostSubject: Re: Prinudno redizajniranje foruma   Prinudno redizajniranje foruma Icon_minitimeWed Mar 13, 2013 2:55 am

Fiore wrote:
Placeni hosting i domen, ako se vec zeli ozbiljnije.

Bogdanst wrote:
ne bi ovo bilo izbegnuto ni da smo platili domen, vec bismo imali veci problem (krsili bismo autorska prava, imali bi nase ime da nas tuze, a plus bismo pukli pare za to)

Kao što Bogdan kaže,ovo nebi zaobišlo problem.
Naravno, plaćeni sajt je mnogo bolji, profesionalniji itd. I manje bismo imali problema u smislu da nebi mogli da nas obrišu odma, jer to host radi, a host nas nebi obrisao nikad bez najave, možda bi nas na kraju samo blokirao sa neta privremeno dok se ne redizajniramo.

Bogdanst wrote:

sa druge strane, sto se clanova tice, ovaj forum je dobro funkcionisao kakav jeste. a bili smo poseceni, i visoko rangirani u google pretrazivacu, sto znaci da smo dobar posao odradili i na besplatnom forumu.
Ovo je apsolutno tačno.
Ne zato što je on administrator, pa da ispadne da se dopunjavamo međusobno taktički, nego zato što vi generalno svi zaboravljate par stvari.
Vi zaboravljate da smo mi samo forum, mi nismo skockani ili druga udruženja koja su bukvalno 100 puta bolja materijalno od nas jer imaju bogatije organizatore, imaju svoj klub, biznis, veze, sponzore itd... dok smo mi izabrali da budemo forum.
Eto, ja kažem ovde pred svima da su oni mnogo bolji od nas. To je tačno, ali je činjenica da smo mi izabraali da budemo forum, a vi (generalno, neki od vas pojedinačno) očekujete da dobijete od foruma ono što se očekuje od sajta kluba.
Nemojte da zaboravite da mi imamo samo jednu prednost nad ostalima, da smo jedini u Srbiji koji su organizovali takmučenja 100% od svog troška! Znači nemamo prihode za lego, nemamo članarine, i samo smo mi odvajali za takmičenja iz svog džepa zarad opšte dobrobiti (pa nam je kocka kasnije bio sponzor). To čak i Jan zna, i svestan je toga.
I sada neki od vas očekuju da ja odvojim od svoje crkavice novac, i da plaćam forum. ja, koji nisam toliko vezan za Lego u poslednje vreme iz milion razloga, i što stanujem u jednom gradu ,a studiram u drugom, i primam neku crkavicu od porodične penzije. I da odvajam još za forum. Doduše nije skupo, ali opet su troškovi. zavisi od hosta, može da košta od dve hiljade godišnje, za manje sajtove , do čak 50 i više evra mesečno. za ovaj naš godišnje bi bilo ja mislim oko dve hiljade. na našem hostu domaćem, ali ne može to tako sad. Ima tu razne peripetije.
Dalje, ajde pošto sam svo vreme govorio o nama, našim manama i prednostima, ajde da vidimo o članovima kao celini.
Pogledajte vi ovo opšte nezainteresovanje. Evo, ovo je jedna od najvažnijih temi, ako ne i najvažnija. I samo nas šest diskutujemo o ovome, i pustili smo po jednu poruku. Od nas desetak petnestak aktivnih članova, samo nas nekoliko evo i pominjemo ovo. Ljudi izgleda samo hoće akcije i takmičenja, a da ne ulažu ništa. i sam ose tad ekstra aktiviraju i možda oko praznika ponekad. Mi više kao da smo privatan forum za nas desetak tu non stop. Mi možemo i bolje da uradimo za nas desetak-petnest standardnih, ali opet moraćemo svi po malo da se više trudimo i uložimo.
I vi sada mislite da može forum da se plati za slabu aktivnost srazmerno broju članova i osoblja.
Ne zaboravite da mi samo što možemo je da započnemo, potkrepimo i organizujemo sve što treba, ostalo je na članovima. Što više članova, što se više piše, više postova ima, više treba da čitaju komentari, više aktivnosti, više moderatora, više prostora se zauzima i onda nam treba profesionalni forum.
Ovako čak i da imamo novca, opet nismo sigurno da li će to ulaganje da upse, da ne ispadne čisto bacanje para na kraju s obzirom na slabu aktivnost.
Evo, ovde na primer, samo njih dvojica su preporučila ime za forum i logo, LegoLover i Jony Prah, i ljudi apsolutno sa pravom preporučiuju anketu. Ali mi još ne možemo da je otvorimo upravo zbog slabe posećenosti jer su samo njih dvojica preporučila. Ako odlučimo neko ime, ostali ima da se bune (kada se sete da dođu) kako to da njih niko nije pitao. Mislim neće bukvalno da se bune, ali tako će da misle i da se osećaju.
Lično, ja se slažem sa Fiore, ja sam to i par puta Bogdanu govorio u privatnim porukama da mi je krivo što nisam otvorio phpbb forum da je plaćen na prikmer jer su mali troškovi ,a isplati se. Ima bar stotinak razloga zbog čega je bolje, ali kada je slaba posevećenost, to je pitanje da li bi se isplatilo.
Ja sam okej, ako će to biti na globalnom nivou, da svi ko kako može, kad hoće sa vremena na vreme uplati neku donaciju, neko sto, neko dvesta, neko trista, i skupi se godišnje za host. AKo ima višak, prebacuje se za iduće plaćanje, ako ima ogroman višak, koristi se za plaćanje određenih nadogradnji i privilegija.
Sve to stoji. Samo ja lično mislim da i od toga neće biti ništa, i da će se to odbiti samo par nas od glavu.
A evo, za razliku od generalnog stanja, Bogdan i ja, sa druge strane kao osoblje uopšte nemamo velika očekivanja od članova i skromni smo. Mi smo zadovoljni sa ovime što imamo. Samo da bude ovako, ili malo više, aktivnost da bude kao zimus, i ekstra je. Naravno, proporcionalno malo po malo da se povećavamo. Ali smo otvoreni za bilo šta.

Tako da sumiram za ovo, da je Bogdan apsolutno u pravu šta smo sve postigli za našu veličinu, nađe ljudstvo, a gledaj kakvi rezultati. odlični smo za našu klasu.

Bogdanst wrote:

ironija, nakon pune 3 godine su nas kontaktirali, skoro 9000 postova...
O ovome sam izbegavao javno da govorim ali pomenuću. prvo nemam dokaza, niti me interesuje za ovo da bilo šta dokazujem, eto, nas je konkurencija sto posto prijavila. Oni nas godinama ne podnose (da ne kažem mrze) bez razloga, i pošto mi ovde svi pošteno radimo nisu imali za šta da nam zamere osim oko imena.
Ne može meni niko da dokaže da je ovo slučajnost, kao što Bogdan kaže, već tri godine smo okej, i sada već, nakon tri godine, sasvim slučajno dolazi ovaj Jan i kaže nam da imamo problema oko imena, baš slučajno pre nego da dođe da se vidi sa ,,nekim" srpskim Lego fanovima. I to baš slučajno. Pa logično je da su ,,neki" srpski lego fanovi odlučili da nas sabotiraju i iskoriste njegov dolazak i njegovu pažnju za situaciju u Srbiji, da napakoste nama. Ja verujem da se čovek uhvatio za glavu kad nas je do detalja proverio i skenirao i video apsolutno da ništa ne radimo pogrešno, ne štetimo ugledu Lega ili bilo čega povezanog, osim jedne zamerke oko imena. I kada je video da su nas za to prijavili, sve mu je bilo jasno, umesto da budemo složni, mi se sabotiramo. Takav je mentalitet u Srbiji, u lego srpskom svetu u ovom slučaju. Samo biznisi privatan interes. Toga nema tamo kod njih u inostranstvu. Inače bi nas tretirao kao ilegalce, lepo bismo bili obrisani i gotovo. A eto, još me je pozvao kao predstavnik foruma da prisustvujem sastanku.
Još me je pitao u novom emailu opet da razmislim oko sastanka, lično da se vidimo ili telefonom da popričamo.
Znači da nas tretira podjednako kao i ostale velike forume.

Bogdanst wrote:

ajd bilo je tih 9000, ukljucujuci i one obrisane, ali zvanicno smo ispod 9000. no nema veze, sta je tu je. Jan je bio maksimalno korektan, i ne mozemo da se bunimo previse, da je losa sreca, jeste, malo je falilio da se sve izbegne (samo naziv da je drugaciji) ali dobro. ovo nije kraj sveta, samo cemo nastaviti u malo drugacijem okruzenju.

Tačnošto čovek kaže, samo da su nas dobro udarili, udarili su nas. Da se Jan lično pita nebi nas dirao, ali mora, po sili zakona njegofe firme za koju radi. I to nam je još dosta vremena ostavio, nije ništa rekao ni precizirao, ali eto, neće praviti problema do kse budemo redizajnirali.

Samo, pošto smo lakši forum, donekle nam je lakše jer kad promenimo url adresu, neće stranica da se redirektuje na novu, ako neko ukuca staru, nego će dobiti nepostojeći forum (upravo to je mana besplatnog foruma). To za one manje aktivne, i za goste/posetioce biće pogubno, jer će misliti da smo obrisani.
Plus, kao što Bogdan reče, na pretraživaču smo se pojavljivali. Ja neznam šta će se desiti sa novim imenom, ostaće i dalje nešto u pretraživaču ali će nastati haos sigurno.
kako god, ovo je dobar udarac za nas. I zbog toga, zajednica našeg foruma treba da bude svesna, na krenemo jedan period agresivno kada budemo redizajnirali forum, da dobijemo neke nove članove, da pišemo neke nove postove, možda i neko takmičenje oko prvog maja, da ispadne da smo izašli jači posle redizajna. A ako ovako bude jadna situacija, definitivno smo spušteni na niži nivo sa redizajnom, jr ništa ne dobijamo osim što moram oda se promenimo, a nema boljitak.
Back to top Go down
https://legosrbija.forumotion.com
Profa21
Tvorac 2000-tog, 3000-tog i 8000-tog posta
Tvorac 2000-tog, 3000-tog i 8000-tog posta
Profa21


Posts : 1027
Join date : 2011-10-22
Age : 39
Location : Novi Beograd

Prinudno redizajniranje foruma Empty
PostSubject: Re: Prinudno redizajniranje foruma   Prinudno redizajniranje foruma Icon_minitimeWed Mar 13, 2013 10:18 am

Ja sam upućen u situaciju i jako mi je žao što do promena mora da dođe tuzan

Slažem se sa svim što ste dosad rekli. Ja ne mogu puno da pomognem, pa se i ne oglašavam. Šta god da se desi, ja ostajem uz forum Very Happy
Back to top Go down
Guest
Guest




Prinudno redizajniranje foruma Empty
PostSubject: Re: Prinudno redizajniranje foruma   Prinudno redizajniranje foruma Icon_minitimeWed Mar 13, 2013 4:33 pm

Kako mislis da prebacis clanove i postove sa free foruma kad nemas pristup bazi, niti ce forumotion da ti da bez novcane naknade?
Back to top Go down
dugme




Posts : 20
Join date : 2010-03-12

Prinudno redizajniranje foruma Empty
PostSubject: Re: Prinudno redizajniranje foruma   Prinudno redizajniranje foruma Icon_minitimeWed Mar 13, 2013 7:30 pm

Da se i ja oglasim, pošto su u ovoj temi iznete neke pretpostavke koje nisu tačne...

Kao podpredsednik Skockanih apsolutno sam upućen u kompletnu situaciju.

Jan Beyer je bio u Beogradu juče i danas i jeste došao na poziv Skockanih, povodom treće godišnjice osnivanja lego kluba.

Za one koji ne znaju, Jan je zadužen za saradnju sa svim LUG-ovima (LEGO Users Group) iz evrope, azije i australije sa okeanijom.

Što se tiče problema o kome je ovde reč, taj problem smo i mi imali. Morali smo da uklonimo sve LEGO logo-e sa našeg sajta, sem onoga koji je direktan link ka lego.com. Takođe, svi posteri za izložbe, koje smo do sada organizovali, morali su da idu kod njega na proveru i odobravanje. Za prvu izložbu to nismo znali, pa smo imali problema, jer je na posteru bio LEGO logo...
Pored ovoga, hippopotamus je imao isti problem. Bili su registrovani kao legoshopsrbija.rs ili tako nešto, u svakom slučaju, imali su reč LEGO u nazivu i zbog toga su bili primorani da promene domen i sada je hippopotamus.rs ili tako nešto...

Dalje, što se tiče insinuacije da smo mi nekoga cinkarili njmu, to je apsolutna neistina. Jan je kao i svaki ozbiljan čovek pre svog dolaska google-ao sve što može da se poveže sa LEGO brendom u Srbiji, i tako je došao i do ovog foruma.

Tokom svoje posete, našao je vremena da se nađe i sa Angelijem, koji je osnovao ili osniva novi LUG u Srbiji (o čemu bi Bogdan trebalo da ima najtačnije informacije)

Ako ima još nekih nejasnoća, tu sam da ih razjasnim.
Back to top Go down
http://www.skockani.com/
Ђапето

Ђапето


Posts : 33
Join date : 2013-03-12
Location : Косово и Метохија

Prinudno redizajniranje foruma Empty
PostSubject: Re: Prinudno redizajniranje foruma   Prinudno redizajniranje foruma Icon_minitimeWed Mar 13, 2013 8:45 pm

Поздрав свим лего земљацима и изванземљацима са овог форума! Иако пратим овај форум одавно, скоро од завршетка мрачног доба како ми легољубци зовемо преиод прекида дружења са лего коцкама, искориситићу овај повод да вас све поздравим и подржим!

Прво поздрављам у своје личнчо име лафовски потез Лега и Јана око позива на сарадњу и давања времена да се реораганизјете и решите проблем око ауторских права. Одличан потез! Нема много љубави у бизнису у капитализму и Западној Европи него ко може да ти подигне профит, уз јасну заштиту својине која је светиња, па и интелктуалне и бренда, то се рачуна и гледа првенствено, отуда и позив на сарадњу, уз сигурно поштовање према вашем досадашњем раду.

Мислим да сте својом љубављу и активношћу овде према овом лепом хобију заслужили поштовање!

Као члан Скоцканих нарано да сам лојалан свом клубу, нисам ни први који се овде регистровао нити остављао коментаре, и мислим да нам је доста монопола и ратних подела, треба нам конкуренција здрава и поделе које подразумевају сарадњу и разумевање како је то у много богатијим друштвима којима тежимо.

Никакво гласање није било, нити било каква одлука везана за овај форум од стране Скоцканих није донесена, тако да клуб не стоји око цинкарења и сплеткарења које је овде наведено, како је и Дугме потрвдио, да ли је било појединачних акција чланова клуба немам појма али све једно то питање би дошло на ред пре или касније као што је било и у другим случајевима.

Што се тиче имена и реорганизације:

- Име које ми се свиђа је Коцкаста дружина или можда Дружина коцкица, свиђа ми се због мисије које има Дружина прстена и што има име коцка или коцкица, тако нешто одрадите, да садржи речи за овај хоби које се често помињу

- Видите да форум не буде класика бело сиво, него комбинација неких других боја, сад то је мој укус а о укусим се не расправља

-Због ниског стандарада и много брига као последице таквог стандарда потенцијал за лего форум или клуб је веома мали, на жалост, али ето и у таквим условима може да се опставне и нешто уради спрам могућности као што сте показали

Надам се ипак да ћете смоћи снаге де из овога израстете јачи и можда као клуб, што да не, то ће свим легољубцима у Србији бити од користи, важно је само не гасити пламен љубави премо најлепшем хобију, према ЛЕГУ!

Велики поздрав!
Back to top Go down
Stanko

Stanko


Posts : 162
Join date : 2011-12-03
Location : Zemun

Prinudno redizajniranje foruma Empty
PostSubject: Re: Prinudno redizajniranje foruma   Prinudno redizajniranje foruma Icon_minitimeWed Mar 13, 2013 9:46 pm

Ovo je nesto sto se moralo desiti kad-tad.

LEGO ima striktna pravila oko koriscenja njihovog "zastitnog znaka" - "The LEGO Trademark cannot be used in an Internet Address".
Prema tome, jedino sto ja mogu da zakljucim je da smo imali srece, da se pojavio razuman covek - Jan, koji je ponudio kranje racionalno i jednostavno resavanje problema.

Mislim da ne treba praviti veliku "frku" oko ovog malog redizajna i pomeranja foruma - URL adrese, samo se nadam da se ova nasa mala druzina nece razdvojiti.

Sto se tice novog imena, meni se dopada ideja da se napravi glasanje ili neku malu anketu kojom bi smo odlucili sta nam je ciniti.

Samo hrabro momci, u nove radne pobede Smile

Back to top Go down
Guest
Guest




Prinudno redizajniranje foruma Empty
PostSubject: Re: Prinudno redizajniranje foruma   Prinudno redizajniranje foruma Icon_minitimeWed Mar 13, 2013 10:21 pm

Nisu to male promene, ne moze se samo promeniti url na free hostingu forumotiona, ne moze se uraditi backup foruma jer se nema pristup mysql bazi podataka na serveru...
Back to top Go down
Majki

Majki


Posts : 306
Join date : 2012-04-12
Age : 25
Location : Belgrade

Prinudno redizajniranje foruma Empty
PostSubject: Re: Prinudno redizajniranje foruma   Prinudno redizajniranje foruma Icon_minitimeWed Mar 13, 2013 10:46 pm

Bice to zeznut posao koliko se meni,cini daj boze da se sve sredi i ova ekipa opstane Viking
Back to top Go down
Megaplex




Posts : 1
Join date : 2013-01-17

Prinudno redizajniranje foruma Empty
PostSubject: Re: Prinudno redizajniranje foruma   Prinudno redizajniranje foruma Icon_minitimeThu Mar 14, 2013 1:21 am

Fiore wrote:
Nisu to male promene, ne moze se samo promeniti url na free hostingu forumotiona, ne moze se uraditi backup foruma jer se nema pristup mysql bazi podataka na serveru...
Може се лако променити адреса, идеш на General > Forum > Forum Address

Back to top Go down
LegoLover
Tvorac 6000-tog posta
Tvorac 6000-tog posta
LegoLover


Posts : 749
Join date : 2012-02-08
Age : 22
Location : Niš

Prinudno redizajniranje foruma Empty
PostSubject: Re: Prinudno redizajniranje foruma   Prinudno redizajniranje foruma Icon_minitimeThu Mar 14, 2013 11:37 am

Uf, baš ste se raspisali.Svaka čast!
Back to top Go down
Guest
Guest




Prinudno redizajniranje foruma Empty
PostSubject: Re: Prinudno redizajniranje foruma   Prinudno redizajniranje foruma Icon_minitimeThu Mar 14, 2013 12:56 pm

ok je samo prosta promena imena - ispisati tako nesto je lako, ali sav trud i rad - najvise mislim na google poziciju u pretrazivacu, pa onda bookmark ljudi koji obilaze forum... to je problem

prakticno bi se svodilo da smo na pocetku
Back to top Go down
LegoLover
Tvorac 6000-tog posta
Tvorac 6000-tog posta
LegoLover


Posts : 749
Join date : 2012-02-08
Age : 22
Location : Niš

Prinudno redizajniranje foruma Empty
PostSubject: Re: Prinudno redizajniranje foruma   Prinudno redizajniranje foruma Icon_minitimeThu Mar 14, 2013 2:44 pm

10 dana pre premeštanja obavestićemo sve pomoću lepljivog ili global(ne znam kako se zove) topica, pa ko vidi vidi, ko ne šta da radimo.Ja bi uklonio prodaju, jer se neko uloguje da bi napisao 2 posta.I članovi koji se registruju da bi napisali 1 post koji ih interesuje...Nemam reči.Znam za obaveze, ali bar 1 u mesecu bi trebalo da posetite forum, posebno obojeni članovi.Izvinite ako sam napisao nešto neprimerno ili tako nešto, ali nemam vremena da sad čitam ooruku.Sad sam prešao na drugu temu, malo sam se zaneo Embarassed
Back to top Go down
MasterHaosis
Vlasnik Sajta
Vlasnik Sajta
MasterHaosis


Posts : 1206
Join date : 2010-02-17
Age : 35

Prinudno redizajniranje foruma Empty
PostSubject: Re: Prinudno redizajniranje foruma   Prinudno redizajniranje foruma Icon_minitimeThu Mar 14, 2013 3:42 pm

Talno to što kaže Bogdan, jer ni na jednom forumu koji sam kreirao u životu nisam menjao ime i adresu tako da neznam ni ja šta će da se desi sa time.

legoLover, imaš pravo da pišeš, ova tema i služi za to.

dugme wrote:
Da se i ja oglasim, pošto su u ovoj temi iznete neke pretpostavke koje nisu tačne...

Kao podpredsednik Skockanih apsolutno sam upućen u kompletnu situaciju.

Fino da ima predstavnika Skockanih, ja sam mislio da ste nas zaboravili. I drago mi je da se oglasi neko odavde da vidim vaše mišljanje.
Samo to o netačnim pretpostvkama je malo diskutabilno.

dugme wrote:
Jan Beyer je bio u Beogradu juče i danas i jeste došao na poziv Skockanih, povodom treće godišnjice osnivanja lego kluba.
Eto vidiš, ja na primer nisam znao tu informaciju. On mi je rekao kao što i sam vidiš iz emaila da treba da se vidi s fanovima, nije pominjao ništa da ste vi njega povali povodom godišnjice.

dugme wrote:

Za one koji ne znaju, Jan je zadužen za saradnju sa svim LUG-ovima (LEGO Users Group) iz evrope, azije i australije sa okeanijom.
Da, da, on je Lego predstavnik.

dugme wrote:
Što se tiče problema o kome je ovde reč, taj problem smo i mi imali. Morali smo da uklonimo sve LEGO logo-e sa našeg sajta, sem onoga koji je direktan link ka lego.com. Takođe, svi posteri za izložbe, koje smo do sada organizovali, morali su da idu kod njega na proveru i odobravanje. Za prvu izložbu to nismo znali, pa smo imali problema, jer je na posteru bio LEGO logo...
Pa koliko vam je trebalo to da rešite?
Nisam znao o tome za vas, nikad mi nisi pomenuo ranije ništa o tome.

dugme wrote:
Pored ovoga, hippopotamus je imao isti problem. Bili su registrovani kao legoshopsrbija.rs ili tako nešto, u svakom slučaju, imali su reč LEGO u nazivu i zbog toga su bili primorani da promene domen i sada je hippopotamus.rs ili tako nešto...
Znači ovi se ne zajebavaju.

dugme wrote:
Dalje, što se tiče insinuacije da smo mi nekoga cinkarili njmu, to je apsolutna neistina. Jan je kao i svaki ozbiljan čovek pre svog dolaska google-ao sve što može da se poveže sa LEGO brendom u Srbiji, i tako je došao i do ovog foruma.
ne, nisam ja ni u jednom momentu rekao u mom postu da ste vi lično cinkarili nekog.
Mislio sam na konkurenciju uopšte.
Vas nisam imao u prvom planu u umu iz prostog razloga, kao što je predhodno rečeno, ja nisam znao da ste vi to organizovali i da vam je godišnjica. Iz prostog razloga jer je Jan kao što vidiš u emailu lično mene pozvao da se vidimo tamo u Beogradu, i sad logično razmišljanje što bi on mene zvao kod nekog drugog u goste.
Plus što je rekao da ide da se vidi SA NEKIM lego fanovima, ja sam pretpostavljao da će neki od vas da budu tamo ali i ostali. Meni sasvim nelogično bilo da budem pozvan od nekog drugog a ne od domaćina. Tako da uopšte nisam znao o čemu je reč, a vas nisam uopšte prozvao, nego uopšteno konkurenciju. To može da bude bilo ko.
A ja niti obilazim tam ovaš forum (moja greška), niti znam vaše aktivnosti i to.
Držim se na odstojanju, ali se ne zameram i ne smetam, niti vi nama.
Međutim, to je greška obostrana. Ti si prvo pogrešio što mi nisi javio dok sm oredovno bili u komunikaciji o tome, jer je onda logično bilo ako ste vi i hipotamus i ko još imali problema sa tome, da će to i nas da srefi. Da sam ja znao ranije to drugačije bi bilo. Sa druge strane, ja sam pogrešio što vam nikad ne obilazim forum, da znam koje su vam aktivnosti, šta se dešava kod vasi kad vam je godišnjica.
jednostavno, mnogo bi lakše bilo da smo u komunikavciji ostali ranije nego sad da ispravljamo krive Drine.
Bolje sprečiti nego lečiti, ovo nam je lekcija svima.
Ali je sigurno da smo prijavljeni baš pred njegov dolazak, inače bi ranije javio. Eto, po tvojoj tvrdnji u koju ne sumnjam, i vi ste svi imali problema sa time odavno. I onda čudno nas da su zaobišli, pa su baš sad pred njegov dolazak rešili da isprave to. Mi zato smatramo da je neko iskoristio taman njegov dolazak, pa još ako kojim slučajem dođemo tamo, i da iznesemo to i da možemo da se svi svađamo, što nekome očigledno ide u prilog.

dugme wrote:

Ako ima još nekih nejasnoća, tu sam da ih razjasnim.
Baš me interesuju tvoje tvrdnje. napiši ovde slobodno sve što imaš vezano za ovu tematiku.

Ђапето wrote:
Поздрав свим лего земљацима и изванземљацима са овог форума! Иако пратим овај форум одавно, скоро од завршетка мрачног доба како ми легољубци зовемо преиод прекида дружења са лего коцкама, искориситићу овај повод да вас све поздравим и подржим!
Hvala, dobrodošao. Malo nezgodna tema za dobrodošlicu, ali dobro hehe.

Ђапето wrote:

Прво поздрављам у своје личнчо име лафовски потез Лега и Јана око позива на сарадњу и давања времена да се реораганизјете и решите проблем око ауторских права. Одличан потез! Нема много љубави у бизнису у капитализму и Западној Европи него ко може да ти подигне профит, уз јасну заштиту својине која је светиња, па и интелктуалне и бренда, то се рачуна и гледа првенствено, отуда и позив на сарадњу, уз сигурно поштовање према вашем досадашњем раду.
Pa da, smo što su verovatno videli da nas i nema tako puno, nismo mi Nemačka, Francuska i druge zemlje koje imaju milione fanova. Mi jedva da se skupimo za dva tri osrednja foruma. I još ako bi počeli da nas brišu jednog po jednog, gde bi bio kraj.
Tako da su i oni tam osvesni da malo treba da se olabavi u našim situacijama.

Ђапето wrote:

Мислим да сте својом љубављу и активношћу овде према овом лепом хобију заслужили поштовање!
E baš ti hvala za ovo.

Ђапето wrote:
Као члан Скоцканих нарано да сам лојалан свом клубу, нисам ни први који се овде регистровао нити остављао коментаре, и мислим да нам је доста монопола и ратних подела, треба нам конкуренција здрава и поделе које подразумевају сарадњу и разумевање како је то у много богатијим друштвима којима тежимо.
Da, mudre reči. Kao što sam već napomenuo, mi smo jadni ovde u Srbiji spram drugih zemalja što se tiče i lega i organizacije i mentaliteta. Tako da nam samo ovakve situacije trebaju da se dojadimo skroz.

Ђапето wrote:
Никакво гласање није било, нити било каква одлука везана за овај форум од стране Скоцканих није донесена, тако да клуб не стоји око цинкарења и сплеткарења које је овде наведено, како је и Дугме потрвдио,
A to pa tek nisam mislio niti pomenuo. Pa niste ludi toliko valjda da imate glasanje i da donosite odluke o tome da li ćete da sabotirate i cinkarite.
To taman posla, nikome od nas nije ni palo na pamet to.

Ђапето wrote:

да ли је било појединачних акција чланова клуба немам појма али све једно то питање би дошло на ред пре или касније као што је било и у другим случајевима.
To je sigurno bilo. Pa vi ne možete da znate ako se neko nameračio na nas, i ako ima planove o tome uopšte. To je neko iz senke kome odgovaraju svađe iz nekog bolesnog razloga.
Sigurno dugme i ostali kod vas na vlasti imaju pametnija posla i o čemu da razmišljaju nego da se grupišu protiv nas, tako da to nije organizovana akcija nego pojedinačna.
Čak i da imam dokaza da je to neko od vašeg foruma, sigurno nebi pomislio da je to organizovano nego pojedinačno, i kontaktirao bi najverovatnije dugmenceta.
Ko je to uradio odličan je potez da se unazadi forum. Jer sada moram oda budemo zaokupirani temama oko redizajna umesto da idemo dalje. Ali prebrodićemo to.
To sad u prazno može da se priča do sutra, šta je bilo, bilo je, ko je to uradio, uradio je, nikad nećemo saznati. Moramo da nastavimo dalje.

Ђапето wrote:
Што се тиче имена и реорганизације:

- Име које ми се свиђа је Коцкаста дружина или можда Дружина коцкица, свиђа ми се због мисије које има Дружина прстена и што има име коцка или коцкица, тако нешто одрадите, да садржи речи за овај хоби које се често помињу

- Видите да форум не буде класика бело сиво, него комбинација неких других боја, сад то је мој укус а о укусим се не расправља

-Због ниског стандарада и много брига као последице таквог стандарда потенцијал за лего форум или клуб је веома мали, на жалост, али ето и у таквим условима може да се опставне и нешто уради спрам могућности као што сте показали

Надам се ипак да ћете смоћи снаге де из овога израстете јачи и можда као клуб, што да не, то ће свим легољубцима у Србији бити од користи, важно је само не гасити пламен љубави премо најлепшем хобију, према ЛЕГУ!

Велики поздрав!
E odlično, baš ćemo imati u vido sve to, sada trenutno ne mogu o tome da razmišljam, ali sledeće što dolazi na red je ima i logo, i stajling.

Stanko wrote:
Ovo je nesto sto se moralo desiti kad-tad.
Da, to ispada već je svakog zadesilo osim nas.
Ali baš pred dolazak čoveka ovde, deluje mi kao organizovano.

Stanko wrote:
LEGO ima striktna pravila oko koriscenja njihovog "zastitnog znaka" - "The LEGO Trademark cannot be used in an Internet Address".
Prema tome, jedino sto ja mogu da zakljucim je da smo imali srece, da se pojavio razuman covek - Jan, koji je ponudio kranje racionalno i jednostavno resavanje problema.
Tačno, i niko o tome nije znao do skoro svih ovih godina.

Stanko wrote:
Mislim da ne treba praviti veliku "frku" oko ovog malog redizajna i pomeranja foruma - URL adrese, samo se nadam da se ova nasa mala druzina nece razdvojiti.
ma taman posla da ćemo da se razdvojimo oko ovoga, pa mi se čak nismo ni zakačili međusobno.
To jedino je bilo planiran oda se razdvojimo tako što kada promenimo url adresu, neki neće znati, misliće da nam je ugašen forum i tako da nam bude oslabljen forum.

Stanko wrote:

Sto se tice novog imena, meni se dopada ideja da se napravi glasanje ili neku malu anketu kojom bi smo odlucili sta nam je ciniti.

Samo hrabro momci, u nove radne pobede Smile

Da, da, tako je. Eno već možemo i o tome da diskutujemo, a i ja ću se ubrzo priključiti.

Fiore wrote:
Nisu to male promene, ne moze se samo promeniti url na free hostingu forumotiona, ne moze se uraditi backup foruma jer se nema pristup mysql bazi podataka na serveru...
Zapravo može da se promeni, kao što je Megaplex rekao. Znao sam za to odavno.
problem je samo što neznam kako će se tretirati u pretraživaču jer lično nikada nisam testirao to.
Ali nebi trebalo biti većih problema.
Back to top Go down
https://legosrbija.forumotion.com
Guest
Guest




Prinudno redizajniranje foruma Empty
PostSubject: Re: Prinudno redizajniranje foruma   Prinudno redizajniranje foruma Icon_minitimeThu Mar 14, 2013 3:50 pm

Ja odmah mogu da ti kazem da se nece nikako tretirati u pretrazivacu vec da ce se racunati kao potpuno nov sajt i da ce indexiranje morati da ide iznova
Back to top Go down
MasterHaosis
Vlasnik Sajta
Vlasnik Sajta
MasterHaosis


Posts : 1206
Join date : 2010-02-17
Age : 35

Prinudno redizajniranje foruma Empty
PostSubject: Re: Prinudno redizajniranje foruma   Prinudno redizajniranje foruma Icon_minitimeThu Mar 14, 2013 3:52 pm

Jao mamicu mu....
Videćemo šta će i kako da bude, izgleda da ćemo ekstra da se bavimo tom tematikom.
Back to top Go down
https://legosrbija.forumotion.com
dugme




Posts : 20
Join date : 2010-03-12

Prinudno redizajniranje foruma Empty
PostSubject: Re: Prinudno redizajniranje foruma   Prinudno redizajniranje foruma Icon_minitimeThu Mar 14, 2013 5:10 pm

Slažem se da nisi direktno prozvao Skockane, već "konkurenciju". A ako ćemo realno, u Srbiji postoje 3 LEGO foruma, od toga je jedan totalno mrtav, jer ga vode ljudi koji veze sa LEGO-m nemaju. Drugi je ovaj forum i treći Skockani sajt i forum. Izvinjavam se ako postoji još neki, za koji ja ne znam...tako da je moj zaključak bio aposlutno jednostavno deduktivno zaključivanje...

Skockani su pozvali Jana da dođe u Srbiju zbog godišnjice osnivanja. U tu čast smo organizovali večeru na koju su bili pozvani svi Skockani i Jan, drugih zvanica nije bilo.
Međutim, Jan je imao slobodnog vremena pre i posle te večere, kao i sledećeg prepodneva za sastanke sa nekim predstavnikom ovog foruma i Angelijem. Angeli se odazvao pozivu, sa ovog foruma iz objektivnih razloga niko nije.

Što se tiče problema sa upotrebom LEGO imena i logoa, problem smo rešili tako što smo ga obrisali sa sajta i foruma. Mi ga nismo koristili u imenu domena, pa je problem bio manji.

Mogu da potpišem, i stojim iza tvrdnje da aposlutno niko od članova kluba Skocknai, ni kao predstavnik kluba, ni kao pojedinac nije prijavio ovaj forum, da krši bilo kakva pravila koja je LEGO propisao. Skockani od osnivanja gledaju svoja posla i trude se da prema svima budu maksimalno korektni. Ne želimo da nas neko vređa/proziva/pljuje/blati/itd. pa ni mi ne radimo isto...

Ovaj forum je bio ispod radara ljudi iz TLG-a do sada iz prostog razloga što TLG do sada nije imao želju da se više upoznaje sa ovim tržištem. Prvim dolaskom nekog od njihovih predstavnika se stvar promenila. Ljudi su uradili domaći, i tako došli do ovog foruma.

Jan je jedan totalno opušten lik, spreman za saradnju. U slučaju da je bilo ko od predstavnika ovog foruma došao na sastanak/druženje sa njime, sigurno ne bi bio izriban ili bilo šta, već bi vam objasnio zašto morate to da uradite. Ako dostributer koji postoji više od 20 godina i sarađuje direktno sa TLG-jem je morao to da uradi, moraju i forumi/klubovi ili šta već.

Toliko za sada, naleteću ovih dana do foruma ponovo, pa ako ima još nekih nejasnoća, tu sam da ih razjasnim.
Back to top Go down
http://www.skockani.com/
Jony Prah
Tvorac 5000-tog i 7000-tog posta
Tvorac 5000-tog i 7000-tog posta
Jony Prah


Posts : 381
Join date : 2012-03-05
Age : 25
Location : Zagreb

Prinudno redizajniranje foruma Empty
PostSubject: Re: Prinudno redizajniranje foruma   Prinudno redizajniranje foruma Icon_minitimeThu Mar 14, 2013 5:34 pm

LegoLover wrote:
Ja bi uklonio prodaju, jer se neko uloguje da bi napisao 2 posta.I članovi koji se registruju da bi napisali 1 post koji ih interesuje...Nemam reči.

Da, istina, ako to nije bezobrazno onda je krajnje nepristojno.

Ali, na sreću ima načina da se to zaustavi. Može se napraviti da onaj tko nije napisao 10 postova ne može ništa prodavati niti kupovati. Ako se može napraviti na forumu da se pojavi poruka "Ne možete još pisati ovdje." bi bilo super, a ako se ne može, administratori brišu temu ili post i upozorava člana putem privatne poruke. Ako član negira slijedi ban.

Također kada će se preuređivati forum, trebao bi se osmisliti i pravilnik.
Back to top Go down
http://www.mocpages.com/home.php/82182
Guest
Guest




Prinudno redizajniranje foruma Empty
PostSubject: Re: Prinudno redizajniranje foruma   Prinudno redizajniranje foruma Icon_minitimeThu Mar 14, 2013 5:44 pm

Ne mozes terati ljude da dolaze na forum, to nije poenta, poenta je da ti imas sta da ponudis da ih zadrzis
Back to top Go down
Sponsored content





Prinudno redizajniranje foruma Empty
PostSubject: Re: Prinudno redizajniranje foruma   Prinudno redizajniranje foruma Icon_minitime

Back to top Go down
 
Prinudno redizajniranje foruma
Back to top 
Page 1 of 2Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Novo ime foruma
» Smajliji foruma
» Danas je godišnjica foruma
» Treća godišnjica Foruma!
» Novi naziv foruma

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
LEGO SRBIJA :: GENERALNO :: Novosti i obaveštenja-
Jump to: