LEGO SRBIJA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
LEGO SRBIJA

NEAKTIVAN/INACTIVE: Lego Srbija je srpski sajt gde Lego kolekcionari mogu da diskutuju, predstavljaju i razmenjuju svoja iskustva o Lego kockama, i trguju njima. Na sajtu se takođe može diskutovati o raznim stvarima koje su bitne članovima
 
HomeSearchLatest imagesRegisterLog inOvde je prikazana detaljna statistika o forumimu

 

 Nekad je LEGO imao i predloge da zagolicaju mastu

Go down 
+3
Hexx
MasterHaosis
gusar
7 posters
AuthorMessage
Guest
Guest




Nekad je LEGO imao i predloge da zagolicaju mastu Empty
PostSubject: Nekad je LEGO imao i predloge da zagolicaju mastu   Nekad je LEGO imao i predloge da zagolicaju mastu Icon_minitimeTue Nov 16, 2010 10:46 pm

Na samom pocetku lego je imao dosta prostije modele, ali su bili sastavljeni od prostih delova odnosno da kazem osnovnih delova, tako da su kombinacije bile beskrajne i modeli su zavisili samo od maste i kolicine delova koje ima. danas se cini da se vise fokusira da se napravi samo ono sto je u kutiji, i cak se vise ni ne trude da sugeriraju drugacije.


Last edited by Bogdanst on Sun Mar 17, 2013 12:42 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
gusar
Tvorac 1000-tog posta
Tvorac 1000-tog posta
gusar


Posts : 67
Join date : 2010-11-13
Age : 83
Location : Beograd

Nekad je LEGO imao i predloge da zagolicaju mastu Empty
PostSubject: Re: Nekad je LEGO imao i predloge da zagolicaju mastu   Nekad je LEGO imao i predloge da zagolicaju mastu Icon_minitimeWed Nov 17, 2010 4:45 am

Sta reci - a ne kazati cheers Objasnio si neke stvari... Nekad je LEGO imao i predloge da zagolicaju mastu Worth

Bogdanst wrote:
..tako da su kombinacije bile beskrajne i modeli su zavisili samo od maste i kolicine delova koje ima.

...pa onda dete pokusa da napravi alternativni model samo gledajuci, pa ne kapira odmah kako, pa mora da improvizuje, pa vidi da moze bolje nesto da odradi ili drugacije da dobije isto i time razvija mastu.

...ali kako bi neko dete moglo da podstakne na cudesne stvari i da ga usmeri u pravom pravcu tokom odrastanja, srecno detinjstvo ispunjeno igrom koja ce kasnije i te kako da mu znaci
Ovo su za mene kljucne reci...

P.s. Svi setovi su super, ali ovi 'wolfsi' su kingking
Back to top Go down
MasterHaosis
Vlasnik Sajta
Vlasnik Sajta
MasterHaosis


Posts : 1206
Join date : 2010-02-17
Age : 35

Nekad je LEGO imao i predloge da zagolicaju mastu Empty
PostSubject: Re: Nekad je LEGO imao i predloge da zagolicaju mastu   Nekad je LEGO imao i predloge da zagolicaju mastu Icon_minitimeThu Nov 18, 2010 2:09 pm

Nije objasnio, nego je epski ispisao.
I stvarno je nekad Lego umeo da zagolica maštu. Ovaj noviji je nekako bezličan, neznam.
Ali ja čekam nove avanturiste, to će biti strava
Back to top Go down
https://legosrbija.forumotion.com
Hexx

Hexx


Posts : 650
Join date : 2011-09-25

Nekad je LEGO imao i predloge da zagolicaju mastu Empty
PostSubject: Re: Nekad je LEGO imao i predloge da zagolicaju mastu   Nekad je LEGO imao i predloge da zagolicaju mastu Icon_minitimeTue Feb 28, 2012 1:31 pm

Hmm, ne znam kad je tačno prestalo stavljanje alternativnih modela, ali znam da je prelaz bio u 2007oj godini, jer se izričito sećam dobrih alternativnih modela na jednoj exo force kutiji iz 2006te, a onda da ih na castle setovima iz 2007me nije bilo.

Čudi me da su lego ljudi to uradili zbog zabuna koje su se stvarale, jer su praktično 2 generacije odgojene uz takvo rešenje na kutijama, tako da je pitanje - otkud da taj preokret dođe sada? Razmišljao sam da bi dodatan razlog bilo to što je lego ušao u mnogo veću produkciju - skok sa 350 na 450 modela godišnje iz 2005te u 2006tu, te moguće da nisu hteli da troše svoje resurse (odnosno dizajnere) na to. Uzrok tome mogao bi i biti odgovor na eventualnu anketu "da li sklapate alternativne modele sa poleđine kutija?" koju su popunjavali em odrasli, em ljudi koji većinom vole samo da imaju sastavljen originalni model (tj. da im stoji za ukras).

Da, to htedoh da pitam, jesu li rani SW setovi imali alternativne modele?
Back to top Go down
Profa21
Tvorac 2000-tog, 3000-tog i 8000-tog posta
Tvorac 2000-tog, 3000-tog i 8000-tog posta
Profa21


Posts : 1027
Join date : 2011-10-22
Age : 39
Location : Novi Beograd

Nekad je LEGO imao i predloge da zagolicaju mastu Empty
PostSubject: Re: Nekad je LEGO imao i predloge da zagolicaju mastu   Nekad je LEGO imao i predloge da zagolicaju mastu Icon_minitimeTue Feb 28, 2012 2:29 pm

Bogdanst wrote:
no za kraj pogledajno jedan od najlepsih setova, 6086 zamak crnih vitezova, ogroman zamak, sa velikim brojem ljudi i raznoraznim mastovitim zavrzlamama
ali ono sto je mene odusevilio i pokrenulo da pisem ovoliko je alternativni prikaz na poledjini, koji je FENOMENALAN
Nekad je LEGO imao i predloge da zagolicaju mastu Alt-6014
celo selo su napravili od toga, i ono izgleda prelepo, nekoliko kuca, i velika kula u centru, a naravno kad ima toliko ljudi treba i mnogo kuca. nisam nikad imao ovaj set, i krivo mi je, ali samo zamisljam koliko bi godina zabave mogao da imam samo sa tim setom, samo sa alternativnim modelom sela koji su oni prikazali, a ko zna sta bih sve sam otkrio u medjuvremenu sta bih sve napravio, i najvaznije, kako bih se dobro igrao tada...

Evo prilike sada... juhu
Back to top Go down
Legotron

Legotron


Posts : 70
Join date : 2012-02-14

Nekad je LEGO imao i predloge da zagolicaju mastu Empty
PostSubject: Re: Nekad je LEGO imao i predloge da zagolicaju mastu   Nekad je LEGO imao i predloge da zagolicaju mastu Icon_minitimeTue Feb 28, 2012 6:01 pm


Uf ja definitivno ne spadam u grupu koja samo kupi set i čuva. Kad sam bio mali večito su mi bili rastavljeni setovi i pravio sam svoje građevine i vozila, to je po meni i poenta lego kockica!
Od gore pomenutih imam 6041 Armor Shop, samo kad se setim kad sam ga dobio, divne uspomene tuzan





Back to top Go down
MasterHaosis
Vlasnik Sajta
Vlasnik Sajta
MasterHaosis


Posts : 1206
Join date : 2010-02-17
Age : 35

Nekad je LEGO imao i predloge da zagolicaju mastu Empty
PostSubject: Re: Nekad je LEGO imao i predloge da zagolicaju mastu   Nekad je LEGO imao i predloge da zagolicaju mastu Icon_minitimeWed Feb 29, 2012 12:55 am

Danas se Lego prave za ove nove klince, ove nove agresivne generacije.
Nema tema gde nema borbe neke.
Kao što je Bogdan rekao, ranije je nekada bio ivot u srednjem veku, pa se kasnije prebacilo na ratovanje.
Pa pogledajte Fantazijsku eru na primer, ljudi protiv kostura.
Atlantis, ljudi protiv čudovišta.
Nindže nove protiv kostura, sada protiv zmijetina.
Faraoni, eno kriminalci protiv mumija i raznih monstruma.
Ranije avanturisti su baš bili avanturistička tema, avanturisti su imali zadatak da zaustave lopove, a mumije i monstrumi su bili onako uz put, čuvari. Dok sada imaš loše protiv zlih. Kriminalci protiv mumija, direktna borba. I sve teme koje nadolaze su takve maltene.
Back to top Go down
https://legosrbija.forumotion.com
Guest
Guest




Nekad je LEGO imao i predloge da zagolicaju mastu Empty
PostSubject: Re: Nekad je LEGO imao i predloge da zagolicaju mastu   Nekad je LEGO imao i predloge da zagolicaju mastu Icon_minitimeWed Feb 29, 2012 12:59 am

ne podrzavam to da stoji sklopljen model, ali moram sada priznati da bas oduzima vreme. sa druge strane prasina je ogroman problem ako neko gradi od vikenda do vikenda, kao sto sam ja radio do skora. o zauzimanju prostora da ne pricam, jer kad neko razvuce kockice preko celog stola... uf, a jos delovi gde mu stoje...

ali ja sam gradio alternativne modele, bar sam se trudio, sta znam, bilo mi je to jako cool, ali sam takodje svaki put pokusavao da unapred alternativni model sve vise i vise, jer ipak ne mozes da napravis bolje od starog modela u originalu... sto vise ne vazi, ako pogledamo odmah setove kao sto su letece mumije, ili zatvorska transportna kocija, setovi koji su odmah promenjeni, jer su jednostavno jako jako ruzni... ali stari setovi, nema im premca, bas su lepo dizajnirani

profo, pravo da ti kazem, odmah mi je palo na pamet da to odradim Wink
Back to top Go down
Hexx

Hexx


Posts : 650
Join date : 2011-09-25

Nekad je LEGO imao i predloge da zagolicaju mastu Empty
PostSubject: Re: Nekad je LEGO imao i predloge da zagolicaju mastu   Nekad je LEGO imao i predloge da zagolicaju mastu Icon_minitimeWed Feb 29, 2012 1:13 am

@Master - nemoj nikad sebi dozvoliti da postaneš jedan od onih što će da pričaju: "Kad smo mi bili mladi stvari su bile takve i takve, a sad su lošije Smaranje" - Konflikt je uvek bio u esenciji ljudi, i uvek je tu, od gladijatorskih igara, do joustovanja, od pesničenja na dokovima, do akcionih filmova... A teško možeš reći da se može nešto drastično promenilo u prethodnih deset ili dvadeset godina, ako jeste, ja kontam čak i da je nabolje.

Što se modela tiče, ja sam sad totalno u fazonu da rastavim leteće mumije skroz i da vidim šta sve može da se izgradi samo od tih kocki.


Back to top Go down
Guest
Guest




Nekad je LEGO imao i predloge da zagolicaju mastu Empty
PostSubject: Re: Nekad je LEGO imao i predloge da zagolicaju mastu   Nekad je LEGO imao i predloge da zagolicaju mastu Icon_minitimeWed Feb 29, 2012 1:21 am

da, svaka generacija tako prica, moj otac tako kaze sa nase vreme odrastanja, moja baba prica tako da je sve posle njenog vremena lose, a ja naravno se zgrazavam sta deca danas rade... ili smo mi zeznuta porodica ili zaista ima necega u tome Smile
Back to top Go down
Hexx

Hexx


Posts : 650
Join date : 2011-09-25

Nekad je LEGO imao i predloge da zagolicaju mastu Empty
PostSubject: Re: Nekad je LEGO imao i predloge da zagolicaju mastu   Nekad je LEGO imao i predloge da zagolicaju mastu Icon_minitimeWed Feb 29, 2012 1:31 am

ako išta znam o ljudima - to je da se suština ne menja, ima jedna fina pesmica koja veli:

Monkey killing monkey killing monkey
over pieces of the ground.
Silly monkeys give them thumbs, they forge a blade,
And where there's one,
they're bound to divide it right in two.

I otprilike to važi za sve generacije do ove sadašnje LOTR
Back to top Go down
Guest
Guest




Nekad je LEGO imao i predloge da zagolicaju mastu Empty
PostSubject: Re: Nekad je LEGO imao i predloge da zagolicaju mastu   Nekad je LEGO imao i predloge da zagolicaju mastu Icon_minitimeWed Feb 29, 2012 1:34 am

istina Smile ma bre, ko ne voli da opusti mozak gledajuci neki dobar film, koji je verovatno gluplji od Sekspirove predstave, ili od nekog filma nekog od velikana 50tih...
Back to top Go down
JaBaDaBaDu
Tvorac 4000-tog posta
Tvorac 4000-tog posta



Posts : 307
Join date : 2011-06-20

Nekad je LEGO imao i predloge da zagolicaju mastu Empty
PostSubject: Re: Nekad je LEGO imao i predloge da zagolicaju mastu   Nekad je LEGO imao i predloge da zagolicaju mastu Icon_minitimeWed Feb 29, 2012 11:00 am

Ja delim misljenje i sa Hexxom i sa MasterHaosisom kada su u pitanju stari setovi.

Mislim da su ranije bili tako dizajnirani da se moglo napraviti vise alternativnih modela koji super izgledaju. Mada sa druge strane kao sto je Hexx spomenuo, ljudi su skloni da velicaju nesto staro posebno iz vremena kada su bili manji.

@MasterHaois- kada si spomenuo da se u novije vreme borbe u LEGO svetu vode najcesce izmedju ljudi i cudovista, moram reci da je to meni nekako humanije jer se ne ubijaju ljudi medju sobom nego su ljudi zajedno protiv zlih sila XD

A MMV je primer novijeg seta koji ne prikazuje nasilje tako da ima nade za nove generacije XD
Back to top Go down
LegoLover
Tvorac 6000-tog posta
Tvorac 6000-tog posta
LegoLover


Posts : 749
Join date : 2012-02-08
Age : 22
Location : Niš

Nekad je LEGO imao i predloge da zagolicaju mastu Empty
PostSubject: Re: Nekad je LEGO imao i predloge da zagolicaju mastu   Nekad je LEGO imao i predloge da zagolicaju mastu Icon_minitimeWed Feb 29, 2012 5:59 pm

Pre jedno 15 godina lego je bio mnogo bolji!!! Neutral
Back to top Go down
Legotron

Legotron


Posts : 70
Join date : 2012-02-14

Nekad je LEGO imao i predloge da zagolicaju mastu Empty
PostSubject: Re: Nekad je LEGO imao i predloge da zagolicaju mastu   Nekad je LEGO imao i predloge da zagolicaju mastu Icon_minitimeWed Feb 29, 2012 7:18 pm


Ah da, nasilje u franšizama za decu. I meni nove stvari (ne samo Lego) deluju agresivnije nego što bih ja to želeo ali sam u fazonu kao ono nemoj da si zadrt mada se stalno pitam gde je granica.

Samo da setovi iz 2030.-e ne budu u fazonu:

70009 Lego serial killer
70029 Lego High school shooting
70031 Lego pimp & hoes
70041 Lego crack house

Very Happy Very Happy















Back to top Go down
Sponsored content





Nekad je LEGO imao i predloge da zagolicaju mastu Empty
PostSubject: Re: Nekad je LEGO imao i predloge da zagolicaju mastu   Nekad je LEGO imao i predloge da zagolicaju mastu Icon_minitime

Back to top Go down
 
Nekad je LEGO imao i predloge da zagolicaju mastu
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Novi forumi na sajtu: Lego priče i Lego takmičenja
» Lego životinje
» lego igrica
» Lego čudovišta
» Pro Lego radionica

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
LEGO SRBIJA :: LEGO :: Lego opšta diskusija-
Jump to: