LEGO SRBIJA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
LEGO SRBIJA

NEAKTIVAN/INACTIVE: Lego Srbija je srpski sajt gde Lego kolekcionari mogu da diskutuju, predstavljaju i razmenjuju svoja iskustva o Lego kockama, i trguju njima. Na sajtu se takođe može diskutovati o raznim stvarima koje su bitne članovima
 
HomeSearchLatest imagesRegisterLog inOvde je prikazana detaljna statistika o forumimu

 

 kod nas jos uvek se zaposljava po rodbinskoj liniji, a ne po znanju

Go down 
AuthorMessage
Guest
Guest




kod nas jos uvek se zaposljava po rodbinskoj liniji, a ne po znanju Empty
PostSubject: kod nas jos uvek se zaposljava po rodbinskoj liniji, a ne po znanju   kod nas jos uvek se zaposljava po rodbinskoj liniji, a ne po znanju Icon_minitimeSun Mar 13, 2011 10:22 pm

kod nas u zemlji jos uvek ne razumeju ljudi koncept marketinga, i cemu to sluzi. ajd sto domace kompanije to ne kapiraju, nego sto i u medjunarodnim korporacijama sa ogrankom u Srbiji, u nasem marketingu rade, ono sto bi se reklo "lenjiri", kreativnost nula, zdrava logika nula...

elem, zbog cega sve ovo... bejah ja do ljubljenih nam trznih centara, i pogledah ka McDonalds-u, vidim njihovu reklamu za HappyMeal, privuce mi paznju jer je na posteru Star Wars, kad ono imam sta da vidim. Marketing sluzba restorana na svojim posterima, posto je dobila centralno odobren materijal koji treba lokalno prilagoditi, odradila prevod slogana, doduse ispravno po Vuku, ali apsolutno van tematike Star Wars-a, kada je Force prevela sa Snaga... gospode... jeste sitnica, ali samo govori gde smo mi i sta smo mi.
kod nas jos uvek se zaposljava po rodbinskoj liniji, a ne po znanju Image210
Naravno, zavisno od zakonodavstva zemlje, neke poruke ne mogu da se isticu, zato je u Engleskoj na posteru za istu promociju Happy Meal-a drugaciji slogan koriscen, koji ne poziva na nasilje, sve je to razumljivo
kod nas jos uvek se zaposljava po rodbinskoj liniji, a ne po znanju Hero-s10
ali kod komsija Hrvata je koriscen isti slogan kao nas, koji su oni preveli u duhu akcije i tematike koja se sponzorise.
kod nas jos uvek se zaposljava po rodbinskoj liniji, a ne po znanju Megami10
e sad, ako neko pokusava da ublazi izraz Force prevodom snaga a ne sila, mene licno takav pokusaj jos uvek podseca na pozivanja siledzija u skoli da preuzmu igraliste i uzmu pare za rucak drugoj deci. Ali opet, ne mozes da menjas nesto zato sto ti se ne svidja kako zvuci, neke stvari su fixne, a ako je jos od pamtiveka neko prevodio Force sa Sila, i to se usadilo u ljubitelje serijala, a i pri izlasku druge triologije su koristili stari prevod za Force, tako da cak ni tu nemaju izgovor za tako nesto, ocigledno je da su doveli nekog u marketing sluzbu ko poseduje recnik i deset prstiju da ga lista, ali niti zna sta radi, niti ga interesuje, jer otaljao je posao i dobice platu za to, i zato cemo mi uvek biti ovde gde jesmo, a to je uvek iza drugih, jer kod nas se stvari ne menjaju
Back to top Go down
gusar
Tvorac 1000-tog posta
Tvorac 1000-tog posta
gusar


Posts : 67
Join date : 2010-11-13
Age : 83
Location : Beograd

kod nas jos uvek se zaposljava po rodbinskoj liniji, a ne po znanju Empty
PostSubject: Re: kod nas jos uvek se zaposljava po rodbinskoj liniji, a ne po znanju   kod nas jos uvek se zaposljava po rodbinskoj liniji, a ne po znanju Icon_minitimeTue Mar 15, 2011 4:11 am

Bogdanst wrote:
...i zato cemo mi uvek biti ovde gde jesmo, a to je uvek iza drugih, jer kod nas se stvari ne menjaju
Super primeceno Smile takvih primera ima 'mali milion'. Citirao sam samo ovu poslednju recenicu jer je upravo tu bit.

Na kraju nam samo ostaje da sledimo svoje instikte What a Face Tako su nas reklame ucile (uce)-da smo: pig a mi izgleda nista nismo naucili hehe.
Back to top Go down
Guest
Guest




kod nas jos uvek se zaposljava po rodbinskoj liniji, a ne po znanju Empty
PostSubject: Re: kod nas jos uvek se zaposljava po rodbinskoj liniji, a ne po znanju   kod nas jos uvek se zaposljava po rodbinskoj liniji, a ne po znanju Icon_minitimeSun Sep 11, 2011 1:14 pm

jos jedan jako lep primer neshvatanja cemu sluzi sluzba marketinga je kod novog hit filma
kod nas jos uvek se zaposljava po rodbinskoj liniji, a ne po znanju Imgad10

dokle god je on jedan covJek, mi treba da se zapitamo zasto nam firme propadaju, jer sam siguran da banner kampanja nije jeftina...

do tada udri brigu na veselje, i dok cekamo da vidimo ko je covek a ko covJek
Back to top Go down
Sponsored content





kod nas jos uvek se zaposljava po rodbinskoj liniji, a ne po znanju Empty
PostSubject: Re: kod nas jos uvek se zaposljava po rodbinskoj liniji, a ne po znanju   kod nas jos uvek se zaposljava po rodbinskoj liniji, a ne po znanju Icon_minitime

Back to top Go down
 
kod nas jos uvek se zaposljava po rodbinskoj liniji, a ne po znanju
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
LEGO SRBIJA :: OSTALE TEME :: Razno-
Jump to: