LEGO SRBIJA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
LEGO SRBIJA

NEAKTIVAN/INACTIVE: Lego Srbija je srpski sajt gde Lego kolekcionari mogu da diskutuju, predstavljaju i razmenjuju svoja iskustva o Lego kockama, i trguju njima. Na sajtu se takođe može diskutovati o raznim stvarima koje su bitne članovima
 
HomeSearchLatest imagesRegisterLog inOvde je prikazana detaljna statistika o forumimu

 

 Tally-ho!

Go down 
2 posters
AuthorMessage
Hexx

Hexx


Posts : 650
Join date : 2011-09-25

Tally-ho! Empty
PostSubject: Tally-ho!   Tally-ho! Icon_minitimeSun Sep 25, 2011 4:36 am

PORUKA OBRISANA


Last edited by Hexx on Mon Mar 18, 2013 7:56 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
JaBaDaBaDu
Tvorac 4000-tog posta
Tvorac 4000-tog posta



Posts : 307
Join date : 2011-06-20

Tally-ho! Empty
PostSubject: Re: Tally-ho!   Tally-ho! Icon_minitimeSun Sep 25, 2011 10:25 am

Pozdrav Vujo!

E vidiš ja sam čuo dosta puta za taj izraz DARK AGES kod LEGO kocaka, ali nisam znao šta to znači, hvala na odgovoru.

I meni i Bogdanu je Castle tematika omiljena tako da će biti super diskusija.
Back to top Go down
Guest
Guest




Tally-ho! Empty
PostSubject: Re: Tally-ho!   Tally-ho! Icon_minitimeSun Sep 25, 2011 11:17 am

Pozdrav Vujo, dobrodosao, izuzetno mi je drago da je jos jedan ljubitelj srednjeg veka tu Smile

Svi smo imali dark ages, ali na kraju se svi prizovemo pameti Smile

Kolekciju mozes podeliti sa nama preko dela profila koji je namenjen za to (kad kliknes PROFILE, u donjem delu imas redan red koji kaze BRICKSET KOLEKCIJA (7. polje od poda) pa tu samo copy paste link sa brickseta).

Taman vidim poziv za raspravu fantasy castle vs regular castle Very Happy mada sam se ja vratio zahvaljujuci fantasy castle setovima, to je i prvi put da sam citao na netu rumor o novoj tematici, i gledao preliminarne slike...

Baci pogled naokolo, mislim da ima par zanimljivih tema, a ako nema, pokrenucemo Smile
Back to top Go down
Hexx

Hexx


Posts : 650
Join date : 2011-09-25

Tally-ho! Empty
PostSubject: Re: Tally-ho!   Tally-ho! Icon_minitimeSun Sep 25, 2011 4:03 pm

E, evo ga Smile

Razgledao sam malo po forumu, ima tu svašta zanimljivo, diskutovaće se već Very Happy meni je drago što postoji ikakva web zajednica nas lego fanova iz Srbije. Smile

Back to top Go down
Guest
Guest




Tally-ho! Empty
PostSubject: Re: Tally-ho!   Tally-ho! Icon_minitimeSun Sep 25, 2011 4:44 pm

ima raznih pisanija, priznajem, a dobro je da su i zanimljiva ljudima Very Happy

za net zajednicu, polako, plan nam je i da krenemo sa takmicenjima, cisto da animiramo malo zajednicu, neka izgradnja na neku temu... ali o tom malo kasnije
Back to top Go down
Guest
Guest




Tally-ho! Empty
PostSubject: Re: Tally-ho!   Tally-ho! Icon_minitimeSun Sep 25, 2011 5:52 pm

sad tek videh da si stavio brickset kolekciju, moram pohvaliti stare setove koje imas, ekstra izbor
Back to top Go down
Hexx

Hexx


Posts : 650
Join date : 2011-09-25

Tally-ho! Empty
PostSubject: Re: Tally-ho!   Tally-ho! Icon_minitimeSun Sep 25, 2011 6:14 pm

Drago mi je što ti se dopada, od tih starih setova (početak devedesetih) ostao mi je najveći žal što nisam nabavio brod vojnika (6274) i tvrđavu Lavova (6081) što mi je falilo za epik bitke Smile

Zanimljiva je recimo stvar da sam tvrđavu Crnih sokolova (kako ovo epik zvuči Very Happy) dobio faličnu, set je bio pogrešno pakovan i gomila delova mi je falilo, dok sam recimo sa druge strane dobio nekih više, tipa 6 vojnika umesto 4, elemente za 2 toranja i tako...
Back to top Go down
JaBaDaBaDu
Tvorac 4000-tog posta
Tvorac 4000-tog posta



Posts : 307
Join date : 2011-06-20

Tally-ho! Empty
PostSubject: Re: Tally-ho!   Tally-ho! Icon_minitimeSun Sep 25, 2011 6:25 pm

Pošto si rekao da voliš CAstle fantasy eru i da hoćeš da kupiš nešto, ako si zainteresovan ja bih dao moj Kings Castle Siege za Medieval market village (pročitao sam u novostima da hoćes da ga kupiš) i doplatio bih 30e, 40e. Ili se možemo dogovoriti već za neku kombinaciju ako hoćeš.
Back to top Go down
Guest
Guest




Tally-ho! Empty
PostSubject: Re: Tally-ho!   Tally-ho! Icon_minitimeSun Sep 25, 2011 6:26 pm

znaci otvorio si jako redak set koji bi se sada vrednovao u hiljadama dolara... ali kako spreciti nekoga da kao dete pocepa kutiju i odmah krene u sastavljanje? Very Happy

e moj kum je imao 6081 i ja sam zarko zeleo taj set, ma samo njega i nijedan drugi...naravno roditelji mi ga nisu uzeli, ali su mi uzeli set crnih vitezova Very Happy joj, kako sam bolje prosao, mada mi je trebalo malo vise da ukapiram, ali sada vidim da sam super prosao (mada nikada nisam imao onakvu princezu...)

mislim da sam vidjao brod vojnika relativno jeftino na bricklinku, oko 50$ plus postarina od nekih 10$, dok ne znam koliko moze da kosta 6081, ali mislim da je i on relativno pristupacan...onaj crveni brod gusara i tvrdjava mornarice, e to ti je pravi ulov Very Happy da ne pominjem skloniste za Robin Hudove...

mislim da si imao dovoljno materijala za epske bitke kao u gospodaru prstenova Smile
Back to top Go down
Hexx

Hexx


Posts : 650
Join date : 2011-09-25

Tally-ho! Empty
PostSubject: Re: Tally-ho!   Tally-ho! Icon_minitimeSun Sep 25, 2011 6:41 pm

E pazi, bilo je epik bitaka, priznajem, plus što je od 6074 moglo da se izvuče nešto i napravi se pristojno utvrđenje. A i ja sam razmišljao o tome, koliko su retki ti epik setovi sa greškom i koliko ljudi plaćaju za njih, ali avaj, em sam imao 8 godina kad sam ga dobio, em što pojma nisam imao šta ću naći unutra.


A inače, sve te stare setove sam nabavio u vreme kad su bili aktuelni, i iskreno, sad ne bih uzimao ništa od toga jer mislim da su novi setovi poprilično superiorniji, od minifigura (koje su meni uvek bile bitne) preko delova (boja, raznolikosti, raznovrsnosti) sve do fora koje možeš da radiš setovima. Ne robujem nostalgiji baš toliko Very Happy

Mada možda bi kupio nešto na limundu ako bi naišlo povoljno (međutim i tu su cene uglavnom previsoke).

@Jaba, ne mogu tako nešto da planiram jer još uvek nisam nabavio MMV, i iskreno, ne znam kada ću (hopefuly do kraja godine, ali ko zna) i na kraju, poenta je što bih ja hteo oba seta Very Happy
Međutim ako bi bio voljan da mi prodaš Siege ili tako nešto, mogli bi eventualno da se dogovorimo, al' to ćemo na private.

Back to top Go down
Guest
Guest




Tally-ho! Empty
PostSubject: Re: Tally-ho!   Tally-ho! Icon_minitimeSun Sep 25, 2011 6:47 pm

ok, ima tu fora na novim setovima, ali su uglavnom one flick rakete, a njih mrzim Mad

mada danas setovi jako skrtare na broju figura, duplo ih je manje nego pre, a i kvalitet izrade je jako opao, sto stampa, sto izdrzljivost delova tela...
Back to top Go down
Hexx

Hexx


Posts : 650
Join date : 2011-09-25

Tally-ho! Empty
PostSubject: Re: Tally-ho!   Tally-ho! Icon_minitimeSun Sep 25, 2011 7:13 pm

Jeste to što kažeš za kvalitet, baš sam primetio, ali to nekako varira, tipa imam 2 seta Knights Kingdom u kojima su figurice baš lošeg kvaliteta, dok je sve što ima veze sa orcima ekstra. Kingdoms su za sada ok, videćemo kad prođe neko vreme.

A propo broja, ne znam, i ranije su bili retki setovi gde kao u 6085 dobiješ 12 figurica. Mada moguće je da ih sada ima manje procentualno...
Back to top Go down
JaBaDaBaDu
Tvorac 4000-tog posta
Tvorac 4000-tog posta



Posts : 307
Join date : 2011-06-20

Tally-ho! Empty
PostSubject: Re: Tally-ho!   Tally-ho! Icon_minitimeSun Sep 25, 2011 7:18 pm

Za kvalitet ne znam, ali ima jedna fora koju sam primetio- mnogi se zale recimo na nove setove kako imaju manje figura, ali zato imaju vise kocaka (govorim za dvorce).
Back to top Go down
Sponsored content





Tally-ho! Empty
PostSubject: Re: Tally-ho!   Tally-ho! Icon_minitime

Back to top Go down
 
Tally-ho!
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
LEGO SRBIJA :: OSTALE TEME :: Predstavljanja-
Jump to: