LEGO SRBIJA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
LEGO SRBIJA

NEAKTIVAN/INACTIVE: Lego Srbija je srpski sajt gde Lego kolekcionari mogu da diskutuju, predstavljaju i razmenjuju svoja iskustva o Lego kockama, i trguju njima. Na sajtu se takođe može diskutovati o raznim stvarima koje su bitne članovima
 
HomeSearchLatest imagesRegisterLog inOvde je prikazana detaljna statistika o forumimu

 

 Lego Top liste

Go down 
4 posters
AuthorMessage
Hexx

Hexx


Posts : 650
Join date : 2011-09-25

Lego Top liste Empty
PostSubject: Lego Top liste   Lego Top liste Icon_minitimeTue Oct 11, 2011 3:36 pm

E ovako, ja stalno u glavi pravim top liste za sve, a što je najgore mislim da je lego kriv za započinjanje tog trenda pošto sam kao mali uvek vagao šta bih i kojim redom voleo da dobijem.
Elem, mislio sam da na ovoj temi nasumično kačimo liste, kako nam dođe da rangiramo šta. Ograničenja nema, kačite bilo setove koje biste voleli, velike male, vaše omiljene setove, omiljene minifigurice, setove s kojima ste se najviše igrali, omiljene vitezove, pirate, svemirce...

Evo ja ću početi sa mojom listom prioriteta kupovine kada su novi (tj. neotpakovani) veliki setovi u pitanju (uzimajući dostupnost i cenu u obzir):

1. 10193 MMV
2. 7097 Troll's Mountain Fortress
3. 7079 Drawbridge Defense
4. 7327 Scorpion Pyramid
5. 7189 Mill Village Raid
6. 7947 Prison Tower Rescue
7. 7065 Alien Mothership
8. 7041 Troll Battle Wheel
9. 10210 Imperial Flagship
Back to top Go down
JaBaDaBaDu
Tvorac 4000-tog posta
Tvorac 4000-tog posta



Posts : 307
Join date : 2011-06-20

Lego Top liste Empty
PostSubject: Re: Lego Top liste   Lego Top liste Icon_minitimeTue Oct 11, 2011 3:56 pm

Dobra lista! Zanimljiva je ta piramida, Drawbridge i brod.

Do nedavno mi je MMV kao i tebi bio na prvom mestu želja a pošto ga sad imam ali čekam da mi donesu rođaci iz inostranstva onda nemam nikakve želje za drugim setovima.

Kasnije ću sastaviti listu mojih top 10 setova, sad mi je teško da se odlučim Smile
Back to top Go down
Hexx

Hexx


Posts : 650
Join date : 2011-09-25

Lego Top liste Empty
PostSubject: Re: Lego Top liste   Lego Top liste Icon_minitimeTue Oct 11, 2011 4:45 pm

Hehehe, verovatno ću se i ja smiriti kada kupim sebi nešto sa ove liste. Naime, bio sam naručio Drawbridge defense, ali liku već nedelju i više dana stoji neotvorena narudžbina na bricklinku, tako da mislim da tu možemo da pišemo propalo. Verovatno ću tamo oko nove godine naručiti MMV sa nečega na amazonu...


A propo liste, Piramida je super set, gledao sam i video review-ove i stvarno obećava. A mogu je upotrebiti u kombinaciji sa zamkovima, samo da sklonim avanturiste i to može biti neki hram zlih nemrtvih sila Very Happy

Ono što totalno odudara od svega je vanzemaljski mothership koji je meni samo genijalno dizajniran + što ima najbolju svemirsku minifiguru ikad Very Happy
Back to top Go down
JaBaDaBaDu
Tvorac 4000-tog posta
Tvorac 4000-tog posta



Posts : 307
Join date : 2011-06-20

Lego Top liste Empty
PostSubject: Re: Lego Top liste   Lego Top liste Icon_minitimeWed Oct 12, 2011 11:44 am

Nacices Drawbridge mozda i jos povoljnije negde drugo, ko zna. XD

MMV i Nova Godina ili Bozic, ide nekako XD

Gledao sam i ja review piramide stvarno deluje dobro, a svidja mi se zamka sa sarkofagom.

Nego Hexx, cisto malo da ti zagolicam mastu, jel si zaboravio Dwarfs Mine da ubacis na listu ? Very Happy
Back to top Go down
Guest
Guest




Lego Top liste Empty
PostSubject: Re: Lego Top liste   Lego Top liste Icon_minitimeWed Oct 12, 2011 11:44 pm

lol! bas si zao, sada ce da edituje prvi post, ili da napravi novu listu gde ce da nabroji koje je sve setove zaboravio Viking

uf, ja bih ubacio u listu definitivno sledece:

3739: Blacksmith Shop
6085: Black Monarch's Castle
6067: Guarded Inn
10193: Medieval Market Village
7189: Mill Village Raid
10223: Kingdoms Joust
6086: Black Knight's Castle

ovo je bas bas want lista (pola je vec precrtano Very Happy )a ima jos nekoliko setova koje bih uzeo da imam viska para
Back to top Go down
Hexx

Hexx


Posts : 650
Join date : 2011-09-25

Lego Top liste Empty
PostSubject: Re: Lego Top liste   Lego Top liste Icon_minitimeThu Oct 13, 2011 5:28 am

Ne brinite, nisam zaboravio na vrle patuljke Viking
Stvar je samo što sam ovu listu pravio uzimajući u obzir i cenu setova, kao i to da ih želim nove, tako da rudnik pre svega, a za njim 7093 Skeleton tower, 7094 King's Castle Siege i 7048 Troll Warship nisu upali jer jednostavno ne bih za te setove dao pare koje traže za njih na netu.


Evo sad za promenu napraviću listu najviše željenih svemirskih setova iz detinjstva (a da ih pritom nisam nabavio):

1. 6987 Message Intercept Base
2. 6989 Mega Core Magnetizer
3. 6949 Robo-Guardian
4. 6990 Monorail Transport System
5. 6983 Ice Station Odyssey
6. 6781 SP-Striker
7. 6973 Deep Freeze Defender
8. 6986 Mission Commander
9. 6939 Saucer Centurion

Sad gledam... kako su kretenski nazivi za neke od ovih svemirskih setova... Ono što se u britanskoj varijanti zove Mobile Command Centre, ovde se zove Mega Core Magnetizer... mislim... šta to znači uopšte??? Interplanetarni teroristi Spyrius imaju Robo-GUARDIAN-a koji je paaa... hm... možda tako nazvan da se naglasi njihova prevrtljivost:

- A taj džinovski robot tu... to je samo naš čuvar, nemate se čega bojati, koristimo ga samo za očuvanje mira...

i Saucer Centuriona - koji samo naprosto zvuči fabulous...

Još jedan hit je Blacktron-ski omanji lovac 6887 sa veoma zanimljivo dizajniranim krilima takvim da bi mogao biti nazvan po bilo kom letećem insektu, koji je poneo časno ime Allied Avenger Laughing

Back to top Go down
JaBaDaBaDu
Tvorac 4000-tog posta
Tvorac 4000-tog posta



Posts : 307
Join date : 2011-06-20

Lego Top liste Empty
PostSubject: Re: Lego Top liste   Lego Top liste Icon_minitimeThu Oct 13, 2011 2:58 pm

Ona minifura vanzemaljca iz seta Alien Mothership je stvarno super zbog drecavo zelenog mozga XD

Evo ovako, ovo bi bila moja lista zelja koje necu ostvariti:

1: 6086 Black Knights Castle (meni ipak najbolji LEGO dvorac svih vremena, iako ga nemam)
2: 6090 Royal Knights Castle

Listu mojih top 10 setova cu okaciti kada sastavim MMV da ne pricam unapred kao za Mil VIllage Raid, jer mi je MVR delovao bolje na slikama a daleko od toga da sam razocaran sa setom.
Back to top Go down
Legoman98




Posts : 13
Join date : 2012-01-15
Age : 25
Location : Nis

Lego Top liste Empty
PostSubject: Re: Lego Top liste   Lego Top liste Icon_minitimeSun Jan 15, 2012 4:02 pm

Ja i dalje ocekujem one lego dc ubicu seako ne dodju kao lego batman a da vidite i sto je dobar set lego arkham asalym extra
Back to top Go down
MasterHaosis
Vlasnik Sajta
Vlasnik Sajta
MasterHaosis


Posts : 1206
Join date : 2010-02-17
Age : 35

Lego Top liste Empty
PostSubject: Re: Lego Top liste   Lego Top liste Icon_minitimeTue Jan 17, 2012 12:40 am

hehe, opet bez zareza, tačke i velikih slova Very Happy

Nego, Hexxapod, brate vidim da si svemirske teme odvojio u posebnu listu.
Znači ti stvarno pripremaš neku ozbiljnu invaziju vanzemaljaca Very Happy
Back to top Go down
https://legosrbija.forumotion.com
Guest
Guest




Lego Top liste Empty
PostSubject: Re: Lego Top liste   Lego Top liste Icon_minitimeTue Jan 17, 2012 12:57 am

nemoj tako, ima veliko slovo
Back to top Go down
MasterHaosis
Vlasnik Sajta
Vlasnik Sajta
MasterHaosis


Posts : 1206
Join date : 2010-02-17
Age : 35

Lego Top liste Empty
PostSubject: Re: Lego Top liste   Lego Top liste Icon_minitimeTue Jan 17, 2012 1:01 am

A da, prvo Very Happy
Back to top Go down
https://legosrbija.forumotion.com
Sponsored content





Lego Top liste Empty
PostSubject: Re: Lego Top liste   Lego Top liste Icon_minitime

Back to top Go down
 
Lego Top liste
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Novi forumi na sajtu: Lego priče i Lego takmičenja
» Lego životinje
» lego igrica
» Lego čudovišta
» Pro Lego radionica

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
LEGO SRBIJA :: LEGO :: Lego opšta diskusija-
Jump to: