LEGO SRBIJA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
LEGO SRBIJA

NEAKTIVAN/INACTIVE: Lego Srbija je srpski sajt gde Lego kolekcionari mogu da diskutuju, predstavljaju i razmenjuju svoja iskustva o Lego kockama, i trguju njima. Na sajtu se takođe može diskutovati o raznim stvarima koje su bitne članovima
 
HomeSearchLatest imagesRegisterLog inOvde je prikazana detaljna statistika o forumimu

 

 LEGO Kingdoms

Go down 
+7
Profa21
Hexx
JaBaDaBaDu
Ignation
dugme
MasterHaosis
Astefan
11 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
AuthorMessage
JaBaDaBaDu
Tvorac 4000-tog posta
Tvorac 4000-tog posta



Posts : 307
Join date : 2011-06-20

LEGO Kingdoms - Page 3 Empty
PostSubject: Re: LEGO Kingdoms   LEGO Kingdoms - Page 3 Icon_minitimeSun Sep 25, 2011 10:22 am

Baš sam razmišljao o nostalgičnosti prema tim setovima i još uvek nisam siguran da li su oni zaista tako dobro dizajnirani, ili tome doprinosi i faktor nostalgije. Mislim da je i jedno i drugo.

Anubisov hram sam pravio negde u petom osnovne a tad nisam ništa slikao. Kad sam se vratio LEGO kockama u srednjon školi, napravio sam moju verziju onog seta džungle u kojoj su protivnici pirata (najveći set) i slikao sam ga, ali je pao sistem i nemam više nažalost tu sliku.(a sad je naravno rasturen). Okačiću uskoro moju verziju X winga, malo je šarenija zbog nedostatka delova ali je ok.

Dobra ideja za reklame.

E ne sećam se te reklame XD
Back to top Go down
Guest
Guest




LEGO Kingdoms - Page 3 Empty
PostSubject: Re: LEGO Kingdoms   LEGO Kingdoms - Page 3 Icon_minitimeSun Sep 25, 2011 11:38 am

Pa kad pogledas fright knights i onu tematiku posle (knights kingdoms 2) i jos pogledas koliko je slican novi zamak 7946 sa starim lavovskim zamkom 6080, mislim da je i lego kompanija videla da tu ima vise od proste nostalgije

LEGO Kingdoms - Page 3 7946-1
LEGO Kingdoms - Page 3 6080-1

ili mozda razmislja "ma proslo je mnogo vremena od kad smo izdali stari zamak (26 godina) hajde da ponovimo dizajn, niko nece primetiti, svi ljubitelji lega od pre su sad stariji ljudi i imaju decu" Smile al lego je cudnovato trziste...

u svakom slucaju, drago mi je da su krenuli sada sa malo realisticnijim dizajnom koji je bio pre, devedesetih i osamdesetih godina, bar sto se gradjevina tice, volim ja svakojake monstere i slicno medju figurama i zivotinjama Smile


e za tu reklamu kao da sam se istripovao, niko se ne seca, pocinjem da mislim da nisam zasita umislio... lol!
Back to top Go down
JaBaDaBaDu
Tvorac 4000-tog posta
Tvorac 4000-tog posta



Posts : 307
Join date : 2011-06-20

LEGO Kingdoms - Page 3 Empty
PostSubject: Re: LEGO Kingdoms   LEGO Kingdoms - Page 3 Icon_minitimeSun Sep 25, 2011 12:44 pm

Imao sam nameru da pri opisu novog Kings Castle-a spomenem da je on rimejk ovog starog dvorca što se vidi odmah. Ja sam recimo uklonio one sitne crvene delove na dvorcu jer me oni podsećaju na neslavni Knights Kingdom, a bez tih delova ima old school izgled, no o tome će biti reči kad bude opis.

Samo neka nastave u tom smeru.
Back to top Go down
Guest
Guest




LEGO Kingdoms - Page 3 Empty
PostSubject: Re: LEGO Kingdoms   LEGO Kingdoms - Page 3 Icon_minitimeSun Sep 25, 2011 12:52 pm

pa to je sada trend, sto manje da se vidi da je kocka, tj sto vise da budu ravne povrsine...

ajd necu vise da pricam o zamku od ovog (dok ne dodje tvoja premijera Smile ) - sto majku mu nisu stavili crvenu kupu na vrh crvenog krova, nego su stavili ovu crvenu plocicu sa zlatnim valjkom?
LEGO Kingdoms - Page 3 Untitl14
mogli su da menjaju sa bilo kojom kupom od ove 2:
LEGO Kingdoms - Page 3 3688LEGO Kingdoms - Page 3 3685

razlika je samo visina, osnova je 2x2 a visina kod jedne 2, kod druge 3, zavisi da li zelis da ti kula bude vitka ili obicna...
Back to top Go down
JaBaDaBaDu
Tvorac 4000-tog posta
Tvorac 4000-tog posta



Posts : 307
Join date : 2011-06-20

LEGO Kingdoms - Page 3 Empty
PostSubject: Re: LEGO Kingdoms   LEGO Kingdoms - Page 3 Icon_minitimeSun Sep 25, 2011 12:56 pm

Nemam ja zamerku za taj deo, meni se ta kula crvena i najviše svidja! XD Mislio sam na one trouglaste delove kojih ima svuda na dvorcu

E da , kad bude premijera onda cemo pričati više o zamku XD
Back to top Go down
Hexx

Hexx


Posts : 650
Join date : 2011-09-25

LEGO Kingdoms - Page 3 Empty
PostSubject: Re: LEGO Kingdoms   LEGO Kingdoms - Page 3 Icon_minitimeSun Sep 25, 2011 4:52 pm

Pošto videh na bricksetu da imaš i Kings castle i King's castle siege, koji ti je bolji?

Inače ja sam sad u dilemi, pošto sam ograničen kintom trenutno, razmišljam kojim redom da uzimam stvari, a setovi između kojih se dvoumim su za početak

10193 Medievel Village Market
i
7097 Troll's mountain fortress

generalno mi je Market bolji, ali s druge strane kod trolova dobiješ dva ogra, trolovskog kralja i vešticu i set mi deluje fizički veći... Mislim uzeo bih ja oba, samo šta prvo Very Happy

u nekom planu su i
7189 Mill Village Raid (koji će kontam biti u katalozima i sledeće godine pa ne moram da žurim)

7947 Prison Tower Rescue (koji je jeftiniji i pristupačniji, ali se još ne znam da li da ga uzimam, izgleda estetski lepo, ali mi ne obećava nešto iz review-ova)

btw. veliki žal mi je ostao za setom 7079 Drawbridge Defense koji nije bio toliko skup kod nas, a nisam stigao da ga uzmem i sada mu se na netu cena kreće u rangu onih najvećih zamkova (mislim, skuplji je za 10evra u proseku od King's castle-a koji je mnogo veći)... Sad
Back to top Go down
JaBaDaBaDu
Tvorac 4000-tog posta
Tvorac 4000-tog posta



Posts : 307
Join date : 2011-06-20

LEGO Kingdoms - Page 3 Empty
PostSubject: Re: LEGO Kingdoms   LEGO Kingdoms - Page 3 Icon_minitimeSun Sep 25, 2011 6:06 pm

Bolji mi je Kings Caslte bez razmišljanja.

pa MMV je svakako bolja kupovina od Trolls Forest ako mene pitaš.

Mill Village Raid mi je jedan od omiljenih setova, kupljen je samo još treba da mi stigne.

7079 je interesantan set, plus što ima dvorsku ludu XD
Back to top Go down
Hexx

Hexx


Posts : 650
Join date : 2011-09-25

LEGO Kingdoms - Page 3 Empty
PostSubject: Re: LEGO Kingdoms   LEGO Kingdoms - Page 3 Icon_minitimeSun Sep 25, 2011 6:25 pm

Hm, ne čudi me odgovor za king's castle, sam set deluje bolje, Siege-u bi dao prednost samo zbog tematike i dodataka.

A inače, i mene vuče MMV da uzmem, što kažeš - stvarno jeste bolja kupovina, međutim, njega ima po netu u većim zalihama, dok je trolovska tvrđava uglavnom rasprodata, pa sam malo vođen i time + time što će seljaka biti, dok trolovske vojske neće, pa reko' da ih nabudžim dok još mogu...
Back to top Go down
Guest
Guest




LEGO Kingdoms - Page 3 Empty
PostSubject: Re: LEGO Kingdoms   LEGO Kingdoms - Page 3 Icon_minitimeSun Sep 25, 2011 6:29 pm

pa istina da ima MMV ali cim malo veca oskudica krene, tj kada ga ne bude na lego.com da se kupi, skocice mu cena nebu pod oblake...

trolovi jesu trolovi (ili orci kako ih ja zovem) ali krava je krava, svuda se uklapa i kao i sam MMV, i u castle, i u pirates i u city tematiku...
Back to top Go down
JaBaDaBaDu
Tvorac 4000-tog posta
Tvorac 4000-tog posta



Posts : 307
Join date : 2011-06-20

LEGO Kingdoms - Page 3 Empty
PostSubject: Re: LEGO Kingdoms   LEGO Kingdoms - Page 3 Icon_minitimeSun Sep 25, 2011 9:18 pm

Moj savet je da uzmes sto pre mozes MMV dok ga ima, bas kao sto Bogdan kaze, jer je to dragulj za Castle fanove (kao i Mill VIllage Raid). Narucio sam MMV uz dosta srece! XDDDD
Back to top Go down
Guest
Guest




LEGO Kingdoms - Page 3 Empty
PostSubject: Re: LEGO Kingdoms   LEGO Kingdoms - Page 3 Icon_minitimeSat Oct 01, 2011 11:04 am

covece, zna se kako izgleda taj joust set, i fenomenalan je Shocked

LEGO Kingdoms - Page 3 10223_10
LEGO Kingdoms - Page 3 10223_11
LEGO Kingdoms - Page 3 10223_16
LEGO Kingdoms - Page 3 10223_12
LEGO Kingdoms - Page 3 10223_13
LEGO Kingdoms - Page 3 10223_14
LEGO Kingdoms - Page 3 10223_15
Back to top Go down
Hexx

Hexx


Posts : 650
Join date : 2011-09-25

LEGO Kingdoms - Page 3 Empty
PostSubject: Re: LEGO Kingdoms   LEGO Kingdoms - Page 3 Icon_minitimeSat Oct 01, 2011 11:51 am

Uuuu, dobar, dobar...

E, a meni baš pade na pamet da će da uvedu treću frakciju, kad eto novih orlova Very Happy

Bilo bi lepo da ipak bude i zmajeva...
Back to top Go down
Guest
Guest




LEGO Kingdoms - Page 3 Empty
PostSubject: Re: LEGO Kingdoms   LEGO Kingdoms - Page 3 Icon_minitimeSat Oct 01, 2011 11:59 am

ma verujem ja da ce biti, ali ovako na suptilan nacin kazu da ce lavovi da zarate sa orlovima...ne mozes da ocekujes da pred lavovskog kralja dodju neprijatelji (u ratu) zmajevi da se biju njemu u cast Smile

e sad, kako vidimo ovde orla da pada sa konja... pa njegov ponos ce biti ukaljan, kao i njegove kuce, pa ce njegov kralj da objavi rat lavovima, a viteza sa turnira bez sumnje pogubiti. tako se to radi u srednjem veku

****
Back to top Go down
Hexx

Hexx


Posts : 650
Join date : 2011-09-25

LEGO Kingdoms - Page 3 Empty
PostSubject: Re: LEGO Kingdoms   LEGO Kingdoms - Page 3 Icon_minitimeSat Oct 01, 2011 12:10 pm

A ono... sve to stoji.

Btw. ja sam inače Orlove uvek doživljavao kao vazale Zmajeva, evo, čak i ovde nose njihove boje.
Back to top Go down
Guest
Guest




LEGO Kingdoms - Page 3 Empty
PostSubject: Re: LEGO Kingdoms   LEGO Kingdoms - Page 3 Icon_minitimeSat Oct 01, 2011 12:20 pm

slazem se, izgledaju kao placenici pod bojama zmajeva, ali samo za njihov prljavi posao...
Back to top Go down
Guest
Guest




LEGO Kingdoms - Page 3 Empty
PostSubject: Re: LEGO Kingdoms   LEGO Kingdoms - Page 3 Icon_minitimeSun Oct 02, 2011 1:28 pm

sad kad malo analiziram, velika opticka varka je ovde Sad

naime ovo su 2 seta zajedno


LEGO Kingdoms - Page 3 10223_10


a ovako izgleda samo 1 set, u pogledu centralne gradjevine...
LEGO Kingdoms - Page 3 10223_16

duplo je manji, sto ce reci i sa druge strane je otvoren
LEGO Kingdoms - Page 3 10223_11
(a mrzim kad nesto nije kompletno tj opkoljeno zidovima sa svih strana...nadovezacu se na tu temu kada budem pisao o mojoj modifikaciji seta 6067 krcma - koja je fenomenalna sa jedne strane, a od nazad je suplja...)
LEGO Kingdoms - Page 3 6067-110

ovaj set ce takodje zahtevati modifikaciju, za razliku od prethodnika MMV, koji je bio savrsen kakav jeste... ah a nema sanse da kupim 2 ovakva seta da bih upotpunio, kao sto neki planiraju, mi u ovoj zemlji najcesce smo presrecni ako dobijemo i jedan ovakav slican set...
Back to top Go down
JaBaDaBaDu
Tvorac 4000-tog posta
Tvorac 4000-tog posta



Posts : 307
Join date : 2011-06-20

LEGO Kingdoms - Page 3 Empty
PostSubject: Re: LEGO Kingdoms   LEGO Kingdoms - Page 3 Icon_minitimeWed Oct 05, 2011 2:23 pm

U bas super izgleda ovo! Posebno mi se svidja figurica Black Falcon viteza, mozda oni budu sledeca frakcija, to bi bilo lepo!
Back to top Go down
Guest
Guest




LEGO Kingdoms - Page 3 Empty
PostSubject: Re: LEGO Kingdoms   LEGO Kingdoms - Page 3 Icon_minitimeWed Oct 05, 2011 10:09 pm

ma set je super, realno kad gledam, prvo kad sam video dupli set (nisam pio nista, majke mi) odusevio sam se, kad sam provalio da nije to 1 set, razocarao sam se, ali sad sam hladnije glave... i realniji, super je set, bilo bi lepo da se kupi u Americi, tamo je najjeftiniji Smile
Back to top Go down
JaBaDaBaDu
Tvorac 4000-tog posta
Tvorac 4000-tog posta



Posts : 307
Join date : 2011-06-20

LEGO Kingdoms - Page 3 Empty
PostSubject: Re: LEGO Kingdoms   LEGO Kingdoms - Page 3 Icon_minitimeSat Oct 08, 2011 11:30 am

Meni nije jasno kako je to dupli set kad ima ona cena od oko 120 e.
Back to top Go down
Guest
Guest




LEGO Kingdoms - Page 3 Empty
PostSubject: Re: LEGO Kingdoms   LEGO Kingdoms - Page 3 Icon_minitimeSat Oct 08, 2011 11:43 am

pa platis 240, uzmes 2 kutije, malo se okilavis da odneses kuci, slazes 2 dana bez pauze za obroke i onda uzivas uklapajuci uz druge setove Smile

ovako za 120e dobijes lep set, ali ces odmah da razmisljas kako mu nesto nedostaje Sad genijalan psiholoski momenat kompanije, prva slika koju su pustili je duplog seta
Back to top Go down
JaBaDaBaDu
Tvorac 4000-tog posta
Tvorac 4000-tog posta



Posts : 307
Join date : 2011-06-20

LEGO Kingdoms - Page 3 Empty
PostSubject: Re: LEGO Kingdoms   LEGO Kingdoms - Page 3 Icon_minitimeSat Oct 08, 2011 11:55 am

To je po meni suvise skupo pogotovo za nase uslove a i kad ga uporedjujem sa MMV, nije mi ni lepsi od MMV a za cenu da ne pricam.
Back to top Go down
Guest
Guest




LEGO Kingdoms - Page 3 Empty
PostSubject: Re: LEGO Kingdoms   LEGO Kingdoms - Page 3 Icon_minitimeSat Oct 08, 2011 11:59 am

ma iz nekog razloga, ljudima vitez kao figura vredi mnogo vise od seljaka, a seljaka minifigura nije bilo mnogo u istoriji lega, a vitezova koliko oces... oni broje i figure koje se dobijaju, pa je ovo ekskluzivni crni vitez...svasta tu utice na cenu, broj delova je postao minoran faktor...
Back to top Go down
JaBaDaBaDu
Tvorac 4000-tog posta
Tvorac 4000-tog posta



Posts : 307
Join date : 2011-06-20

LEGO Kingdoms - Page 3 Empty
PostSubject: Re: LEGO Kingdoms   LEGO Kingdoms - Page 3 Icon_minitimeSat Oct 08, 2011 12:11 pm

E sad mi je jasno, nisam znao da su figurice tako jak faktor koji odredjuje cenu seta, ali ja iskreno vise volim gradjevinu od figurica.
Back to top Go down
Guest
Guest




LEGO Kingdoms - Page 3 Empty
PostSubject: Re: LEGO Kingdoms   LEGO Kingdoms - Page 3 Icon_minitimeSat Oct 08, 2011 6:37 pm

slazem se, gradjevine su sustina lega kao igracke za razvijanje maste, ali je figurica postala nesto drugo, pravi hit i bas dizu cene (i inace, izrada figurice je jako skupa, zato se i proizvodnja svih kolekcionarskih figura i battle packova premesta u Kinu jer je tamo jeftinije napraviti ih, sto rezultira u niskom kvalitetu tih figura - i svi specijalni delovi su iz kine, a prepoznatljivi su zato sto zapakovani u mini kesicu unutar kesice seta (npr kosa Jack Sparrow iz pirata sa kariba))
Back to top Go down
JaBaDaBaDu
Tvorac 4000-tog posta
Tvorac 4000-tog posta



Posts : 307
Join date : 2011-06-20

LEGO Kingdoms - Page 3 Empty
PostSubject: Re: LEGO Kingdoms   LEGO Kingdoms - Page 3 Icon_minitimeSat Oct 08, 2011 11:14 pm

Zanimljiv podatak za figurice, nisam znao da se i ti delovi prave u Kini. Dok god se glavnina delova pravi van Kine - dobro je Smile

Nego gledam sad ovaj set i stvarno je fantastican! Ima pravu renesansnu vasarsku atmosferu. Zanimljiv tj. jako lep detalj su mi oni sareni cvetovi pri ulazu kroz kapiju.
Back to top Go down
Sponsored content





LEGO Kingdoms - Page 3 Empty
PostSubject: Re: LEGO Kingdoms   LEGO Kingdoms - Page 3 Icon_minitime

Back to top Go down
 
LEGO Kingdoms
Back to top 
Page 3 of 5Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-
» lego advent calendar 2011 KINGDOMS
» LEGO KINGDOMS - 7979, 7950, 7953, 7955
» Novi forumi na sajtu: Lego priče i Lego takmičenja
» LEGO friends - novi lego belville
» LEGO duh

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
LEGO SRBIJA :: LEGO :: Lego novosti-
Jump to: