LEGO SRBIJA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
LEGO SRBIJA

NEAKTIVAN/INACTIVE: Lego Srbija je srpski sajt gde Lego kolekcionari mogu da diskutuju, predstavljaju i razmenjuju svoja iskustva o Lego kockama, i trguju njima. Na sajtu se takođe može diskutovati o raznim stvarima koje su bitne članovima
 
HomeSearchLatest imagesRegisterLog inOvde je prikazana detaljna statistika o forumimu

 

 Novogodisnje takmicenje foruma LEGO Srbija

Go down 
5 posters
Go to page : 1, 2, 3  Next
AuthorMessage
Guest
Guest




Novogodisnje takmicenje foruma LEGO Srbija Empty
PostSubject: Novogodisnje takmicenje foruma LEGO Srbija   Novogodisnje takmicenje foruma LEGO Srbija Icon_minitimeThu Dec 08, 2011 1:16 pm

Ovo je period dobrih vibracija, i u tom duhu pokrecemo takmicenje na temu zimska praznicna idila

Nagrade:
Prvo mesto - minifigura serije 5: gladijator
Drugo mesto - nasumicna kolekcionarska minifigurina
Trece mesto - stari LEGO katalog - kolekcionarski primerak

Tema:
Praznicna atmosfera, sve vezano za novogodisnje praznike i sneg i darivanje - znaci ne moze porodicni odmor na Bahamima, ali moze gledanje snega kroz prozor.

Unosi:
Potreno je napraviti sliku i okaciti u ovu temu, moze do 4 slike iz razlicitih uglova ili fokus na odredjene detalje, ali je neophodno da sve slike budu na istoj postavci (znaci bez pomeranja elemenata izmedju 2 slike). Kreacije mogu biti bilo koje velicine, potrebno je samo koristiti originalne LEGO delove. Vremenski period u istoriji gde se odvija radnja kreacije moze biti bilo koji. Nije neophodno da bude slikano na postolju, ali je pozeljno da ima nekakavu podlogu od LEGO kocaka.

Ucesnici:
Svi clanovi foruma koji su se registrovali pre 8.decembra u 11h pre podne po nasem vremenu (Srbija) osim mene. Svaki clan sme samo sa 1 unosom da se takmici.

Legalnost unosa:
Sve kreacije moraju biti originalne i napravljene samo za ovaj forum, stoga je neophodno da cetvrta slika koju okace ljudi bude uslikana sa nekim dnevnim novinama ili akcijskim promo novinama nekog prodajnog objekta da si potvrdio datum kreiranja unosa Smile verujem da svi imate zatrpane sanducice promo novinama od Maxija ili ideje ili slicno, stoga to nije problem. Bilo kakav stampani materijal u meseca decembra dolazi u obzir i mora se ukljuciti u kreaciju: slika ce biti sa visine gde se pored kreacije slikaju te novine - opet napomena elementi kreacije ne smeju da budu pomerani (kako su stojali na prve 3 slike, tako moraju i na slici sa novinama). Kreacije napravljene za ovo takmicenje ne smeju se koristiti za bilo koje drugo takmicenje (odnosno, znam da niko ne dozvoljava da nakon kacenja za ovo takmicenje moze da se koristi za neko drugo, stoga to ne treba ni precizirati sta ce drugi raditi takvim unosima)

Rokovi za podnosenje unosa:
Legalni su svi unosi koji su okaceni od 8. decembra 12h do 1. januara 2012. do 23:59h.

Ocenjivanje i proglasavanje pobednika i dodeljivanje nagrada:
Nakon krajnjeg roka za podnosenje unosa za takmicenje, tema se zakljucava, tako da se ni fizicki ne mogu okaciti novi unosi. Do 8. januara 2012. bice javno glasanje za najbolji rad dodeljivanjem bodova 3 za prvo mesto, 2 za drugo i 1 za trece mesto, gde ce nakon 8. januara u 12h biti sabrani svi glasovi i odlucen pobednik, u slucaju neresenog rezultata, bice proglaseni pobednici prema ocenama sudije. Potom ce biti kontaktirani pobednici mejlom za dogovor oko preuzimanja nagrada ili slanja istih. Bilo kakve troskove prema trecim licima koji proizilaze iz predaje nagrada snosi primalac nagrada (osim troskove fizicke licne predaje odnosno troskove gradskog prevoza u Beogradu u prvoj zoni). Ovo se uglavnom odnosi na slanje nagrade u inostranstvo, ali i van Beograda.

Ali poenta je samo da svi dobro zabave i proslave ovaj divan period i nas lepi hobi santa rendeer


Last edited by Bogdanst on Thu Dec 08, 2011 3:54 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
Profa21
Tvorac 2000-tog, 3000-tog i 8000-tog posta
Tvorac 2000-tog, 3000-tog i 8000-tog posta
Profa21


Posts : 1027
Join date : 2011-10-22
Age : 39
Location : Novi Beograd

Novogodisnje takmicenje foruma LEGO Srbija Empty
PostSubject: Re: Novogodisnje takmicenje foruma LEGO Srbija   Novogodisnje takmicenje foruma LEGO Srbija Icon_minitimeThu Dec 08, 2011 1:45 pm

Zanimljivo... Rolling Eyes

A sada par pitanja Smaranje (makar bio automatski diskvalifikovan Smile )

Ok, ti si šef i uglavnom ti doniraš nagrade, osim kataloga koji donira Hexx.

1. Da li može da se okači više radova?

2. Da li bi umesto jednog sudije (glavnog i odgovornog ovog medijskog servisa Very Happy ), svi mogli da budemo žiri, pa da glasamo, pa ako bude negde izjednačeno, ti Bogdane da presudiš? U ovom slučaju bi mogao i ti da učestvuješ u takmičenju.

Mislim, ako si ti sudija, možeš da budeš pristrasan, a ako smo svi žiri, onda možemo da se dogovorimo (demokratski-prećutno)! Very Happy
Back to top Go down
Guest
Guest




Novogodisnje takmicenje foruma LEGO Srbija Empty
PostSubject: Re: Novogodisnje takmicenje foruma LEGO Srbija   Novogodisnje takmicenje foruma LEGO Srbija Icon_minitimeThu Dec 08, 2011 3:50 pm

ok, sad cu apdejtovati pravila Smile

ma meni nije u interesu da pobedim ja, tako da ne mogu i da ucestvujem i da na kraju presudim

problematicno je da se ocekuje da ljudi budu objektivni kod glasanja za radove ako su sami okacili svoj unos, ali mozemo da ostavimo da svi glasaju, pa ako bude koliko unosa toliko glasova, ja secem ko je pobedio
Back to top Go down
Profa21
Tvorac 2000-tog, 3000-tog i 8000-tog posta
Tvorac 2000-tog, 3000-tog i 8000-tog posta
Profa21


Posts : 1027
Join date : 2011-10-22
Age : 39
Location : Novi Beograd

Novogodisnje takmicenje foruma LEGO Srbija Empty
PostSubject: Re: Novogodisnje takmicenje foruma LEGO Srbija   Novogodisnje takmicenje foruma LEGO Srbija Icon_minitimeThu Dec 08, 2011 4:46 pm

Pa ako svako bude glasao za sebe, ti odlučuješ, to je jasno.

A što ti ne bi učestvovao? Ako ne želiš nagradu (koju ti daješ Smile ) onda je prepusti onome iza tebe. Bitno je da daš doprinos svojim radom i time podigneš kvantitet i nadam se kvalitet takmičenja Smile

p.s. Možda i ne moraš da menjaš pravila, ali da članovi mogu da daju komentare na radove, i posle da se bune na odluku jedinog sudije Viking
Back to top Go down
Guest
Guest




Novogodisnje takmicenje foruma LEGO Srbija Empty
PostSubject: Re: Novogodisnje takmicenje foruma LEGO Srbija   Novogodisnje takmicenje foruma LEGO Srbija Icon_minitimeThu Dec 08, 2011 4:52 pm

ma mislim ja da ubacuje kojesta tokom takmicenja, ali se ne kotiram Smile

a pravila sam vec promenio Smile

ovo je prvo takmicenje, i bice zavrseno u 2012, a to je godina za koju se nadam da cemo imati i bolja i veca takmicenja, sa pravim sudijama i slicno Smile
Back to top Go down
Profa21
Tvorac 2000-tog, 3000-tog i 8000-tog posta
Tvorac 2000-tog, 3000-tog i 8000-tog posta
Profa21


Posts : 1027
Join date : 2011-10-22
Age : 39
Location : Novi Beograd

Novogodisnje takmicenje foruma LEGO Srbija Empty
PostSubject: Re: Novogodisnje takmicenje foruma LEGO Srbija   Novogodisnje takmicenje foruma LEGO Srbija Icon_minitimeThu Dec 08, 2011 5:05 pm

Ok. Vidim samo jedan rad može po članu, dobro...

Još jedan predlog.
U ovoj temi recimo da se kače radovi i ostavljaju komentari, a da se posle kraja takmičenja (znači 2 ili 3 januara) svi radovi prvo prebace u novu temu, a onda da krene glasanje članova, bez komentara, opet radi preglednosti.

Izvinjavam se ako sam bio naporan, ipak sam bolestan i malo mi je dosadno Very Happy
Back to top Go down
Guest
Guest




Novogodisnje takmicenje foruma LEGO Srbija Empty
PostSubject: Re: Novogodisnje takmicenje foruma LEGO Srbija   Novogodisnje takmicenje foruma LEGO Srbija Icon_minitimeThu Dec 08, 2011 5:09 pm

super Wink
krajnje vreme da smislimo nesto dobro Wink imam ideju sa duhom iz vode koji daje poklon snesku belicu i tako svasta nesto Wink
Back to top Go down
Guest
Guest




Novogodisnje takmicenje foruma LEGO Srbija Empty
PostSubject: Re: Novogodisnje takmicenje foruma LEGO Srbija   Novogodisnje takmicenje foruma LEGO Srbija Icon_minitimeThu Dec 08, 2011 5:57 pm

ma opusteno za sumiranje takmicenja, i onako ce biti dodatno jos jedna tema sa proglasenjem pobednika Smile i svi radovi i svasta

samo ti daj predloge, naravno, ovo je prvo takmicenje, sve je dobrodoslo Smile

a za sneska belica, pazi sto vise detalja, to bolje, ali mora biti 1 MOC, a i da sve stane u tri slike, plus cetvrta sa novinama sa datumom... racunaj Smile
Back to top Go down
Profa21
Tvorac 2000-tog, 3000-tog i 8000-tog posta
Tvorac 2000-tog, 3000-tog i 8000-tog posta
Profa21


Posts : 1027
Join date : 2011-10-22
Age : 39
Location : Novi Beograd

Novogodisnje takmicenje foruma LEGO Srbija Empty
PostSubject: Re: Novogodisnje takmicenje foruma LEGO Srbija   Novogodisnje takmicenje foruma LEGO Srbija Icon_minitimeThu Dec 08, 2011 9:32 pm

"Hleba i igara (kad već nema para)" by Profa21

Malo pojašnjenje pre objašnjenja Very Happy Imam samo 5 malih setova. Mali broj kockica, tako da je ovo najbolje što sam mogao da izvučem. Nemam baseplate-ove, najveći plate mi je ovaj beli na krovu 12x4, zato je sve usnimljeno na belom papiru A4 Sad

Dakle, šta imamo ovde?! Novogodišnju atmosveru, ima snega, a svi u kratkim rukavima (šalim se).

Pošto je uzeta realna situacija iz života, imamo dva priređivača takmičenja i darivatelja nagrada, ova dva matora pirata! Ja kao treći redovni na ovome forumu, visim sa grane Wink
Cilj takmičenja je pogoditi metu grudvama. A glavna nagrada nije put oko sveta (ako ste to pomislili jer se vidi mapa). Mapa je tu samo da dočara atmosveru, pirati, egzotičnih ostrva - beg od zime i hladnoće Wink Nagrade su pehari, koji se nalaze kod pirata sa kukom, a glavna nagrada je zapakovani poklon koji se nalazi ispred drugog pirata.

Imamo na slici više takmičara, potencijalnog na skijama, dečka u crvenom sa obnutim kačketom, radnika-krampistu i naravno kolegu lopova koji je odmerio sledeći udarac (izbačaj).

Naravno ovaj lopovčić uživa u igri, dok njegov kolega obavlja pos'o, i povremeno se osmehuje (ceri) na to što se njegov pomoćnik zabavlja.

Za to vreme imamo organe reda (dva čika policajca i psa) koji iskusno čekaju iza ugla da ova dva momka izvrše prekršaj i da ih onda uhvate.

Na MOC-u još imamo i sneška, iza koga se gosn. čika polocajac i njegov pas vešto kriju, bankomat i kućicu čiji je krov prekriven snegom Smile

Izvinite ako nisam uspeo sve da vam opisno dočaram kako sam zamislio, zato slede slike!!!

slika 1: Krupni plan
Image hosted by servimg.com

slika 2: Lopovi, takmičari i čika policajac koji vreba iza sneška (i ja u odrazu)
Image hosted by servimg.com

slika 3: Priređivači takmičenja i nagrade (bez blica - preblizu sto)
Image hosted by servimg.com

slika 4: Pravila takmičenja, potvrda legalnosti fotki (bez blica - ne bi se video monitor)
Image hosted by servimg.com

Eto, ja sam probio led, nadam se da ćete vi ostali biti bolji od mene Very Happy

p.s. Proverio sam sa sudijom, može ova 4.slika na kojoj je usnimljena stranica sa pravilima takmičenja!

p.p.s. Slobodno iznesite vaše komentare, kritike, sugestije...

p.p.p.s. Fotke 2 i 3 su zamenjene, da bi se videli detalji.


Last edited by Profa21 on Fri Dec 09, 2011 4:16 pm; edited 11 times in total
Back to top Go down
Guest
Guest




Novogodisnje takmicenje foruma LEGO Srbija Empty
PostSubject: Re: Novogodisnje takmicenje foruma LEGO Srbija   Novogodisnje takmicenje foruma LEGO Srbija Icon_minitimeThu Dec 08, 2011 9:35 pm

hahaha, ekipa iz profilne slike tu je Smile

tacno, sme i na ovaj nacin da potvrdi da je danas uslikao kreaciju, jer eto i ova tema je nesto sto potvrdjuje datum nastanka nakon pocetka takmicenja (odnosno kreiranja teme)

rendeer
Back to top Go down
JaBaDaBaDu
Tvorac 4000-tog posta
Tvorac 4000-tog posta



Posts : 307
Join date : 2011-06-20

Novogodisnje takmicenje foruma LEGO Srbija Empty
PostSubject: Re: Novogodisnje takmicenje foruma LEGO Srbija   Novogodisnje takmicenje foruma LEGO Srbija Icon_minitimeFri Dec 09, 2011 1:18 am

Profo, skroz je ludacka kreacija! Jednostavna je ali nekako decija i spontana jer se mesaju godisnja doba- pirati, leto i pesak a sa druge strane snesko, skijas... Smile

Ali najjaca je slika na kojoj se vidi tvoja kreacija a iza nje monitor sa bogdanovim zapovednickim avatarom ! jocolor
Back to top Go down
Profa21
Tvorac 2000-tog, 3000-tog i 8000-tog posta
Tvorac 2000-tog, 3000-tog i 8000-tog posta
Profa21


Posts : 1027
Join date : 2011-10-22
Age : 39
Location : Novi Beograd

Novogodisnje takmicenje foruma LEGO Srbija Empty
PostSubject: Re: Novogodisnje takmicenje foruma LEGO Srbija   Novogodisnje takmicenje foruma LEGO Srbija Icon_minitimeFri Dec 09, 2011 1:25 am

Hvala Jabadabadu! Ja sam lepo napisao da ne raspolažem sa dovoljnim brojem kocaka, samim tim ni figura, tako da to je što je Smile

A četvrta slika je morala i mogla da bude takva, zbog pravila takmičenja!

a ako misliš da je ta slika najluđa, onda pazi ovu:

Image hosted by servimg.com

@Bogdan, ako ova fotka ugrožava uslove takmičenja, da je maknem ili zamenim sa nekom?
Back to top Go down
Hexx

Hexx


Posts : 650
Join date : 2011-09-25

Novogodisnje takmicenje foruma LEGO Srbija Empty
PostSubject: Re: Novogodisnje takmicenje foruma LEGO Srbija   Novogodisnje takmicenje foruma LEGO Srbija Icon_minitimeFri Dec 09, 2011 1:45 pm

Hahahaha, ali pandur koji 'oće da 'apsi Sneška Very Happy
Back to top Go down
Profa21
Tvorac 2000-tog, 3000-tog i 8000-tog posta
Tvorac 2000-tog, 3000-tog i 8000-tog posta
Profa21


Posts : 1027
Join date : 2011-10-22
Age : 39
Location : Novi Beograd

Novogodisnje takmicenje foruma LEGO Srbija Empty
PostSubject: Re: Novogodisnje takmicenje foruma LEGO Srbija   Novogodisnje takmicenje foruma LEGO Srbija Icon_minitimeFri Dec 09, 2011 3:41 pm

Hexx wrote:
Hahahaha, ali pandur koji 'oće da 'apsi Sneška Very Happy

Kako to misliš? Pandur se samo krije iza njega i posmatra ona dva lopova!
Back to top Go down
Guest
Guest




Novogodisnje takmicenje foruma LEGO Srbija Empty
PostSubject: Re: Novogodisnje takmicenje foruma LEGO Srbija   Novogodisnje takmicenje foruma LEGO Srbija Icon_minitimeFri Dec 09, 2011 8:26 pm

ahahah mogao si bas i da se obrijes za fotkanje Smile)))))))
Back to top Go down
Profa21
Tvorac 2000-tog, 3000-tog i 8000-tog posta
Tvorac 2000-tog, 3000-tog i 8000-tog posta
Profa21


Posts : 1027
Join date : 2011-10-22
Age : 39
Location : Novi Beograd

Novogodisnje takmicenje foruma LEGO Srbija Empty
PostSubject: Re: Novogodisnje takmicenje foruma LEGO Srbija   Novogodisnje takmicenje foruma LEGO Srbija Icon_minitimeFri Dec 09, 2011 8:35 pm

Da se obrijem, ne! Pa da mi ode kreativnost Smile

Ja sam čovek nezaposlen, volim da nosim bradu!
Back to top Go down
Hexx

Hexx


Posts : 650
Join date : 2011-09-25

Novogodisnje takmicenje foruma LEGO Srbija Empty
PostSubject: Re: Novogodisnje takmicenje foruma LEGO Srbija   Novogodisnje takmicenje foruma LEGO Srbija Icon_minitimeFri Dec 09, 2011 10:58 pm

lol!

@Profa, ja mislio da je Sneško bio sumLjiv pa da pandur 'oće da ga zaskoči :inqui):
Back to top Go down
Profa21
Tvorac 2000-tog, 3000-tog i 8000-tog posta
Tvorac 2000-tog, 3000-tog i 8000-tog posta
Profa21


Posts : 1027
Join date : 2011-10-22
Age : 39
Location : Novi Beograd

Novogodisnje takmicenje foruma LEGO Srbija Empty
PostSubject: Re: Novogodisnje takmicenje foruma LEGO Srbija   Novogodisnje takmicenje foruma LEGO Srbija Icon_minitimeFri Dec 09, 2011 11:04 pm

Ahaha

@ Hexx, I ti samo gledaš slike, ne čitaš šta sam pisao (možda bi se prepoznao negde!)

A niko ne očekuje Špansku Inkvizicuju!!!!
Back to top Go down
Guest
Guest




Novogodisnje takmicenje foruma LEGO Srbija Empty
PostSubject: Re: Novogodisnje takmicenje foruma LEGO Srbija   Novogodisnje takmicenje foruma LEGO Srbija Icon_minitimeMon Dec 12, 2011 10:32 am

lol!

ma opusteno, ostavi sliku, ti si vec uneo svoju kreaciju, nista ne moize da pokvari to (pa ni ti neobrijan Very Happy sala, i ja volim da pustam bradu kad nemam obaveze)

ali stvarno pandur merka sneska, ovaj stoji na cosku i valja belo? Very Happy
Back to top Go down
Profa21
Tvorac 2000-tog, 3000-tog i 8000-tog posta
Tvorac 2000-tog, 3000-tog i 8000-tog posta
Profa21


Posts : 1027
Join date : 2011-10-22
Age : 39
Location : Novi Beograd

Novogodisnje takmicenje foruma LEGO Srbija Empty
PostSubject: Re: Novogodisnje takmicenje foruma LEGO Srbija   Novogodisnje takmicenje foruma LEGO Srbija Icon_minitimeMon Dec 12, 2011 10:36 am

ok, ok! Provali li ste da pandur merka sneška koji valja belo affraid
Back to top Go down
Guest
Guest




Novogodisnje takmicenje foruma LEGO Srbija Empty
PostSubject: Re: Novogodisnje takmicenje foruma LEGO Srbija   Novogodisnje takmicenje foruma LEGO Srbija Icon_minitimeMon Dec 12, 2011 10:45 am

:party:
Back to top Go down
Stanko

Stanko


Posts : 162
Join date : 2011-12-03
Location : Zemun

Novogodisnje takmicenje foruma LEGO Srbija Empty
PostSubject: Re: Novogodisnje takmicenje foruma LEGO Srbija   Novogodisnje takmicenje foruma LEGO Srbija Icon_minitimeMon Dec 12, 2011 10:01 pm

Da li u pricu moze da se ukljuci neki set ili mora da bude toatlni MOC?
Back to top Go down
Guest
Guest




Novogodisnje takmicenje foruma LEGO Srbija Empty
PostSubject: Re: Novogodisnje takmicenje foruma LEGO Srbija   Novogodisnje takmicenje foruma LEGO Srbija Icon_minitimeMon Dec 12, 2011 10:03 pm

pa u principu je pozeljno da bude tvoja kreacija, ali ako je neki manji deo kreacije oficijelni set, ok, ako je 99% taj set, nazalost nije Sad
Back to top Go down
Stanko

Stanko


Posts : 162
Join date : 2011-12-03
Location : Zemun

Novogodisnje takmicenje foruma LEGO Srbija Empty
PostSubject: Re: Novogodisnje takmicenje foruma LEGO Srbija   Novogodisnje takmicenje foruma LEGO Srbija Icon_minitimeMon Dec 12, 2011 10:06 pm

Bogdanst wrote:
pa u principu je pozeljno da bude tvoja kreacija, ali ako je neki manji deo kreacije oficijelni set, ok, ako je 99% taj set, nazalost nije Sad

Ok...Nema problema...
rendeer
Back to top Go down
JaBaDaBaDu
Tvorac 4000-tog posta
Tvorac 4000-tog posta



Posts : 307
Join date : 2011-06-20

Novogodisnje takmicenje foruma LEGO Srbija Empty
PostSubject: Re: Novogodisnje takmicenje foruma LEGO Srbija   Novogodisnje takmicenje foruma LEGO Srbija Icon_minitimeTue Dec 13, 2011 8:55 pm

Profa je na zadnjoj slici kao monstrum iz okeana koji plasi jadne LEGO figurice Smile
Back to top Go down
Sponsored content





Novogodisnje takmicenje foruma LEGO Srbija Empty
PostSubject: Re: Novogodisnje takmicenje foruma LEGO Srbija   Novogodisnje takmicenje foruma LEGO Srbija Icon_minitime

Back to top Go down
 
Novogodisnje takmicenje foruma LEGO Srbija
Back to top 
Page 1 of 3Go to page : 1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» PRAVILNIK FORUMA LEGO SRBIJA
» Veliko takmicenje povodom godinjice foruma
» Mesto za pitanja u vezi velikog takmicenja povodom godisnjice foruma
» Lego Digital Designer (LDD) - Kreacije članova foruma
» Proglasenje pobednika velikog takmicenja povodom godisnjice LEGO foruma

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
LEGO SRBIJA :: Takmičenja Foruma :: Novogodišnje takmičenje foruma LEGO Srbija-
Jump to: