LEGO SRBIJA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
LEGO SRBIJA

NEAKTIVAN/INACTIVE: Lego Srbija je srpski sajt gde Lego kolekcionari mogu da diskutuju, predstavljaju i razmenjuju svoja iskustva o Lego kockama, i trguju njima. Na sajtu se takođe može diskutovati o raznim stvarima koje su bitne članovima
 
HomeSearchLatest imagesRegisterLog inOvde je prikazana detaljna statistika o forumimu

 

 Nepreglednost pri kucanju

Go down 
4 posters
AuthorMessage
Hexx

Hexx


Posts : 650
Join date : 2011-09-25

Nepreglednost pri kucanju Empty
PostSubject: Nepreglednost pri kucanju   Nepreglednost pri kucanju Icon_minitimeFri Jan 06, 2012 8:04 am

Ovako, meni smeta to što se miš ne vidi u trenucima kada prelazi preko sivog polja namenjenog za tekst. Mislim nije strašno, ali me nervira što ne mogu da nacentriram tamo gde hoću nego moram da jurim po tekstu sa kursorom.

Dakle moj predlog bi bio da se miš načini vidljivim ili da mu se promeni boja ili boja pozadine, bilo šta bi bilo ok Smile
Back to top Go down
daulex

daulex


Posts : 195
Join date : 2011-11-13
Age : 48
Location : Belgrade

Nepreglednost pri kucanju Empty
PostSubject: Re: Nepreglednost pri kucanju   Nepreglednost pri kucanju Icon_minitimeFri Jan 06, 2012 10:39 am

Zdravo

I ja sam hteo da ukazem na ovaj problem, ali za razliku od Hexx-a ja smatram to veoma velikim problemom.

Back to top Go down
MasterHaosis
Vlasnik Sajta
Vlasnik Sajta
MasterHaosis


Posts : 1206
Join date : 2010-02-17
Age : 35

Nepreglednost pri kucanju Empty
PostSubject: Re: Nepreglednost pri kucanju   Nepreglednost pri kucanju Icon_minitimeFri Jan 06, 2012 11:42 am

Pozdrav momci. Ja stvarno nemam nikakvih problema pa neznam na šta mislite. Možete li malo detaljnije da objasnite na šta mislite da je miš nevidljiv kada prelazi preko sivog polja namenjenog za tekst? Jel mislite ovo sivo polje na brzo odgovaranje gde kucamo, ovaj takozvani quick reply?
Ja imam crni kursor tako da mi ne pravi problem ništa.
Back to top Go down
https://legosrbija.forumotion.com
Guest
Guest




Nepreglednost pri kucanju Empty
PostSubject: Re: Nepreglednost pri kucanju   Nepreglednost pri kucanju Icon_minitimeFri Jan 06, 2012 12:17 pm

gazda haosis je u pravu, problem je do kursora koji mi imamo, jer je rec o windows default kurzorima, koji onda prave problem prilikom kucanja, jer foruma nema svoje kurzore za misa

sa strane foruma treba menjati tu sivu pozadinu prilikom kucanja reply (i obican reply i quickreply i PM kad se kuca, sve ima isti problem) no bojim se kako ce da to utice na color shemu celog foruma

ako je svetlosiva, nece se primetiti taj deo za reply, ako je bela, slican problem, ili ce da bode oci...

muka...

radimo na tome
Back to top Go down
Guest
Guest




Nepreglednost pri kucanju Empty
PostSubject: Re: Nepreglednost pri kucanju   Nepreglednost pri kucanju Icon_minitimeFri Jan 06, 2012 1:25 pm

Evo prelaznog resenja, dok mi ne izvecamo da li treba neka druga boja polja da bude Smile

Nadam se da ce ovo pomoci za sada, mada ako ne bude bilo vecih zamerki, mozda ovo ostane i trajno resenje Smile

Probajte, komentarisite, pa cemo videti dalje
Back to top Go down
daulex

daulex


Posts : 195
Join date : 2011-11-13
Age : 48
Location : Belgrade

Nepreglednost pri kucanju Empty
PostSubject: Re: Nepreglednost pri kucanju   Nepreglednost pri kucanju Icon_minitimeFri Jan 06, 2012 1:35 pm

E ovo je vec prihvatljivo.
Nema kursora, ali ima crta, tako da se bez problema vracas na neki deo teksta koji hoces da izmenis.
Back to top Go down
Guest
Guest




Nepreglednost pri kucanju Empty
PostSubject: Re: Nepreglednost pri kucanju   Nepreglednost pri kucanju Icon_minitimeFri Jan 06, 2012 1:49 pm

Da objasnim za sve sta se dogodilo ovde sa forumom i misem:

kurzora u vidu strelice nece ni biti na tom delu, tj to mi ne podesavamo na forumskim opcijama, ta crta je uvek bila tu, samo kao sto je hexx pokrenuo inicijativu, nije se videla siva crta na sivoj pozadini, a sada se vidi na beloj pozadini

taj deo se podesava preko opcija na kompjuteru, control panel/mouse/pointers pa onda ima za svaku vrstu po 1 pointer

a kako je ovo tekst polje, gleda se koja vrsta pointera stoji pod "text select"

Nepreglednost pri kucanju Untitl21

no bitno je da sada imamo resenje koje funkcionise Smile
Back to top Go down
MasterHaosis
Vlasnik Sajta
Vlasnik Sajta
MasterHaosis


Posts : 1206
Join date : 2010-02-17
Age : 35

Nepreglednost pri kucanju Empty
PostSubject: Re: Nepreglednost pri kucanju   Nepreglednost pri kucanju Icon_minitimeFri Jan 06, 2012 2:08 pm

Sad je belo, sviđa mi se. Momci, jel vam odgovara ovako za reply?
Back to top Go down
https://legosrbija.forumotion.com
Profa21
Tvorac 2000-tog, 3000-tog i 8000-tog posta
Tvorac 2000-tog, 3000-tog i 8000-tog posta
Profa21


Posts : 1027
Join date : 2011-10-22
Age : 39
Location : Novi Beograd

Nepreglednost pri kucanju Empty
PostSubject: Re: Nepreglednost pri kucanju   Nepreglednost pri kucanju Icon_minitimeFri Jan 06, 2012 2:15 pm

Evo i moj sud.

Pre je bilo baš teško sa sivom pozadinom. Crta se i pre videla, ali samo kada ispišemo tekst pa mišem pređemo preko njega. Baš je bilo problema sa ispravkom teksta.

Sada se crta vidi uvek i meni ne smeta što je pozadina bele boje Hvala

p.s. I da dodam da me je bela pozadina odmah naterala da sve ovo iznad ispišem Laughing

p.p.s. Šalim se za p.s. samo proveravam kako ide ispravka teksta affraid
Back to top Go down
MasterHaosis
Vlasnik Sajta
Vlasnik Sajta
MasterHaosis


Posts : 1206
Join date : 2010-02-17
Age : 35

Nepreglednost pri kucanju Empty
PostSubject: Re: Nepreglednost pri kucanju   Nepreglednost pri kucanju Icon_minitimeFri Jan 06, 2012 9:21 pm

hahahha, onda ćeš sa belom pozadinom da budeš tvorac 3000-tog posta Very Happy
A vidiš Bogdan i ja na primer nismo uopšte obraćali pažnju na to. Nama iz nekog razloga to uopšte nije smetalo. Da nam vi niste sad rekli da promenimo ovo verovatno bi ostalo još naredne dve godine Very Happy
Back to top Go down
https://legosrbija.forumotion.com
Profa21
Tvorac 2000-tog, 3000-tog i 8000-tog posta
Tvorac 2000-tog, 3000-tog i 8000-tog posta
Profa21


Posts : 1027
Join date : 2011-10-22
Age : 39
Location : Novi Beograd

Nepreglednost pri kucanju Empty
PostSubject: Re: Nepreglednost pri kucanju   Nepreglednost pri kucanju Icon_minitimeFri Jan 06, 2012 9:25 pm

Naravno da ću da budem tvorac 3000-tog posta, i to najkasnije do kraja meseca, a možda i mnogo pre Very Happy

Meni je smetalo ali ne toliko da se ne bih snašao. Ovako je svakako bolje.
Back to top Go down
Hexx

Hexx


Posts : 650
Join date : 2011-09-25

Nepreglednost pri kucanju Empty
PostSubject: Re: Nepreglednost pri kucanju   Nepreglednost pri kucanju Icon_minitimeFri Jan 06, 2012 9:26 pm

Sad je dobro Smile
A 3000. post je moj Profo Viking
Back to top Go down
Profa21
Tvorac 2000-tog, 3000-tog i 8000-tog posta
Tvorac 2000-tog, 3000-tog i 8000-tog posta
Profa21


Posts : 1027
Join date : 2011-10-22
Age : 39
Location : Novi Beograd

Nepreglednost pri kucanju Empty
PostSubject: Re: Nepreglednost pri kucanju   Nepreglednost pri kucanju Icon_minitimeFri Jan 06, 2012 9:28 pm

Hexx, tebi ću možda i da prepustim 3000-ti post, ali samo ako budeš budan u to vreme, pošto će to da bude oko 8, pola9 izjutra Wink
Back to top Go down
MasterHaosis
Vlasnik Sajta
Vlasnik Sajta
MasterHaosis


Posts : 1206
Join date : 2010-02-17
Age : 35

Nepreglednost pri kucanju Empty
PostSubject: Re: Nepreglednost pri kucanju   Nepreglednost pri kucanju Icon_minitimeFri Jan 06, 2012 9:30 pm

Lele ljudi koja brzina odgovora! Dok ja okom, vi skokom.Za sedam minuta tri poruke!
Brzi ste kao Niš ekspres Very Happy haha
Proko, Ma meni kako izgleda ti ima da budeš tvorac 3000-tog posta do kraja nedelje hahaha
Back to top Go down
https://legosrbija.forumotion.com
Hexx

Hexx


Posts : 650
Join date : 2011-09-25

Nepreglednost pri kucanju Empty
PostSubject: Re: Nepreglednost pri kucanju   Nepreglednost pri kucanju Icon_minitimeFri Jan 06, 2012 9:31 pm

Errr, a gde se to gleda? cyclops

Ja sam više onako nasumično trash-talk-ovao troll
Back to top Go down
Profa21
Tvorac 2000-tog, 3000-tog i 8000-tog posta
Tvorac 2000-tog, 3000-tog i 8000-tog posta
Profa21


Posts : 1027
Join date : 2011-10-22
Age : 39
Location : Novi Beograd

Nepreglednost pri kucanju Empty
PostSubject: Re: Nepreglednost pri kucanju   Nepreglednost pri kucanju Icon_minitimeFri Jan 06, 2012 9:39 pm

Hexx, zvaću te ja da te obavestim kada da postaviš 3000-ti post Wink

MasterHaosis, slučajno si mi pogrešio nadimak Smile Inače, brzi smo mi na odgovorima kada uđemo u mašinu Uporan
Back to top Go down
MasterHaosis
Vlasnik Sajta
Vlasnik Sajta
MasterHaosis


Posts : 1206
Join date : 2010-02-17
Age : 35

Nepreglednost pri kucanju Empty
PostSubject: Re: Nepreglednost pri kucanju   Nepreglednost pri kucanju Icon_minitimeFri Jan 06, 2012 9:53 pm

Profo izvinjavamo se. lele tebi ništa ne može da promakne Very Happy

Hexx, pa piše ti ispod slike, a imaš i u profilu tamo u statistikama.
Back to top Go down
https://legosrbija.forumotion.com
Guest
Guest




Nepreglednost pri kucanju Empty
PostSubject: Re: Nepreglednost pri kucanju   Nepreglednost pri kucanju Icon_minitimeFri Jan 06, 2012 10:36 pm

Hexx, prvi red u onom prozorcetu na naslovnoj strani kaze koliko ima postova na forumu

Profo, i proka je genijalac, mozds nema zvanicnu titulu, ali ima IQ

mada, da li nasi profesori po skolama imaju danas IQ... to je pitanje... mozda ni nema paralele izmedju pojmova profa i proka
Back to top Go down
Profa21
Tvorac 2000-tog, 3000-tog i 8000-tog posta
Tvorac 2000-tog, 3000-tog i 8000-tog posta
Profa21


Posts : 1027
Join date : 2011-10-22
Age : 39
Location : Novi Beograd

Nepreglednost pri kucanju Empty
PostSubject: Re: Nepreglednost pri kucanju   Nepreglednost pri kucanju Icon_minitimeFri Jan 06, 2012 11:03 pm

Pa nema paralele.

Ne bih se ja ljutio na nadimak Proka, al nisam baš toliko trapav Laughing

A i na Profa sam navikao Wink
Back to top Go down
Sponsored content





Nepreglednost pri kucanju Empty
PostSubject: Re: Nepreglednost pri kucanju   Nepreglednost pri kucanju Icon_minitime

Back to top Go down
 
Nepreglednost pri kucanju
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
LEGO SRBIJA :: GENERALNO :: Diskusija-
Jump to: