LEGO SRBIJA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
LEGO SRBIJA

NEAKTIVAN/INACTIVE: Lego Srbija je srpski sajt gde Lego kolekcionari mogu da diskutuju, predstavljaju i razmenjuju svoja iskustva o Lego kockama, i trguju njima. Na sajtu se takođe može diskutovati o raznim stvarima koje su bitne članovima
 
HomeSearchLatest imagesRegisterLog inOvde je prikazana detaljna statistika o forumimu

 

 Orkovska Novogodišnja priča

Go down 
+4
Profa21
MasterHaosis
Stanko
Hexx
8 posters
AuthorMessage
Hexx

Hexx


Posts : 650
Join date : 2011-09-25

Orkovska Novogodišnja priča Empty
PostSubject: Orkovska Novogodišnja priča   Orkovska Novogodišnja priča Icon_minitimeSat Jan 07, 2012 7:48 am

Evo ga sneak preview jer je slikano telefonom i možda bude modifikovano Smile

U svakom slučaju:


Orkovska novogodišnja priča troll


... I desilo se to jedne hladne zimske noći veoma poput ove, Deda Mrazobrad i njegov mali (?) pomoćnik Buzda uputiše se na daleku potragu, iza šuma i iza močvara, iza Orgrimara i iza Mordora vodio ih je put. Prošli su polja nemrtvih i ostavili demonske katedrale daleko iza sebe, kuda su išli pitate se vi? Tamo negde u srce zaleđenih tundri, iza mesta gde inuiti pecaju ribe i mesta gde dugodlaki mamuti odlaze da umru ležalo je njihovo odredište. Nisu znali gde se ono tačno nalazi, ali Deda Mrazobrad je znao jedno - da će prepoznati to mesto u onom trenutku kada ga bude opazio... Kakvo je to mesto pitate se? Mesto koje je još davno video u viziji, ili je to bio san... mesto na kome naš svet prestaje, a neki drugi počinju...
Orkovska Novogodišnja priča Photo0082

Dugo su oni hodili i tragali preko mračnih tundri. Potraga je bila iscrpljujuća, i svakim danom njihova snaga je splašnjavala, ali cilj njihovog zadatka davao im je volje da nastave, jer ono što se u toj viziji prikazalo Mrazobradu bejahu Drevne sile, sile izvan našeg razumevanja, i one mu obećaše da će, na mestu koje traži, naći baš ono što je potrebno njegovom narodu, ono što će osokoliti njihov duh i uliti im novu snagu...

I u jednom trenutku, videše svetlost:
Orkovska Novogodišnja priča Photo0083

Međutim, to ne beše strašna svetlost kao ona kojom su se lokalni paladini frljali, ova nekako beše umirujuća... Nešto ih natera da krenu ka njoj...
Orkovska Novogodišnja priča Photo0085

Pratiše oni tu svetlost cele noći, a strepnju u njihovim srcima zameni blaženstvo, jer ma koliko put bio dugačak i težak znali su da je nagrada koja se na njegovom koncu krije dovoljno velika da bude vredna svakog napora...
I bejahu u pravu, jer dođoše do mesta gde je svetlost bila najsjajnija i videše sledeći prizor:
Orkovska Novogodišnja priča Photo0087

To beše brdo sačinjeno od umotanih paketa, velikih i malih i broj je daleko prevazilazio njihovu mogućnost da ih izbroje, jer ipak, oni su bili samo prosti orci. Pored paketa čiji sadržaj bejaše skriven tu je bilo i raznog oružja, oklopa i mnogih drugih stvari koje bi svakom orku mogle koristiti, zatim raznih đakonija, zastava, alata i odeće... Pored svega toga videše i neku čudnu biljku koja izgledaše kao da raste iz vatre, korenje joj beše crveno, a list oštar i zelen kao da je proleće.
Deda Mrazobrad stade da razmišlja i da se preispituje - šta bi ovo moglo značiti? - U redu, treba im sve to, ali isto tako, to se sve može naći u njihovom selu... Šta li su Drevne sile htele da kažu ovim?... Njegovo razmišljanje prekide Buzda:
-Uuu, vidi šefe koliko je ovih kutija, šta misliš šta je unutra?
-Nemam pojma - reče Deda Mrazobrad još uvek pokušavajući da sabere svoje misli;
-Možda je još hrane? Ili toljaga? Ista k'o moja, samo nova? U! U! Ili je možda magična toljaga?! Koja puca munje!... i ... i... Kamenje! I možda ima uputstvo kako napraviti najbolje pivo na svetu! Ili možda... - i dok je Buzda nasumično lupetao o stvarima koje bi voleo da nađe u nekom od zamotanih paketa, Deda Mrazobrad konačno shvati u čemu je bila poenta njihove potrage:
Orkovska Novogodišnja priča Photo0088

-Buzdo, ti si genije! Znam šta treba da radimo!
-Hvala šefe, meni su uvek govorili da sam stvoren za nešto više nego da utovaram kamenje u katapult i vučem sanke, ja...
-Dadada, umukni, imamo puno posla, utovarićemo sve ove pakete i oružje u naše sanke!

Orkovska Novogodišnja priča Photo0086

-U, a šta ćemo da radimo s njima šefe - upita Buzda, i dalje blago zanesen pričom o magičnoj toljagi.
-Ponećemo ih u naše selo i dati po jedan paket na poklon svakome, a ovo raspakovano oružje ćemo staviti na seoski trg, da narod vidi da imamo oružja koliko hoćemo i da se ne moramo ničeg plašiti! Ponećemo i onaj žbun tamo... ako može žbun da ostane zelen zimi, isto tako može i ork!
I tako naši junaci napuniše svoje sanke paketima i krenuše put svoga sela:
Orkovska Novogodišnja priča Photo0081

-Šefe, misliš li da će biti dovoljno poklona za svakog u selu?
-Znam da hoće! - uvereno odgovori Deda Mrazobrad
-A ovaaaaj... a hoće li biti i jedan poklon za mene? - upita sramežljivo Buzda.
-Sve zavisi - na to će Mrazobrad smejući se grohotom - da li misliš da si bio dobar momak ove godine, ho-ho-ho!
I tako se naši junaci uputiše nazad svome selu, a Deda Mrazobrad beše zadovoljan jer su mu Drevne sile otkrile šta je ono što treba njegovom narodu, a to beše upravo ono kroz šta je on sam na ovom putovanju prošao - težak put vođen samo verom i nadom, veliko iščekivanje, praćeno nagradom koja je toga vredna...
I od tada svake godine za Novogodišnju noć, orci poklanjaju jedni drugima lepe stvari i svi moraju čekati prve trenutke nove godine da bi zapravo sklonili ukrasni papir, saznali šta se zapravo krije ispod i videli da li je to upravo ono čemu su se nadali...

Međutim, ono što Drevne sile nisu rekle Deda Mrazobradu je da sa velikim iščekivanjima dolazi i veliko razočarenje.
Buzda nikada nije dobio magičnu toljagu...
Back to top Go down
Stanko

Stanko


Posts : 162
Join date : 2011-12-03
Location : Zemun

Orkovska Novogodišnja priča Empty
PostSubject: Re: Orkovska Novogodišnja priča   Orkovska Novogodišnja priča Icon_minitimeSat Jan 07, 2012 12:44 pm

ha ha Hexx ,super prica Smile

najjaci je Buzda xD
Back to top Go down
MasterHaosis
Vlasnik Sajta
Vlasnik Sajta
MasterHaosis


Posts : 1206
Join date : 2010-02-17
Age : 35

Orkovska Novogodišnja priča Empty
PostSubject: Re: Orkovska Novogodišnja priča   Orkovska Novogodišnja priča Icon_minitimeSat Jan 07, 2012 3:30 pm

hahaha ovo je ekstra! A šta je bilo u kutijama pošto se pominje neko razočarenje?
Pravo da ti kažem ja sam se nadao dok sam čitao da su se neki sakrili u kutijama, kosturi na primer, pa kad ih ovi daju u selu, svako iskoči iz kutije i naprave raciju Very Happy
Back to top Go down
https://legosrbija.forumotion.com
Profa21
Tvorac 2000-tog, 3000-tog i 8000-tog posta
Tvorac 2000-tog, 3000-tog i 8000-tog posta
Profa21


Posts : 1027
Join date : 2011-10-22
Age : 39
Location : Novi Beograd

Orkovska Novogodišnja priča Empty
PostSubject: Re: Orkovska Novogodišnja priča   Orkovska Novogodišnja priča Icon_minitimeSat Jan 07, 2012 3:49 pm

Lepa božićna bajka Laughing
Back to top Go down
Guest
Guest




Orkovska Novogodišnja priča Empty
PostSubject: Re: Orkovska Novogodišnja priča   Orkovska Novogodišnja priča Icon_minitimeSat Jan 07, 2012 5:00 pm

genijalna bajka, bas mi se svidja, kako sam se smejao - a toljaga koja puca munje i ... i ... kamenje! razmisljanje jednog ogra Smile super si odradio

troll salute you
Back to top Go down
Hexx

Hexx


Posts : 650
Join date : 2011-09-25

Orkovska Novogodišnja priča Empty
PostSubject: Re: Orkovska Novogodišnja priča   Orkovska Novogodišnja priča Icon_minitimeSat Jan 07, 2012 6:58 pm

Hvala, hvala Smile inače, kad pribavim foto-aparat ubaciću nove slike i dodaću još koju između dijaloga... Inače, evo vam dokaz kolika je zaista inspiracija lego, jer ovo mi je palo na pamet da napišem tek kad sam krenuo da postavljam slike, reko' - da ne bude suvoparno Very Happy i onda se otelo kontroli pivo
Back to top Go down
MasterHaosis
Vlasnik Sajta
Vlasnik Sajta
MasterHaosis


Posts : 1206
Join date : 2010-02-17
Age : 35

Orkovska Novogodišnja priča Empty
PostSubject: Re: Orkovska Novogodišnja priča   Orkovska Novogodišnja priča Icon_minitimeSun Jan 08, 2012 11:07 am

I onda se razlupaš kao ja kad smislim neku priču Very Happy
Imao sam nešto davno, ali samo ,,na pričanje" Very Happy
bez slika.
Back to top Go down
https://legosrbija.forumotion.com
peca

peca


Posts : 52
Join date : 2012-01-04
Age : 24
Location : Nis

Orkovska Novogodišnja priča Empty
PostSubject: Re: Orkovska Novogodišnja priča   Orkovska Novogodišnja priča Icon_minitimeWed Jan 11, 2012 12:13 am

Hexx,extra prica(bajka),samo da slikas fotoparatom da mi bolje vidimo.
Back to top Go down
Alekksej

Alekksej


Posts : 11
Join date : 2012-01-04
Age : 52
Location : Novi Sad

Orkovska Novogodišnja priča Empty
PostSubject: Re: Orkovska Novogodišnja priča   Orkovska Novogodišnja priča Icon_minitimeFri Jan 20, 2012 10:00 pm

Super! I klnas i ja smo uzivali u priči - da li što ja lepo čitam ili što je priča dobra Very Happy
Pazi kad me je na kraju zamolio da mu snimim dok čitam pa da mu puštam pred spavanje.

moj naklon!
Back to top Go down
Hexx

Hexx


Posts : 650
Join date : 2011-09-25

Orkovska Novogodišnja priča Empty
PostSubject: Re: Orkovska Novogodišnja priča   Orkovska Novogodišnja priča Icon_minitimeSat Jan 21, 2012 12:20 am

Ahahaha, hvala puno Smile Baš mi je drago što je klinac uživao, a i ti sa njim LOTR

Evo obećavam u budućnosti još zabavnih pričica vitez
Back to top Go down
legolan




Posts : 9
Join date : 2011-11-05

Orkovska Novogodišnja priča Empty
PostSubject: Re: Orkovska Novogodišnja priča   Orkovska Novogodišnja priča Icon_minitimeThu Jan 26, 2012 9:31 pm

Samo da nisu mutne slike,bilo bi sve naj.Ali prica nadmasuje cak i to.
Back to top Go down
Hexx

Hexx


Posts : 650
Join date : 2011-09-25

Orkovska Novogodišnja priča Empty
PostSubject: Re: Orkovska Novogodišnja priča   Orkovska Novogodišnja priča Icon_minitimeThu Jan 26, 2012 9:40 pm

Uploadujem bolje slike za vikend vitez
Back to top Go down
legolan




Posts : 9
Join date : 2011-11-05

Orkovska Novogodišnja priča Empty
PostSubject: Re: Orkovska Novogodišnja priča   Orkovska Novogodišnja priča Icon_minitimeThu Jan 26, 2012 9:43 pm

Nadam se da sam ja doprinela tome,ako kritikovacu te ja jos Smile
Back to top Go down
MasterHaosis
Vlasnik Sajta
Vlasnik Sajta
MasterHaosis


Posts : 1206
Join date : 2010-02-17
Age : 35

Orkovska Novogodišnja priča Empty
PostSubject: Re: Orkovska Novogodišnja priča   Orkovska Novogodišnja priča Icon_minitimeThu Jan 26, 2012 11:37 pm

Ako ako samo ga ti kritikuj, mnogo se taj opustio Very Happy
šalim se naravno, to je naš dobri Hexx (Hexapod)
Ali inače, svako ima pravo uvek svakome da da konstruktivnu kritiku za priču ili za pravljeni set, da kaže šta je dobro, šta ne valja, kako bi trebalo da se uradi li da se popravi. Normalno, konstruktivnu, a ne da se izvređa autor ili njegov rad.
Back to top Go down
https://legosrbija.forumotion.com
JaBaDaBaDu
Tvorac 4000-tog posta
Tvorac 4000-tog posta



Posts : 307
Join date : 2011-06-20

Orkovska Novogodišnja priča Empty
PostSubject: Re: Orkovska Novogodišnja priča   Orkovska Novogodišnja priča Icon_minitimeThu Mar 01, 2012 11:55 pm

Jednom recju- GENIJALNO! Slike i tekst- strava java XD
Back to top Go down
Sponsored content





Orkovska Novogodišnja priča Empty
PostSubject: Re: Orkovska Novogodišnja priča   Orkovska Novogodišnja priča Icon_minitime

Back to top Go down
 
Orkovska Novogodišnja priča
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Lego Star Wars Pad Rebulike (moc prica)
» Lego fantazijska priča (koju sam ja osmislio)

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
LEGO SRBIJA :: LEGO :: Lego priče-
Jump to: