LEGO SRBIJA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
LEGO SRBIJA

NEAKTIVAN/INACTIVE: Lego Srbija je srpski sajt gde Lego kolekcionari mogu da diskutuju, predstavljaju i razmenjuju svoja iskustva o Lego kockama, i trguju njima. Na sajtu se takođe može diskutovati o raznim stvarima koje su bitne članovima
 
HomeSearchLatest imagesRegisterLog inOvde je prikazana detaljna statistika o forumimu

 

 Modifikacija aviona iz seta 7307 Flying Mummy Attack

Go down 
4 posters
AuthorMessage
Guest
Guest




Modifikacija aviona iz seta 7307 Flying Mummy Attack Empty
PostSubject: Modifikacija aviona iz seta 7307 Flying Mummy Attack   Modifikacija aviona iz seta 7307 Flying Mummy Attack Icon_minitimeSun Feb 05, 2012 9:49 pm


Profa21 wrote:
E može Bogdane takmičenje između imalaca toga seta u lego digital designer-u. Tu smo sigurno nas trojica + možda još neko ima Very Happy

Stanko wrote:
Aha sad sam se ukljucio....

Dobra vam je ta ideja, mada taj avion(iz seta), ako mene pitate, nista ne valja....bolje sami da smislite nov dizajn nego da dodajete na ovaj.

Moracete vise delova da skinete nego sto cete da iskoristite iz originalnog seta....Moj predlog.... ujedinite kockice i pocnite iz pocetka


Last edited by Bogdanst on Sun Mar 17, 2013 12:38 pm; edited 2 times in total
Back to top Go down
MasterHaosis
Vlasnik Sajta
Vlasnik Sajta
MasterHaosis


Posts : 1206
Join date : 2010-02-17
Age : 35

Modifikacija aviona iz seta 7307 Flying Mummy Attack Empty
PostSubject: Re: Modifikacija aviona iz seta 7307 Flying Mummy Attack   Modifikacija aviona iz seta 7307 Flying Mummy Attack Icon_minitimeSun Feb 05, 2012 9:54 pm

Bogdane, to si ti uradio?
Back to top Go down
https://legosrbija.forumotion.com
Guest
Guest




Modifikacija aviona iz seta 7307 Flying Mummy Attack Empty
PostSubject: Re: Modifikacija aviona iz seta 7307 Flying Mummy Attack   Modifikacija aviona iz seta 7307 Flying Mummy Attack Icon_minitimeSun Feb 05, 2012 10:08 pm

ne, profa je


Last edited by Bogdanst on Sun Mar 17, 2013 12:39 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
Profa21
Tvorac 2000-tog, 3000-tog i 8000-tog posta
Tvorac 2000-tog, 3000-tog i 8000-tog posta
Profa21


Posts : 1027
Join date : 2011-10-22
Age : 39
Location : Novi Beograd

Modifikacija aviona iz seta 7307 Flying Mummy Attack Empty
PostSubject: Re: Modifikacija aviona iz seta 7307 Flying Mummy Attack   Modifikacija aviona iz seta 7307 Flying Mummy Attack Icon_minitimeSun Feb 05, 2012 10:13 pm

Bogdane ja ću sutra pokušati modifikaciju, pa ćemo uporediti rezultate Laughing

A evo par komentara. Uglavnom si dobro izveo sve.

Što se mitraljeza tiče, oni se, ja mislim, pale na dugme ili polugu, tako da mogu da stoje bilo gde. Siguran sam da pilot nije imao teoretsku šansu da upravlja avionom i puca mitraljezom (ručno) istovremeno, nego je to izvedeno preko dugmeta, poluge ili sajle u kabini pored komandne palice ili tako nešto Smile

Zadnji točak bi u realnosti trebalo da bude okrenut kontra. Probaj!

I što se krila tiče, i kod dvokrilaca i trokrilaca su krila iste širine, te je dobro što si donja proširio. Jedino gde si možda pogrešio je što si gornja krila pomerio suviše u nazad i napravio ih paralelna sa donjim. Naime, gornja krila su u većini slučajeva ispred donjih. Tako da preporučujem da ih ipak isturiš barem za jedan u napred, kao što su i bila Smile

I da Bogdane, lepše bi izgledao sa nalepnicama, ali znam da ovo uzalud pričam Laughing
Back to top Go down
Guest
Guest




Modifikacija aviona iz seta 7307 Flying Mummy Attack Empty
PostSubject: Re: Modifikacija aviona iz seta 7307 Flying Mummy Attack   Modifikacija aviona iz seta 7307 Flying Mummy Attack Icon_minitimeMon Feb 06, 2012 12:04 am

stvarno profo kao da me ne znas kad pricas o nalepnicama Smile

no slazem se, bas izgleda prazno sada Sad mozda razmislim, ipak je ovo avion, nije zamak, mozda me i nije briga ako propadnu brzo Very Happy

pa ja se nekako tripujem da je avion iz medjuratnog perioda (2 sv rata) pa da pilot sam i puca i vozi... nema tu velike automatike...
Modifikacija aviona iz seta 7307 Flying Mummy Attack 95133110
a za tocak, mozda izgleda da je okrenut na pogresnu stranu, on je zapravo stavljen mnogo nazad nego sto bih zeleo, jer ja zelim da ide napred 2 polja pa onda okrenut ka nazad, ali nema gde da se drzi, ako me razumes...a sa druge strane, ako bi stojao napred, ne bi mogao da okrece elisu, tako da...

za krila ne znam, ti si gospodar maketa, ali za sada mi se svidja ovako... mozda jos samo sto bih radio je da promenim ona 2 bela kruga sa nekim lego krugovima koji imaju stampu na sebi Very Happy
Back to top Go down
Stanko

Stanko


Posts : 162
Join date : 2011-12-03
Location : Zemun

Modifikacija aviona iz seta 7307 Flying Mummy Attack Empty
PostSubject: Re: Modifikacija aviona iz seta 7307 Flying Mummy Attack   Modifikacija aviona iz seta 7307 Flying Mummy Attack Icon_minitimeMon Feb 06, 2012 1:12 am

Sto se tice avijacije(iz bilo kog perioda) ja cu vam rado pomoci.....

Tokom razvijanja vazduhoplova u I i II svetskom ratu, promenilo se mnogo toga. U pocetku na avione su stavljani obicni mitraljezi koje je koristila pesadija i to uglavnom na najvise gornje krilo(kod dvokrilaca) i kako nije bilo nikakvog dugmeta za pucanje,pilot je morao da podize ruku i koristi okidac na samoj pusci.
Razlog zbog kojeg je mitraljez stavljan na gornje krilo je bio da se izbegne ostecivanje elise, jer nisu znali kako da kontrolisu korak elise tj razdaljinu koju bi propeler presao za jedan pun krug(ako imamo elisu sa stalnim korakom od 40'' to znaci da bi propeler napredovao 40'' za svaki krug koji obidje).A ako ne znaju korak elise, ne mogu da sinhroniziju "metak sa propelerom"

Kada je postojeci problem resen poceli su da stavljaju mitraljeze ispred propelera (kao na slici koju je Bogdan postavio)

Na istoj slici vidimo Manfreda von Richthofena (Crvenog barona) sa Fokkerom Dr.I, troklinim avionom.

Sto se tice pozicije krila(gornje-donje) potpuno je svejedno da li je gornje krilo ispred ili u istoj poziciji kao i donje. Razlika je samo u STALLing brzini, tj brizini pri kojoj avion vise nije avion nego kamen ( pocinje da propada i gubi lift tj potisak krila)

Stanko
Back to top Go down
MasterHaosis
Vlasnik Sajta
Vlasnik Sajta
MasterHaosis


Posts : 1206
Join date : 2010-02-17
Age : 35

Modifikacija aviona iz seta 7307 Flying Mummy Attack Empty
PostSubject: Re: Modifikacija aviona iz seta 7307 Flying Mummy Attack   Modifikacija aviona iz seta 7307 Flying Mummy Attack Icon_minitimeMon Feb 06, 2012 1:45 am

Odlično Bogdane svaka ti čast! Smile
Back to top Go down
https://legosrbija.forumotion.com
Guest
Guest




Modifikacija aviona iz seta 7307 Flying Mummy Attack Empty
PostSubject: Re: Modifikacija aviona iz seta 7307 Flying Mummy Attack   Modifikacija aviona iz seta 7307 Flying Mummy Attack Icon_minitimeMon Feb 06, 2012 9:36 am

Hvala Stanko, znao sam da je ovo tvoja oblast.

Kako ti se cini kreacija, nakon svega recenog?
Back to top Go down
Stanko

Stanko


Posts : 162
Join date : 2011-12-03
Location : Zemun

Modifikacija aviona iz seta 7307 Flying Mummy Attack Empty
PostSubject: Re: Modifikacija aviona iz seta 7307 Flying Mummy Attack   Modifikacija aviona iz seta 7307 Flying Mummy Attack Icon_minitimeMon Feb 06, 2012 2:58 pm

Cini mi se super.....Izgleda mnogo bolje od originalnog modela.

E sad sto se tice krila...Ako zelis da tvoj avion moze da leti velikim brzinama onda gornja krila isturi malo napred(sto mu povecava minimalnu brzinu) a ako zelis da avion i i brz i da ima veoma nisku min V , onda produzi gornja krila i ostavi ih u istoj pozicij kao donja.

PR. Antonov An-2... Vmax=280km/h
Vne=330km/h
Vs=50kmh
Vs0=45km/h ..... Vidimo da ima ogroman razmak brzina (od max dozvoljene -330 do min u lsetanju 45km/h)
Modifikacija aviona iz seta 7307 Flying Mummy Attack Antonov_an2_3v

PR.2 Boeing Stearman model-75
Vmax=250km/h
Vne=299km/h
Vs=88kmh
Vs0=84km/h
Modifikacija aviona iz seta 7307 Flying Mummy Attack Stearmanpt17_1_3v

Toliko od mene.....necu vise da vas zbunjujem cyclops
Back to top Go down
Profa21
Tvorac 2000-tog, 3000-tog i 8000-tog posta
Tvorac 2000-tog, 3000-tog i 8000-tog posta
Profa21


Posts : 1027
Join date : 2011-10-22
Age : 39
Location : Novi Beograd

Modifikacija aviona iz seta 7307 Flying Mummy Attack Empty
PostSubject: Re: Modifikacija aviona iz seta 7307 Flying Mummy Attack   Modifikacija aviona iz seta 7307 Flying Mummy Attack Icon_minitimeMon Feb 06, 2012 3:12 pm

Stanko, sve u redu, hvala na pojašnjenjima Very Happy
Back to top Go down
Profa21
Tvorac 2000-tog, 3000-tog i 8000-tog posta
Tvorac 2000-tog, 3000-tog i 8000-tog posta
Profa21


Posts : 1027
Join date : 2011-10-22
Age : 39
Location : Novi Beograd

Modifikacija aviona iz seta 7307 Flying Mummy Attack Empty
PostSubject: Re: Modifikacija aviona iz seta 7307 Flying Mummy Attack   Modifikacija aviona iz seta 7307 Flying Mummy Attack Icon_minitimeMon Feb 06, 2012 7:05 pm

Evo da kažem da je ideja prepravke aviona bila moja, ili sam je ja barem prvi javno izneo na okupljanju u sada već ozloglašenom British pub-u Very Happy

Kupio sam pilota iz treće serije, i planirao sam da produžim trup za 2, okrenem drugog pilota kontra, i raspodelim mitraljeze, jedan napred, drugi pozadi. Bogdanov predlog (sada vidim da je bio bolji) je bio da avion produžimo za 4. Pošto smo zajedno konstatovali da je preglenost pilota blokirana, njegov predlog je bio i da podignemo krila (lukavo) Wink

Bogdan je nabavio najpotrebnije delove za sebe i za mene takođe ('fala mu), i odmah se bacio u realizaciju. Njegovu viziju smo videli, a sada evo i moje.

Ja sam za razliku od Bogdana koji se trudio da se zadrži na što više originalnih delova i što manje modifikacija, upotrebio malo više delova. Ove delove bi trebalo da implementiram u model, ali pošto ih nemam sve, malo sam ih zamenio drugima:

3 komada
2 komada
1 komad
2 komada
2 komada
1 komad
2 komada
1 komad
3 komada
1 komad
2 komada
1 komad
1 komad
1 komad

Ja nisam proširivao donja krila, ali sam zato modifikovao gornja. Umesto ova dva siva dela, ubacio sam crvenu pločicu 4x4. I donja i gornja krila sam pomerio unazad za 2, a gornja sam ostavio isturena u odnosu na donja za 1.

Image hosted by servimg.com

Malo sam modifikovao, nazovimo motor, pa sam umesto delova iz gornjeg reda slika, upotrebio delove iz donjeg Smile

Image hosted by servimg.com

Tu sam zakačio prednji mitraljez. Mitraljeze sam oborio pod uglom od 90 stepeni. Oba mitraljeza mogu sada da se pomeraju levo desno, dok zadnji može da se pomera i gore dole.

Image hosted by servimg.com

Image hosted by servimg.com

Zadnji točak sam pokušao da montiram pred kraj trupa, ali u tom slučaju ne izgleda ni približno dobro kao što izgleda na Bogdanovom avionu, te sam morao i ja da ga postavim skroz pozadi, samo sam ga okrenuo na suprotnu stranu. Ispod prednjih točkova sam ubacio po jednu pločicu 2x2, ne bih li time još više podigao prednji deo, i tome sigurno odvojio elisu od zemlje.

I da, umalo da zaboravim, pošto je prednji mitraljez spušten sa krila na trup aviona, vetrobransko staklo je bilo suvišno.

Image hosted by servimg.com

I da ne dužim dalje, evo (za sada) konačne verzije:

Image hosted by servimg.com

Image hosted by servimg.com

Image hosted by servimg.com

Image hosted by servimg.com

Image hosted by servimg.com

Image hosted by servimg.com

Image hosted by servimg.com

Image hosted by servimg.com

Image hosted by servimg.com

Image hosted by servimg.com

Image hosted by servimg.com

Image hosted by servimg.com

Back to top Go down
Guest
Guest




Modifikacija aviona iz seta 7307 Flying Mummy Attack Empty
PostSubject: Re: Modifikacija aviona iz seta 7307 Flying Mummy Attack   Modifikacija aviona iz seta 7307 Flying Mummy Attack Icon_minitimeMon Feb 06, 2012 8:56 pm

Hvala Stanko, drago mi je da se pilotskom asu svidja moje shvatanje aerodinamike

Profo, pa zar nisam tebe prvog citirao, pre nego sto sam poceo temu? Smile ti si idejni tvorac ove modifikacije, i nadmudrivanja u modelima aviona, ali si brate lenj pa sam ja morao prvi da krenem Very Happy

Elem, da li to znaci da ja mogu imati ili veca gornja krila u smislu raspona ali u istoj ravni sa donjim, ili isturena napred gornja krila ali jednakog raspona kao i donja? ili bi i ovo moje cudo moglo da leti? Smile

Profo, vidim sta si ti uradio sa zadnjim tockicem, i slazem se da treba da bude okrenut ka nazad, ali baci pogled na Stankove skice aviona, vidis da su svi tockici iako okrenuti ka nazad ipak ispod repa, tj ne izlaze iz ravni sa repom, sta vise tockic je tamo gde pocinje rep aviona, taj efekat sam ja jurio, jbg, ipak cesce gledam avion od gore, a ne od dole (jer i ima ruznu kuku)

No za sve koji modifikuju avion, malo pravilo da bi pisaliu ovoj temi, moraju da ostave ruznu kuku na avionu, ali mogu da je pomeraju gde je zgodno zbog tockova

Tako, kad smo postavili to malo pravilo Smile Profo, super ti je gornje krilo, bas izgleda celovito, samo pitanjce, crne klackalice ispod krila, da li su one samo bezveze tu (nemas sivu) ili imaju neku tajnu sposobnost, koju nam krijes? Very Happy
Back to top Go down
Profa21
Tvorac 2000-tog, 3000-tog i 8000-tog posta
Tvorac 2000-tog, 3000-tog i 8000-tog posta
Profa21


Posts : 1027
Join date : 2011-10-22
Age : 39
Location : Novi Beograd

Modifikacija aviona iz seta 7307 Flying Mummy Attack Empty
PostSubject: Re: Modifikacija aviona iz seta 7307 Flying Mummy Attack   Modifikacija aviona iz seta 7307 Flying Mummy Attack Icon_minitimeMon Feb 06, 2012 9:33 pm

Bogdane, jesi me citirao, ali sam hteo da kažem da je ideja potekla još ranije u pabu Very Happy

Jesam malo lenj, a i sinoć sam malo promrzao, stukao neko vino kod kuće, a onda nisam bio u fazonu da gubim delove drunken

Što se krila tiče, ja samo ne znam da su gornja površinski manja od donjih, a sve ostale kombinacije mogu. A ovo tvoje čudo bi sigurno moglo da leti (kroz prozor pogotovo Sad )!

Što se zadnjeg točka tiče, u pravu si, ali moj točak ostaje okrenuto naopako, pa neka izviruje Smile

A što se crnih klackalica ispod krila tiče, pa u delovima sam stavio da mi trebaju tri sive kocke, i jedna crna klackalica, a na slikama je obrnuto. Tako da DA, postavljene su klackalice jer nisam imao sive kockice. ALI sam iskoristio priliku dok sam slikao i uradio sledeću sliku. Dakle, skine se crvena ploča 4x4 i imamo pristup motoru, mitraljezu i tako:

Image hosted by servimg.com

Bogdane, uvek me provališ da imam neku pikanteriju Wink
Back to top Go down
Guest
Guest




Modifikacija aviona iz seta 7307 Flying Mummy Attack Empty
PostSubject: Re: Modifikacija aviona iz seta 7307 Flying Mummy Attack   Modifikacija aviona iz seta 7307 Flying Mummy Attack Icon_minitimeMon Feb 06, 2012 10:24 pm

znao sam Smile
Back to top Go down
Hexx

Hexx


Posts : 650
Join date : 2011-09-25

Modifikacija aviona iz seta 7307 Flying Mummy Attack Empty
PostSubject: Re: Modifikacija aviona iz seta 7307 Flying Mummy Attack   Modifikacija aviona iz seta 7307 Flying Mummy Attack Icon_minitimeFri Feb 10, 2012 2:44 am

Lepo, bili smo vredni, to mi je drago... Ajd sad lepo na temu za igranje, bagro! Viking

Elem, ja bih tu uradio nešto između, u smislu da mi se dopada Bogdanova produžena verzija, ali bi meni bilo lepše da su gornja krila malko isturena i možda za po jedan red makar šira od donjih.

Što se zadnjeg točka tiče, i ja sam se razmišljao šta tu učiniti, naime, ja jedino što sam imao pri ruci od delova su stari pomoćni točkići
Modifikacija aviona iz seta 7307 Flying Mummy Attack 4715
i nisam nešto zadovoljan time, a ovaj vaš točak je em prevelik, em postavljen suviše na repu... mozgaću oko toga kad malo budem kopao po setovima, možda nađem neki dobar surogat deo.

Inače, ja nisam hteo da produžujem avion jer Steva Kobac radi sam... A i ono, proporcionalno mi je bio taman kako valja kao jednosed, meni se kod tih matorih aviona i sviđalo što su budžasti, a produžena verzija mi deluje tanko... Jedine mane su bile to što je propeler udarao u zemlju čim se malo podigne rep (to ste dobro rešili) i jel'da, taj pomenut zadnji točak...
Back to top Go down
Guest
Guest




Modifikacija aviona iz seta 7307 Flying Mummy Attack Empty
PostSubject: Re: Modifikacija aviona iz seta 7307 Flying Mummy Attack   Modifikacija aviona iz seta 7307 Flying Mummy Attack Icon_minitimeFri Feb 10, 2012 9:39 am

zanimljivi tockici, moram reci, sad sam se setio da taj deo postoji uopste (nemam ga pa mi nije padao na pamet)

surogat deo Very Happy kralju king
Back to top Go down
Profa21
Tvorac 2000-tog, 3000-tog i 8000-tog posta
Tvorac 2000-tog, 3000-tog i 8000-tog posta
Profa21


Posts : 1027
Join date : 2011-10-22
Age : 39
Location : Novi Beograd

Modifikacija aviona iz seta 7307 Flying Mummy Attack Empty
PostSubject: Re: Modifikacija aviona iz seta 7307 Flying Mummy Attack   Modifikacija aviona iz seta 7307 Flying Mummy Attack Icon_minitimeFri Feb 10, 2012 9:51 am

Hexx, ne zaboravi da su nam prvo upali u oči problemi sa elisom i zadnjim točkom, a zapravo tek onda je na videlo izašao najveći problem, a to je nepreglednost pilota, te smo morali da podignemo krila, a u tom slučaju bi svakako narušili estetiku aviona, te je i produžavanje bilo neminovno (iako nam je produžavanje bilo prvo u planu) Very Happy
Back to top Go down
Sponsored content





Modifikacija aviona iz seta 7307 Flying Mummy Attack Empty
PostSubject: Re: Modifikacija aviona iz seta 7307 Flying Mummy Attack   Modifikacija aviona iz seta 7307 Flying Mummy Attack Icon_minitime

Back to top Go down
 
Modifikacija aviona iz seta 7307 Flying Mummy Attack
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Ljubitelji aviona, obratite pažnju!
» Moja verzija Ninjago seta Rattlecoptera 9443
» 7956-1: Ewok Attack
» 7671 AT-AP (All Terrain Attack Pod)

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
LEGO SRBIJA :: LEGO :: Lego kolekcionarstvo-
Jump to: