LEGO SRBIJA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
LEGO SRBIJA

NEAKTIVAN/INACTIVE: Lego Srbija je srpski sajt gde Lego kolekcionari mogu da diskutuju, predstavljaju i razmenjuju svoja iskustva o Lego kockama, i trguju njima. Na sajtu se takođe može diskutovati o raznim stvarima koje su bitne članovima
 
HomeSearchLatest imagesRegisterLog inOvde je prikazana detaljna statistika o forumimu

 

 Moje misljenje u vezi unosa za takmicenje povodom godisnjice

Go down 
AuthorMessage
Guest
Guest




Moje misljenje u vezi unosa za takmicenje povodom godisnjice Empty
PostSubject: Moje misljenje u vezi unosa za takmicenje povodom godisnjice   Moje misljenje u vezi unosa za takmicenje povodom godisnjice Icon_minitimeFri Mar 23, 2012 1:02 am

Prvo bih cestitao svim ucesnicima, bili su previse dobri, odusevili su me filmovi, jeste da smo mi dali temu, ali nije mi padalo na pamet sta sve zaista moze da se gradi

Hexx: njegova kreacija je fenomenalna, odabir scene je dobar, izvedba za pohvalu. demon je super, vrhunski su mi detalji oko rogova tj resenje sa sesirima, ne znam, takvo koriscenje elemenata koji nisu za tu namenu je nesto sto odlikuje odlicnu kreaciju. drugo vrhunsko resenje je bic, vrlo kreativno izvedeno, dok je ostatak scene prebacen adekvatno u lego svet

Legotron: takodje fenomenalna kreacija, obadir scene fenomenalan, izvedba dobra, na stranu osvetljenje i tehnicki elementi slikanja (to mi nije bitno, ipak gledam lego, ne fotografske sposobnosti). svidja mi se stavljanje stola u scenu, lomljenje dasaka na isto mesto, te detalji po sobi, kovceg, baklja... odusevilo me je resenje za figure, bas se trudio da ih prebaci, ramirez je pravi, kosa, odelo, mac. kurgan malo losiji, ali bar su rukavice tu, ali sta ocekivati od lego figure koja se poredi sa likom koji ima milion koznih aplikacija na odeci. ostatak scene je ok prebacen, mada moram reci ne kao glavni mu konkurent

Naime, ova dva unosa su nekako po kategorijama bili direktni suparnici za prvo mesto, i poredjenjem svega gore navedenog, Hexx je u prednosti po meni, nekako mi je njegov unos jednostavno bio bas epska bitka, takav osecaj mi je ostavio odmah, i potom su me odusevljavali detalji

E sada, preostala dva rada su bili kategorija za sebe, te su se borili za prostalo mesto.

Profa: zanimljiva scena, nisam ocekivao to, iskreno, nisam mislio da ce neko da napravi scenu borbe pistoljima, i drago mi je sto jeste. sa druge strane, jasno mi je da je ogranicenje bilo u broju kockica, ali nazalost to ne mogu da uzmem previse u obzir, mada naravno necu ni da kritikujem negativno. odusevilo me je kako je napravio i kolica za bebu, i kako je napravio gelender na stepenicama, kreativna resenja, i moram reci da su upecatljiva. ali vrhunac mi je bio stub iza koga stoji gangster, mogao je da stavi samo obican red kockica 2x2 ali nije, napravio je neravni oblik, nije okrugao ali je ipak izlomljen, mislim da ni meni to ne bi palo na pamet (u nedostatku okruglih kocaka, ja bih stavio samo obicno oslagane, ali ne i profa - bravo za to). ostatak scene je zadovoljavajuce uklopljen sa kreacijom.

Legolover: znao sam da ce neki harry potter da se pravi ovde, i moram reci drago mi je da je radio ono sto voli. svidja mi se sto ima krsa u njegovoj kreaciji (u smislu da ima kockica razbacanih po podu, kreira haos, to je dobro). scena je prava borba, to mi se svidja, sa dvoje likova koji se direktno sukobljavaju, tacno znamo sta se desava, ali nazalost ne mogu da kazem da je postavljeno toliko koliko je moglo.

Naime, poredjenjem ova dva rada, moram primetiti da su oba relativno brzo napravljena, u jedan je ulozeno dosta paznje u drugi dosta ljubavi, ne mogu da sporim jake emocije za obe kreacije. i moram reci da su obojica stvaralaca uletela u klasicnu klopku sa statistima u scenama, tj smanjenom broju istih. prva dva takmicara su vesto izbegla to biranjem scena bez mnogo ili uopste statista. ovde nije to bio slucaj. sada znam da nije manjak figura bitan, te moram reci da je to samo manje obracanje na detalje. profa bilo kako bilo je lose poredjao svoje statiste, a legolover ih je potpuno zaboravio. no sve to na stranu, profa je stvorio svoje likove ni iz cega, koji podsecaju na likove iz scene, a legolover je koristio oficijelne figure da predstavljao same sebe. i takodje, legolover nije docarao tu halu gde se odvija borba bas verno (bodu mi oci globus koga ne vidim na filmu, i tasovi koje ne vidim na kreaciji) te moram reci da prednost dajem profinoj kreaciji, kao boljoj reprezentaciji filmske scene.

To je moje misljenje o radovima, i ucestvovace u formiranju finalne ocene o pobedniku takmicenja
Back to top Go down
 
Moje misljenje u vezi unosa za takmicenje povodom godisnjice
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Mesto za pitanja u vezi velikog takmicenja povodom godisnjice foruma
» Moje mišljenje vezano za kreacije
» Veliko takmicenje povodom godinjice foruma
» Proglasenje pobednika velikog takmicenja povodom godisnjice LEGO foruma
» Unos za takmicenje - Hexx

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
LEGO SRBIJA :: Takmičenja Foruma :: Veliko takmičenje povodom godinjice foruma-
Jump to: