LEGO SRBIJA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
LEGO SRBIJA

NEAKTIVAN/INACTIVE: Lego Srbija je srpski sajt gde Lego kolekcionari mogu da diskutuju, predstavljaju i razmenjuju svoja iskustva o Lego kockama, i trguju njima. Na sajtu se takođe može diskutovati o raznim stvarima koje su bitne članovima
 
HomeSearchLatest imagesRegisterLog inOvde je prikazana detaljna statistika o forumimu

 

 9461 - The Swamp Creature

Go down 
3 posters
AuthorMessage
Soundwave

Soundwave


Posts : 182
Join date : 2012-07-16
Age : 37
Location : Kragujevac

9461 - The Swamp Creature Empty
PostSubject: 9461 - The Swamp Creature   9461 - The Swamp Creature Icon_minitimeSun Dec 23, 2012 1:44 pm

Moj prvi set iz edicije Monster Fighters :
9461 - The Swamp Creature Photo0149g

Set se sastoji iz 70 delova, u kome su 2 minifigure -
Cudoviste iz Mocvare (verujem da mnoge podseca na Mer-Man-a iz Masters of the Universe fransize)
i Frank Rock (po izgledu moze da prodje kao Johny Bravo/Cage, a bogme i kao Tom Kruz Very Happy ).
9461 - The Swamp Creature Photo0133ek.th 9461 - The Swamp Creature Photo0141zx.th

Izgleda figurica : Prvo sto upada u oci kad se figurice sklope je fantastican print ! Mer-Man ima sitne alge u predelu pojasa, a Frankov prsluk, odnosno pantalone sa lancem i dva metka iznad stitnika za kolena sjajno izgledaju.
Glave figurica : Glava cudovista je jednostrana, dok Frank ima dva lica - jedno sa cvikerima, gde se kezi (dok stigne u mocvaru) a drugo sa namrgodjenom facom, bradom "od 3 dana" (meni je ova druga lepsa, mozda zato sto nikad nisam gotivio "human Lego" edicije).
Dodaci za figurice : Cudoviste dolazi sa kopljem, koje je tamno braon. Moj je utisak da je ovde moglo da se nadje nesto unikatnije (poput neke koske ili karakteristicnog "staff-a" za cudoviste iz mocvare), dok Frank dolazi sa 2 revolvera (u setu se dobijaju 3, ali o tome na kraju).

Lokacija i vozilo : set sadrzi skriveni kutak mocvare u kome se krije kristal, dok Monster Fightersi u mocvaru dolaze sa jet-ski glider-om.

Na braon podlozi dimenzije 4x4, prekriven muljem i sakriven izmedju riba i kamenja, nalazi se kristal mocvare.
9461 - The Swamp Creature Photo0135iv.th
Kristal je odlican - od oblika, preko printa (sadrzi alge na sebi, slicne kao deo koji je u pozadini), boje (marker zelena).
9461 - The Swamp Creature Photo0136k.th
Pored ribe, set donosi i zabicu, sto je sjajan dodatak za ionako mali set.
9461 - The Swamp Creature Photo0140n.th
Ono sto se meni posebno dopalo je ovaj deo za koji je prikacena riba a pored je tanka providna zelena plocica (sad sam video na bricksetu da je ovaj deo isao samo uz neke Ninjago setove, sto je velika greska (po mom misljenju) jer ovo pruza dosta mogucnosti za improvizaciju i manevar prilikom sklapanja i uklapanja nekih detalja u drugim setovima).
9461 - The Swamp Creature 4625236

Vozilo F.Rocka predstavlja neku kombinaciju Betmenovog Jet-ski set 30160 i Aquashark vozila 6115: Shark Scout.
9461 - The Swamp Creature Photo0142g.th
Ima isti mehanizam za ispaljivanje raketica i osnovu kao Jet-ski, tu su dva menjaca/joystick-a koji su isti kao kod Aquasharka.
Ono sto je upecatljivo je veliki propeler koji pokrece ovaj uredjaj.
9461 - The Swamp Creature Photo0138yq.th
Jedina zamerka je mesto za pistolje - oni se nalaze ispod sedista, prikaceni na dva drzaca, nije smisljen nacin da nekako budu Frank-u pri ruci (ja bih pre stavio ove dve kockice direktno ispred Frank-a, gde stoji ova 1x2 resetkica).
Iskreno, ja vozilom nisam impresioniran, tako da ce mi ovi delovi posluziti za nadogradjivanje nekih drugih kreacija.

Zavrsna rec - Iako mali, set zaista nudi dosta toga. Glavni aduti su svakako cudoviste i njegov kristal, riba i zaba predstavljaju sjajne dodatke, a tu je i sasvim korektna kompozicija MF na glider-u sa 2 pistolja. Na bricksetu je prosecna ocena (trenutno) 4.1, ja bih setu dao 4.5 a evo i zasto :
1) (ponavljam se po ko zna koji put, ali) Cudoviste i figura su odlicni!
2) Odnos cena - kolicina je sasvim pristojan (tuzno je samo sto cena u Srbiji je tolika kolika je, ja sam imao srecu pa sam naleteo na popust [i dalje mislim da je 9 evra mnogo, ali je svakako bolje nego 13)
3) Kolicina i odabir rezervnih delova je sasvim dobar (slika nudi uvid u to sta jos ide uz ovaj set)
9461 - The Swamp Creature Photo0145c.th
Ako se ikad ukaze prilika da kupite ovaj set za neke sitne pare, uradite to, necete se pokajati ! Wink

Pozdrav svima, do neke naredne recenzije Smile
S

p.s. Izvanjavam se sto su slike malo losijeg kvaliteta, aparat nam nije bio tu pa sam slikao preko moba Embarassed
Back to top Go down
Guest
Guest




9461 - The Swamp Creature Empty
PostSubject: Re: 9461 - The Swamp Creature   9461 - The Swamp Creature Icon_minitimeSun Dec 23, 2012 2:17 pm

zapravo, vozilo je ista fora kao ovaj set Smile

9461 - The Swamp Creature 6513-1

klasika Smile

a sam set je super, i slazem se potpuno sa tobom - monster je vrh! Smile i bolje je ona druga faca Frenkija (da mu vidimo oci, jer su one ogledalo duse), mada ne mogu da se slozim da je 9e mnogo za ovaj set - tj jest mnogo, ali je super cena u Srbiji (ako gledamo da 1 kolekcionarska kosta 350 din, pa puta 2, pa jos par kockica, to mu dodje 1000din - fer cena, sve preko je previse)

samo jedna stvar, to sam primetio kod MF setova, i mislim da je to fetis glavnog dizajnera - pistolji ispred Frenkija nisu njegovo oruzje, mislim da su pre izduvne cevi masine (znam da ima i slika gde drzi pistolje, ali ima i drugih setova sa pistoljima...)
9461 - The Swamp Creature 9463-1
9461 - The Swamp Creature 9467-1

tako da onaj visak je da bi on pucao, a druga dva su fiksni Smile
Back to top Go down
Profa21
Tvorac 2000-tog, 3000-tog i 8000-tog posta
Tvorac 2000-tog, 3000-tog i 8000-tog posta
Profa21


Posts : 1027
Join date : 2011-10-22
Age : 39
Location : Novi Beograd

9461 - The Swamp Creature Empty
PostSubject: Re: 9461 - The Swamp Creature   9461 - The Swamp Creature Icon_minitimeSun Dec 23, 2012 4:00 pm

Hvala za prikaz seta Smile

Ja nisam fan Montera, a ovaj mali setić mi je hmmmm...

Ali su mi kristal, riba, žaba i biljka super.

Taj deo koji pominješ dolazi i u setu 9469 Gandalf Arrives, tako da će on svakako biti sve prisutniji u budućnosti Smile
Back to top Go down
LegoLover
Tvorac 6000-tog posta
Tvorac 6000-tog posta
LegoLover


Posts : 749
Join date : 2012-02-08
Age : 22
Location : Niš

9461 - The Swamp Creature Empty
PostSubject: Re: 9461 - The Swamp Creature   9461 - The Swamp Creature Icon_minitimeSun Dec 23, 2012 5:28 pm

Lepa recenzija!!!Gde si ga kupio?
Back to top Go down
Soundwave

Soundwave


Posts : 182
Join date : 2012-07-16
Age : 37
Location : Kragujevac

9461 - The Swamp Creature Empty
PostSubject: Re: 9461 - The Swamp Creature   9461 - The Swamp Creature Icon_minitimeSun Dec 23, 2012 9:40 pm

LegoLover wrote:
Lepa recenzija!!!Gde si ga kupio?

Mislim da se radnja zove ToyLand, cenu su sa 1500 spustili na 1050, pa sam posle kraceg razmatranja resio da ga uzmem Smile
offtopic - u Pertiniju sam nasao 4. seriju minifigurica, moram i to da "ispipam" Very Happy
Back to top Go down
Guest
Guest




9461 - The Swamp Creature Empty
PostSubject: Re: 9461 - The Swamp Creature   9461 - The Swamp Creature Icon_minitimeMon Dec 24, 2012 1:45 am

wow, 4. serija, kako staro, pazi, proveri sta vredi, pa se daj u trgovinu Wink

hazmat, viking, vukodlak, ludi naucnik, musketar, nema da omasis vredne figure (ok vukodlak mozda ne, ali je meni jako cool, da se ja pitam, vredeo bi on previse Smaranje )

odo' ja u offtopic...
Back to top Go down
Soundwave

Soundwave


Posts : 182
Join date : 2012-07-16
Age : 37
Location : Kragujevac

9461 - The Swamp Creature Empty
PostSubject: Re: 9461 - The Swamp Creature   9461 - The Swamp Creature Icon_minitimeMon Dec 24, 2012 2:03 am

Bogdanst wrote:
wow, 4. serija, kako staro, pazi, proveri sta vredi, pa se daj u trgovinu Wink

hazmat, viking, vukodlak, ludi naucnik, musketar, nema da omasis vredne figure (ok vukodlak mozda ne, ali je meni jako cool, da se ja pitam, vredeo bi on previse Smaranje )

odo' ja u offtopic...

hazmat, viking, vukodlak i frankenstajn su mi TOP 4, jedino sto nisu jeftini (350 po kesici), ali dobro, jedno po jedno... Twisted Evil
Back to top Go down
Sponsored content





9461 - The Swamp Creature Empty
PostSubject: Re: 9461 - The Swamp Creature   9461 - The Swamp Creature Icon_minitime

Back to top Go down
 
9461 - The Swamp Creature
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
LEGO SRBIJA :: LEGO :: Lego reviewi-
Jump to: