LEGO SRBIJA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
LEGO SRBIJA

NEAKTIVAN/INACTIVE: Lego Srbija je srpski sajt gde Lego kolekcionari mogu da diskutuju, predstavljaju i razmenjuju svoja iskustva o Lego kockama, i trguju njima. Na sajtu se takođe može diskutovati o raznim stvarima koje su bitne članovima
 
HomeSearchLatest imagesRegisterLog inOvde je prikazana detaljna statistika o forumimu

 

 LEGO world racers - 8863 Blizzard's Peak

Go down 
AuthorMessage
Guest
Guest




LEGO world racers - 8863 Blizzard's Peak Empty
PostSubject: LEGO world racers - 8863 Blizzard's Peak   LEGO world racers - 8863 Blizzard's Peak Icon_minitimeWed Jul 14, 2010 12:37 am

LEGO world racers - 8863 Blizzard's Peak 8863-1

Ovo je nova tema, otprilike nit smrdi nit mirise, world racers, urbana vozila koja su ocigledno za sve terene, ima ih raznih, ali ovaj set mi je posebno lep. Kao sto vidimo dobija se 3 velika vozila i jedno malo, 3 velika vozila se krecu po zemlji, po vazduhu i po vodi/ledu, nisam siguran za ovo trece... to je po meni prva mana, jer logicki nikako ne mozes sva vozila da povezes kao dete da bi se igrao sa celim setom... donekle je helikopter univerzalan moze da ide uz druga 2, ali nikako ova 2 prizemna vozila ne mogu da idu jedan uz drugi... podseca me malo na vozila iz serije GI joe, ko se seca seca, ko ne, sada su ponovo aktuelni, tako da ima po radnjama da ih vidi Smile

ali i pored nelogicnosti, moram reci da su vozila lepa, sem sto bi ovo vodeno veliko vozilo sto ide po ledu prepravio u neki tenk i dzipu bih skinuo ruznu testeru, ali nisu lose dizajnirani... ne znam, ja volim MAD MAX fazon vozila, a cela tematika me podseca na to... mada se ovi trkaju, sto mu dodje nekako civilizovano (jao mene i civilizacije sa onolikom testerom na kolima). ono malo vozilo je po dizajnu slicno setu 1730 snow scooter sto je meni simpaticno (jer mi je taj setic posebno drag, licni razlozi, nema veze mnogo sa kompleksnoscu seta i sl...) i mozete videti na slici dole

LEGO world racers - 8863 Blizzard's Peak 1730-1 LEGO world racers - 8863 Blizzard's Peak 8863-0000-xx-33-3
to je prva stvar koja mi je privukla paznju...

i dok sam mislio da mi je onaj veliki set najbolji, onaj sa kamionom, dok su kruzile glasine o ovoj temi:
LEGO world racers - 8863 Blizzard's Peak 8864-1
sad kad je izasao nije mi uopste lep. sad ga je ovaj set prestigao


ali zasto ja pisem o ovom setu? pa iz prostog razloga. pored 4 vozila dobija se cak 6 minifigura, sto mozda po broju i nije bitno, ali su mi posebno bitne 2 od tih 6 figura (one 2 sto voze dzip):
LEGO world racers - 8863 Blizzard's Peak 8863-0000-xx-33-1

i sad je vec jasnije sta je u pitanju. slemovi ovih vozaca su super, to su oni slemovi iz space polica, iz najveceg seta 5974 Galactic Enforcer :
LEGO world racers - 8863 Blizzard's Peak 5974-1

e taj set je previse ruzan, i otprilike vrede samo vanzemaljci, tj onaj zeleni, slitzer:
LEGO world racers - 8863 Blizzard's Peak Sp102
i to samo zbog oklopa i slema, jer se lako pretvara u orka, samo dodas glavu Smile a svakome ko skuplja zamak uvek fale neki neobicni slemovi za vojske, a space police je dao cak 3 nova slema za castle - to su na figurama (pored pomenute):
LEGO world racers - 8863 Blizzard's Peak Sp100 LEGO world racers - 8863 Blizzard's Peak Sp101
iz impuls seta:8400 Space Speeder i setova 5980: Squidman's Pitstop gde se dobija i druga figura, koja je prvenstveno dolazila iz seta: 5973: Hyperspeed Pursuit (cak 2 te figure) i crvena varijanta iz set 5985: Space Police Central

na kraju treba pomenuti da je slitzer, kao najbolja od tih figura dolazila i u setu 5979: Max Security Transport:
LEGO world racers - 8863 Blizzard's Peak 5979-1
zajedno sa ovim kiklopom

ali ni taj set nije bio dovoljno lep da se kupi samo za figure, jer sta raditi sa tolikim delovima? ruznim i glomaznim

i tako dok je bar pola seta 5973: Hyperspeed Pursuit bilo upotrebljivo (jer crna letelica se lako prepravi u jako lep crni auto - iscupas ona krilca i ubacis tockove, ima lepih mesta za to) :
LEGO world racers - 8863 Blizzard's Peak 5973-1
a sa belom letilicom opet ne zna covek sta da radi, nego da je proda na bricklinku, mozda kupi neko - kupovina ovog seta je bila koliko toliko isplativa - dobija se lep deo za zamak, cak 2 ova strasna vanzemaljca (face su ih strasne - ne kao da se uplasis, nego da se zgadis) i lep crni auto za policu, lep ukras, slitzer figura se nije mogla lako naci, tj jeftino jer sama figura na bricklinku je kostala oko 1000 din, mnoooogo, sada nam je nekako dostupnije to sve preko ove 2 figure koje se dobijaju u world racers setu koji je gore pomenut. i plus ostaju ne toliko ruzni dzip, helikoter i nesto sto se moze preraditi u tenk... i dobija se pehar za to, dostojna urna kraljeva Smile


ovo je samo detalj izvadjen iz seta, nisam siguran da bi bas svako bacio pogled na ove setove i time bi mu mozda promaklo da vide lepe detalje koji se mogu naci u nekim od njih... meni je isprva promaklo, ali eto sad kad videh, odlucih da podelim sa vama. ceo osecaj ove teme racers-a mi je u Mad Max fazonu, sto mi je super, ali ima dota setova koji su bas bas losi, tako da sama tematika i ne mora da prezivi... vazno je da je jedan ovako lep set objavljen a ostali mogu da zamru Smile



LEGO world racers - 8863 Blizzard's Peak 8863-0000-xx-33-2LEGO world racers - 8863 Blizzard's Peak 8863-0000-xx-33-4LEGO world racers - 8863 Blizzard's Peak 8863-0000-xx-33-1



Hvala
Back to top Go down
MasterHaosis
Vlasnik Sajta
Vlasnik Sajta
MasterHaosis


Posts : 1206
Join date : 2010-02-17
Age : 35

LEGO world racers - 8863 Blizzard's Peak Empty
PostSubject: Re: LEGO world racers - 8863 Blizzard's Peak   LEGO world racers - 8863 Blizzard's Peak Icon_minitimeWed Jul 14, 2010 12:51 pm

Ej ovo je odlično! Meni se najviše sviđa onaj sa peharom, verovatno je to impuls.
A za orke i tak oto, ja ću se pobrinuti u jednoj temi. Planiram to neko vreme već!
Back to top Go down
https://legosrbija.forumotion.com
Guest
Guest




LEGO world racers - 8863 Blizzard's Peak Empty
PostSubject: Re: LEGO world racers - 8863 Blizzard's Peak   LEGO world racers - 8863 Blizzard's Peak Icon_minitimeWed Jul 14, 2010 7:18 pm

ne, taj sa peharom nije impuls (kamo srece da jeste) to je sastavni deo ovog velikog seta
Back to top Go down
MasterHaosis
Vlasnik Sajta
Vlasnik Sajta
MasterHaosis


Posts : 1206
Join date : 2010-02-17
Age : 35

LEGO world racers - 8863 Blizzard's Peak Empty
PostSubject: Re: LEGO world racers - 8863 Blizzard's Peak   LEGO world racers - 8863 Blizzard's Peak Icon_minitimeThu Jul 15, 2010 12:58 am

E šteta!
Back to top Go down
https://legosrbija.forumotion.com
Sponsored content





LEGO world racers - 8863 Blizzard's Peak Empty
PostSubject: Re: LEGO world racers - 8863 Blizzard's Peak   LEGO world racers - 8863 Blizzard's Peak Icon_minitime

Back to top Go down
 
LEGO world racers - 8863 Blizzard's Peak
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» LEGO Kingdoms
» Novi forumi na sajtu: Lego priče i Lego takmičenja
» LEGO friends - novi lego belville
» LEGO duh
» Lego humor

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
LEGO SRBIJA :: LEGO :: Lego novosti-
Jump to: