LEGO SRBIJA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
LEGO SRBIJA

NEAKTIVAN/INACTIVE: Lego Srbija je srpski sajt gde Lego kolekcionari mogu da diskutuju, predstavljaju i razmenjuju svoja iskustva o Lego kockama, i trguju njima. Na sajtu se takođe može diskutovati o raznim stvarima koje su bitne članovima
 
HomeSearchLatest imagesRegisterLog inOvde je prikazana detaljna statistika o forumimu

 

 Lego Digital Designer (LDD) - Kreacije članova foruma

Go down 
+8
Legotron
Stanko
LegoLover
legolan
MasterHaosis
Hexx
daulex
Profa21
12 posters
Go to page : 1, 2, 3 ... 8 ... 15  Next
AuthorMessage
Profa21
Tvorac 2000-tog, 3000-tog i 8000-tog posta
Tvorac 2000-tog, 3000-tog i 8000-tog posta
Profa21


Posts : 1027
Join date : 2011-10-22
Age : 39
Location : Novi Beograd

Lego Digital Designer (LDD) - Kreacije članova foruma Empty
PostSubject: Lego Digital Designer (LDD) - Kreacije članova foruma   Lego Digital Designer (LDD) - Kreacije članova foruma Icon_minitimeSat Jan 14, 2012 4:38 pm

Kao što i naziv kaže. Ovde možemo da postavljamo svoje radove u LDD programu, dajemo komentare, ocene i tako...

Ispod je indeksirani prikaz svih setova urađenih u LDD-u za sada (napomena, svaka slika je link ka određenoj kreaciji, samo kliknite na nju)

TRENUTNO SU ISPRAVKE U TOKU. NESREĐENO:

Sopstvene kreacije

Lego Digital Designer (LDD) - Kreacije članova foruma K091011Lego Digital Designer (LDD) - Kreacije članova foruma Re_05110Lego Digital Designer (LDD) - Kreacije članova foruma Re_11110Lego Digital Designer (LDD) - Kreacije članova foruma Re_13110 Lego Digital Designer (LDD) - Kreacije članova foruma Robotechmala

Modifikacije

Lego Digital Designer (LDD) - Kreacije članova foruma 7307_m10Lego Digital Designer (LDD) - Kreacije članova foruma Lddscr11Lego Digital Designer (LDD) - Kreacije članova foruma 46161610Lego Digital Designer (LDD) - Kreacije članova foruma Parts_10


SREĐENO:


Lego Digital Designer (LDD) - Kreacije članova foruma Castle10
Lego Digital Designer (LDD) - Kreacije članova foruma 6039_t10Lego Digital Designer (LDD) - Kreacije članova foruma 6076_d11Lego Digital Designer (LDD) - Kreacije članova foruma 6086_b11Lego Digital Designer (LDD) - Kreacije članova foruma 6918_b11Lego Digital Designer (LDD) - Kreacije članova foruma 7188_k11Lego Digital Designer (LDD) - Kreacije članova foruma 10223_50


Lego Digital Designer (LDD) - Kreacije članova foruma City10
Lego Digital Designer (LDD) - Kreacije članova foruma 4431_a11Lego Digital Designer (LDD) - Kreacije članova foruma 4554_m10Lego Digital Designer (LDD) - Kreacije članova foruma 5627_m12Lego Digital Designer (LDD) - Kreacije članova foruma 6660_h10Lego Digital Designer (LDD) - Kreacije članova foruma 6673_s11Lego Digital Designer (LDD) - Kreacije članova foruma 7248_d11Lego Digital Designer (LDD) - Kreacije članova foruma 7741_p11Lego Digital Designer (LDD) - Kreacije članova foruma 7746_s11Lego Digital Designer (LDD) - Kreacije članova foruma 30003_14


Lego Digital Designer (LDD) - Kreacije članova foruma Pirate10
Lego Digital Designer (LDD) - Kreacije članova foruma 6246_c11Lego Digital Designer (LDD) - Kreacije članova foruma 6259_b12Lego Digital Designer (LDD) - Kreacije članova foruma 6265_s11Lego Digital Designer (LDD) - Kreacije članova foruma 6266_m10Lego Digital Designer (LDD) - Kreacije članova foruma 6277_i11Lego Digital Designer (LDD) - Kreacije članova foruma 6286_s10


Lego Digital Designer (LDD) - Kreacije članova foruma Pharao10
Lego Digital Designer (LDD) - Kreacije članova foruma 7305_m10Lego Digital Designer (LDD) - Kreacije članova foruma 7306_g10Lego Digital Designer (LDD) - Kreacije članova foruma 7307_f11Lego Digital Designer (LDD) - Kreacije članova foruma 7326_r11Lego Digital Designer (LDD) - Kreacije članova foruma 7327_s11


Lego Digital Designer (LDD) - Kreacije članova foruma Star_w10
Lego Digital Designer (LDD) - Kreacije članova foruma 8092_l11Lego Digital Designer (LDD) - Kreacije članova foruma 10188_56Lego Digital Designer (LDD) - Kreacije članova foruma 10188_57Lego Digital Designer (LDD) - Kreacije članova foruma 10188_58Lego Digital Designer (LDD) - Kreacije članova foruma 10188_59


Lego Digital Designer (LDD) - Kreacije članova foruma Lotr10Lego Digital Designer (LDD) - Kreacije članova foruma Crta10Lego Digital Designer (LDD) - Kreacije članova foruma Harry_10Lego Digital Designer (LDD) - Kreacije članova foruma Crta10Lego Digital Designer (LDD) - Kreacije članova foruma Indian10Lego Digital Designer (LDD) - Kreacije članova foruma Crta10Lego Digital Designer (LDD) - Kreacije članova foruma Space11
Lego Digital Designer (LDD) - Kreacije članova foruma 9469_g10Lego Digital Designer (LDD) - Kreacije članova foruma 4867_h11Lego Digital Designer (LDD) - Kreacije članova foruma 7198_f10Lego Digital Designer (LDD) - Kreacije članova foruma 7627_t11Lego Digital Designer (LDD) - Kreacije članova foruma 6983_i11


Last edited by Profa21 on Thu Mar 14, 2013 2:10 am; edited 104 times in total
Back to top Go down
Profa21
Tvorac 2000-tog, 3000-tog i 8000-tog posta
Tvorac 2000-tog, 3000-tog i 8000-tog posta
Profa21


Posts : 1027
Join date : 2011-10-22
Age : 39
Location : Novi Beograd

Lego Digital Designer (LDD) - Kreacije članova foruma Empty
PostSubject: Re: Lego Digital Designer (LDD) - Kreacije članova foruma   Lego Digital Designer (LDD) - Kreacije članova foruma Icon_minitimeSat Jan 14, 2012 5:11 pm

Ja sam pre nekoliko meseci bio inspirisan Creator kućama, te sam odlučio da napravim/nacrtam/uradim nešto u Lego DD-u.

Našao sam na netu neki poljski katalog kuća i izabrao jednu koja mi se svidela.

Evo kako ona izgleda:

Image hosted by servimg.com

i plan i pogled sa svih strana (umanjen):

Image hosted by servimg.com

A onda sam krenuo da radim kuću koja nalikuje ovoj sa slike:

Image hosted by servimg.com

Zanemario sam uređenje enterijera, jer mi je bilo važno da uradim kuću da valja izgledom spolja. Enterijer se ionako ne vidi kada je kuća gotova, a ima dosta, baš dosta prostora za uređenje istog. Uradio sam samo stepenice, koje u konačnoj verziji izgledaju drugačije nego na slici iznad.

Potom sam naišao na problem oko krova. Na planu se vidi da je krov pod uglom od 45 stepeni. Probao sam u LDD-u da uradim pod istim uglom, ali izgleda mnogo šiljato (ni blizu 45) pa sam uzeo kocke od 22ipo stepena i nastavio sa radom na gornjem spratu i krovu.
Ove crne kocke na spratu mi tu stoje kao pomoćni markeri zbog ugradnje otvora i krova.

Image hosted by servimg.com

E onda sam se malo mučio sa pravljenjem krova, ali bilo je baš zabavno, kao da sam slagao sa pravim kockama - dodaj, skini, menjaj, znate već Smile

Image hosted by servimg.com

I iz drugog ugla, takođe spreda.

Image hosted by servimg.com

Ovde da napomenem da sam u odnosu na plan kuće izbacio pomoćnu prostoriju između garaže i same kuće.

I evo ga! Konačan izgled kuće! affraid I to iz sva četiri ugla (dva ugla otpozadi umanjena)

Image hosted by servimg.com

Image hosted by servimg.com

Image hosted by servimg.com

Image hosted by servimg.com

ALI!!!

Ne dade mi đavo mira, pa sam danas malo potkratio krov, i to za 3 reda.

Image hosted by servimg.com

Image hosted by servimg.com

Očekujem vaše kritike, pohvale, sugestije. Takođe želim da mi kažete koji vam je izgled bolji, sa dužim ili kraćim krovom. Meni sa dužim.

p.s. Ako budem ugrabio malo vremena, prilikom rasturanja kuće uradiću i enterijer, i ubaciti slike gore, da sve bude hronološki lepo sređeno.

I da napomenem, rađeno u LDD version 4.1.8., brick version 434.1. Nema baš veliki izbor kocaka, ali šta je tu je Very Happy

Lego Digital Designer (LDD) - Kreacije članova foruma Ldd_kr11


Last edited by Profa21 on Sun Mar 04, 2012 2:17 pm; edited 2 times in total
Back to top Go down
Guest
Guest




Lego Digital Designer (LDD) - Kreacije članova foruma Empty
PostSubject: Re: Lego Digital Designer (LDD) - Kreacije članova foruma   Lego Digital Designer (LDD) - Kreacije članova foruma Icon_minitimeSat Jan 14, 2012 6:58 pm

extra je kuca profo

kreator kuce i nisu skupe da se same naprave od delova, ako ne placas postarinu na njih, kao sto ih Angeli dovlaci iz Poljske, pa ako si u fazonu, mozemo da ga cimamo jednom da poruci to na veliko

a prozore i vrata preko nekog bricklink prodavca, ali to je jeftini deo narudzbine. Dizajn je sve

Ali ovo profo, ovo je fenomenalno, povlacim rec za to da cemo lako nabaviti delove, ovo je previse detaljno Smile super je to, ali jako komplikovano

da li imas popis koliko kocaka treba? mislim da ima opcija da ti ispise

sto se tice krova - kraci krov, definitivno, nekako mi je skladnije

hmm, ajd generisi uputstvo za slaganje pa mi pusti, brojacu ja

mislim da ima ona opcija da ti obracuna koliko bi te kostalo da narucis sa sajta sve delove? ja jednu stvar koju sam pravio imalo je tu opciju, i da ti kazem bezobrazno je bilo skupo, ali dobro Smile


Last edited by Bogdanst on Fri Feb 24, 2012 10:36 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
daulex

daulex


Posts : 195
Join date : 2011-11-13
Age : 48
Location : Belgrade

Lego Digital Designer (LDD) - Kreacije članova foruma Empty
PostSubject: Re: Lego Digital Designer (LDD) - Kreacije članova foruma   Lego Digital Designer (LDD) - Kreacije članova foruma Icon_minitimeSat Jan 14, 2012 7:10 pm

Bravo Profo

Ovo volim da vidim, kreativnost.
Da li si uradio update baze kockica preko net-a ?

Back to top Go down
Hexx

Hexx


Posts : 650
Join date : 2011-09-25

Lego Digital Designer (LDD) - Kreacije članova foruma Empty
PostSubject: Re: Lego Digital Designer (LDD) - Kreacije članova foruma   Lego Digital Designer (LDD) - Kreacije članova foruma Icon_minitimeSat Jan 14, 2012 7:30 pm

Meni se čini da su svi delovi za ovu kuću jeftini...

Elem, ja nisam nešto u fazonu građenja kućica, s obzirom da sam od vajkada gradio svemirske stanice i zamkove, tako da nisam kompetentan da sudim, tj. nemam mišljenje - generička simpatična kuća Smile

Krov je generalno previše masivan koliko se meni čini, tako da je bolja varijanta kad je kraći. Alternativno rešenje je da upotrebiš foru sa dve ploče i preklopom (čak mi je i ona prava kuća na početku izgledala kao da možeš da vidiš jedan sloj koji je plate na koju su u fazonu crepa nakačeni tile-ovi).


Inače ja ne volim ove stvari (programe), ne znam da gradim kad nisam ograničen delovima Very Happy

Back to top Go down
Profa21
Tvorac 2000-tog, 3000-tog i 8000-tog posta
Tvorac 2000-tog, 3000-tog i 8000-tog posta
Profa21


Posts : 1027
Join date : 2011-10-22
Age : 39
Location : Novi Beograd

Lego Digital Designer (LDD) - Kreacije članova foruma Empty
PostSubject: Re: Lego Digital Designer (LDD) - Kreacije članova foruma   Lego Digital Designer (LDD) - Kreacije članova foruma Icon_minitimeSat Jan 14, 2012 9:19 pm

Hvala ljudi na komentarima Smile
Pozivam sve koji su radili nešto u LDD, ili će tek da rade, da slobodno okače ovde, bez ustručavanja... Smaranje

@Bogdanst, Evo proveravam da li može, piše da bi me delovi koštali 450e, ali to je preterano, sigurno 2-3 puta skuplje, a na bricklinku bi ispalo i 10x jeftinije od te cene, jer delovi su obični. Evo radim generisanje da vidim da li će da mi izbaci listu delova, ali to traje, jer ima baš dosta delova.

@Daulex, Ne znam da li sam radio update baze kockica, proveriću kasnije.

@Hexx, Ne znam da li bih uopšte uspeo da uklopim plate-ove za ovakav krov. A ja sam i želeo da izgleda ovako robusno i da bude iz delova.
A to što ne voliš programe jer ne znaš da gradiš kada nisi ograničen kockicama... Pa, ako ti treba ideja, ili da prebrojiš koliko kocaka ti treba da nabaviš za tu ideju, onda program ume da bude od koristi Smile
Back to top Go down
Guest
Guest




Lego Digital Designer (LDD) - Kreacije članova foruma Empty
PostSubject: Re: Lego Digital Designer (LDD) - Kreacije članova foruma   Lego Digital Designer (LDD) - Kreacije članova foruma Icon_minitimeSat Jan 14, 2012 9:22 pm

slazem se ovo za ideje i borijanje, ja sam jednom hteo nesto da napravim, bas me kopkalo, pa sam lepo u LDD uradio simulaciju i brojao kocke (prvi mi je bio put, nisam ni SAVE uradio Laughing ) ali se secam da mi je nesto sto sam iz dosade radio trazio tako nesto tipa 600e, a pravio sam obicnu kulu, nista sa fancy delovima...
Back to top Go down
Profa21
Tvorac 2000-tog, 3000-tog i 8000-tog posta
Tvorac 2000-tog, 3000-tog i 8000-tog posta
Profa21


Posts : 1027
Join date : 2011-10-22
Age : 39
Location : Novi Beograd

Lego Digital Designer (LDD) - Kreacije članova foruma Empty
PostSubject: Re: Lego Digital Designer (LDD) - Kreacije članova foruma   Lego Digital Designer (LDD) - Kreacije članova foruma Icon_minitimeSat Jan 14, 2012 9:51 pm

@Bogdanst, Ma oni ovde odvale cenu. Probaj da uradiš nešto od par običnih kockica 2x2, recimo one Simpsonove Smile i proveri cenu. Nisu normalni, ništa im to ne valja!

Eh da, ako pogledaš na prvu sliku moje kućice, videćeš da je urađen pod u tan boji od običnih kockica (brick). To možda može da se izbaci da bi bilo jeftinije.

Takođe, ovde je ploča između spratova urađena od dva reda ploča (plate), a možda može od jednog reda.

I ključno, meni je ovde krov urađen u crveno-beloj boji. Crveno su kocke za krov (slope), a belo su kontra kocke za krov (slope, inverted) koje mogu da se u potpunosti izbace, tada bi i krov izgledao tanje i sve ispalo jeftinije Smile

Znači nisam u fazonu da kupujem delove za ovakvu kuću sada, ali ću ti poslati spisak delova da vidiš, a i sam fajl kuće (file), ako želiš da imaš i prerađuješ/dorađuješ Very Happy
Back to top Go down
MasterHaosis
Vlasnik Sajta
Vlasnik Sajta
MasterHaosis


Posts : 1206
Join date : 2010-02-17
Age : 35

Lego Digital Designer (LDD) - Kreacije članova foruma Empty
PostSubject: Re: Lego Digital Designer (LDD) - Kreacije članova foruma   Lego Digital Designer (LDD) - Kreacije članova foruma Icon_minitimeSat Jan 14, 2012 9:57 pm

Profo, danas ti svida odvale cenu. Odi u najbližu prodavnicu i uverićeš se Very Happy
Back to top Go down
https://legosrbija.forumotion.com
Profa21
Tvorac 2000-tog, 3000-tog i 8000-tog posta
Tvorac 2000-tog, 3000-tog i 8000-tog posta
Profa21


Posts : 1027
Join date : 2011-10-22
Age : 39
Location : Novi Beograd

Lego Digital Designer (LDD) - Kreacije članova foruma Empty
PostSubject: Re: Lego Digital Designer (LDD) - Kreacije članova foruma   Lego Digital Designer (LDD) - Kreacije članova foruma Icon_minitimeSat Jan 14, 2012 10:02 pm

Ahaha, znam to.

A ovi sa LDD neće da ti biraju delove i šalju za male pare. Pa nisu blesavi Smile
Back to top Go down
Guest
Guest




Lego Digital Designer (LDD) - Kreacije članova foruma Empty
PostSubject: Re: Lego Digital Designer (LDD) - Kreacije članova foruma   Lego Digital Designer (LDD) - Kreacije članova foruma Icon_minitimeSat Jan 14, 2012 10:08 pm

ma sta ih bre kosta, jednog kineza da ubace da to radi... a imaju kineza na pretek, ako ne, ima ih u uscu, kupuju ko blesavi
Back to top Go down
Hexx

Hexx


Posts : 650
Join date : 2011-09-25

Lego Digital Designer (LDD) - Kreacije članova foruma Empty
PostSubject: Re: Lego Digital Designer (LDD) - Kreacije članova foruma   Lego Digital Designer (LDD) - Kreacije članova foruma Icon_minitimeSun Jan 15, 2012 1:18 am

Apropo programa, nije samo to da ne znam kad nisam ograničen delovima, nego... nemam pojma, meni ideje dolaze usput tokom procesa, sama draž mi je u sklapanju i ne preteranom planiranju, imam otprilike u glavi šta bih hteo i idem ka tome sa onim što mi je pri ruci.

A ono, ideja meni nikad ne manjka, samo vremena, prostora i kockica Very Happy

Možda ću uzeti nekad da probam program... pa ću onda moći da sudim konkretnije.
Back to top Go down
Profa21
Tvorac 2000-tog, 3000-tog i 8000-tog posta
Tvorac 2000-tog, 3000-tog i 8000-tog posta
Profa21


Posts : 1027
Join date : 2011-10-22
Age : 39
Location : Novi Beograd

Lego Digital Designer (LDD) - Kreacije članova foruma Empty
PostSubject: Re: Lego Digital Designer (LDD) - Kreacije članova foruma   Lego Digital Designer (LDD) - Kreacije članova foruma Icon_minitimeSun Jan 15, 2012 3:17 pm

Predstavljam vam set 6259 Broadside's Brig pirat

Image hosted by servimg.com

Nedavno je na Limundu neko prodavao ovaj set. Prodat je za 1200 dinara. Ja nisam imao para tada da ga kupim, a pošto posedujem sve tri figure, odlučio sam da nabavim delove i sklopim čitav set!

Dok čekam da mi delovi polako dođu u posed, malo sam sam se igrao Very Happy

U LDD-u ne postoje delovi za originalna zatvorska vrata, pa sam uradio najmanju moguću modifikaciju.
Zamislite, u programu nije moguće na figuru postaviti i epolete i ranac (ili barem ja nisam uspeo), tako da je ranac završio na zidinama.

Evo slika seta iz nekoliko uglova:

Image hosted by servimg.com

Image hosted by servimg.com

Image hosted by servimg.com

Image hosted by servimg.com

Image hosted by servimg.com

Uskoro krećem u realizaciju ostalih Pirates I setova, pa se nadam da ću uspeti da ih realizujem i postavim ovde juhu

EDIT: Dodao sam lica figurama, slike su urađene iz istih uglova, tako da tu nema korekcija Smile

Lego Digital Designer (LDD) - Kreacije članova foruma Ldd_kr11


Last edited by Profa21 on Tue Mar 20, 2012 12:56 pm; edited 2 times in total
Back to top Go down
Guest
Guest




Lego Digital Designer (LDD) - Kreacije članova foruma Empty
PostSubject: Re: Lego Digital Designer (LDD) - Kreacije članova foruma   Lego Digital Designer (LDD) - Kreacije članova foruma Icon_minitimeSun Jan 15, 2012 4:00 pm

super, i ja sam tako hteo da krenem u obnavljanje starih setova, i nekako uvek ne stignem da obnovim stare space setove Smile cudna mi cuda Smile

ali super je to projekat po meni, ali peeron je zakon za spisak delova i onda sredjivanje sta ti treba
Back to top Go down
Profa21
Tvorac 2000-tog, 3000-tog i 8000-tog posta
Tvorac 2000-tog, 3000-tog i 8000-tog posta
Profa21


Posts : 1027
Join date : 2011-10-22
Age : 39
Location : Novi Beograd

Lego Digital Designer (LDD) - Kreacije članova foruma Empty
PostSubject: Re: Lego Digital Designer (LDD) - Kreacije članova foruma   Lego Digital Designer (LDD) - Kreacije članova foruma Icon_minitimeSun Jan 15, 2012 4:11 pm

Peeron je zakon.

Već sam naručio neke delove za ovaj set, više od pola. Fali mi ovaj okvir vrata i rešetke za njih. I nekoliko osnovnih delova još Smile

Super je da ja ovaj set nikad nisam posedovao, nego sam figure dobio još pre 15 godina Very Happy I papagaja, takođe.
Back to top Go down
Profa21
Tvorac 2000-tog, 3000-tog i 8000-tog posta
Tvorac 2000-tog, 3000-tog i 8000-tog posta
Profa21


Posts : 1027
Join date : 2011-10-22
Age : 39
Location : Novi Beograd

Lego Digital Designer (LDD) - Kreacije članova foruma Empty
PostSubject: Re: Lego Digital Designer (LDD) - Kreacije članova foruma   Lego Digital Designer (LDD) - Kreacije članova foruma Icon_minitimeSun Jan 15, 2012 8:41 pm

Nastavljam sa temom Imperial Soldiers.

Ovoga puta sam uradio set 6265 Sabre Island Smile

Image hosted by servimg.com

Naravno, u Lego DD-u nema ovog baseplate-a veličine 16x16, pa sam ga ja napravio od 4 baseplate-a 8x8, a onda sam iskoristio priliku i podigao ostrvo za visinu jednog plate-a.

Image hosted by servimg.com

Dve slike izrade:

Image hosted by servimg.com

Image hosted by servimg.com

Nekoliko slika gotovog seta. Uživajte u pogledu iz par uglova Smile

Image hosted by servimg.com

Image hosted by servimg.com

Image hosted by servimg.com

Image hosted by servimg.com

Edit: Ubačena lica figurama i dodate prve tri slike Smile

Lego Digital Designer (LDD) - Kreacije članova foruma Ldd_kr11


Last edited by Profa21 on Mon Apr 09, 2012 8:07 pm; edited 3 times in total
Back to top Go down
Guest
Guest




Lego Digital Designer (LDD) - Kreacije članova foruma Empty
PostSubject: Re: Lego Digital Designer (LDD) - Kreacije članova foruma   Lego Digital Designer (LDD) - Kreacije članova foruma Icon_minitimeSun Jan 15, 2012 8:42 pm

uf i taj je bio jeftin, secam se... ma figure su ovde najnajskuplje, svaka je po 2e i vise
Back to top Go down
Profa21
Tvorac 2000-tog, 3000-tog i 8000-tog posta
Tvorac 2000-tog, 3000-tog i 8000-tog posta
Profa21


Posts : 1027
Join date : 2011-10-22
Age : 39
Location : Novi Beograd

Lego Digital Designer (LDD) - Kreacije članova foruma Empty
PostSubject: Re: Lego Digital Designer (LDD) - Kreacije članova foruma   Lego Digital Designer (LDD) - Kreacije članova foruma Icon_minitimeSun Jan 15, 2012 8:48 pm

Pa da. Zato sam odlučio malo da se bavim piratima. Nema puno zahtevnih (skupih) delova, tako da kada izučim građevine, krećem u kupovinu kocaka i gradim nešto svoje! Very Happy
Back to top Go down
Guest
Guest




Lego Digital Designer (LDD) - Kreacije članova foruma Empty
PostSubject: Re: Lego Digital Designer (LDD) - Kreacije članova foruma   Lego Digital Designer (LDD) - Kreacije članova foruma Icon_minitimeSun Jan 15, 2012 8:59 pm

care, pravio si sam svoje postolje! vrh
Back to top Go down
Profa21
Tvorac 2000-tog, 3000-tog i 8000-tog posta
Tvorac 2000-tog, 3000-tog i 8000-tog posta
Profa21


Posts : 1027
Join date : 2011-10-22
Age : 39
Location : Novi Beograd

Lego Digital Designer (LDD) - Kreacije članova foruma Empty
PostSubject: Re: Lego Digital Designer (LDD) - Kreacije članova foruma   Lego Digital Designer (LDD) - Kreacije članova foruma Icon_minitimeSun Jan 15, 2012 9:06 pm

Pa morao sam. Dobro dođe kao vežba za prave kocke Smile

U LDD-u nema Baseplate, Raised, tako da ću tek tu da se igram i pravim osnove za građevine Very Happy

Nisam proverio da li ima svih delova za brodove. Ako nema - eto izazova! affraid
Back to top Go down
Guest
Guest




Lego Digital Designer (LDD) - Kreacije članova foruma Empty
PostSubject: Re: Lego Digital Designer (LDD) - Kreacije članova foruma   Lego Digital Designer (LDD) - Kreacije članova foruma Icon_minitimeSun Jan 15, 2012 9:11 pm

mislim da nema za stari brod, pa ces morati one nove delove za korito, no ipak lakse nego raised baseplate Smile
Back to top Go down
Profa21
Tvorac 2000-tog, 3000-tog i 8000-tog posta
Tvorac 2000-tog, 3000-tog i 8000-tog posta
Profa21


Posts : 1027
Join date : 2011-10-22
Age : 39
Location : Novi Beograd

Lego Digital Designer (LDD) - Kreacije članova foruma Empty
PostSubject: Re: Lego Digital Designer (LDD) - Kreacije članova foruma   Lego Digital Designer (LDD) - Kreacije članova foruma Icon_minitimeSun Jan 15, 2012 9:17 pm

Tako je, nema jedara i korita. Maler. moraću da izmišljam toplu vodu Smile
Back to top Go down
Guest
Guest




Lego Digital Designer (LDD) - Kreacije članova foruma Empty
PostSubject: Re: Lego Digital Designer (LDD) - Kreacije članova foruma   Lego Digital Designer (LDD) - Kreacije članova foruma Icon_minitimeSun Jan 15, 2012 9:21 pm

ma pusti jedra, korito ce biti mozda zanimljivije ali mislim da imaju alternativu pa ces se lako uklopiti Smile
Back to top Go down
Profa21
Tvorac 2000-tog, 3000-tog i 8000-tog posta
Tvorac 2000-tog, 3000-tog i 8000-tog posta
Profa21


Posts : 1027
Join date : 2011-10-22
Age : 39
Location : Novi Beograd

Lego Digital Designer (LDD) - Kreacije članova foruma Empty
PostSubject: Re: Lego Digital Designer (LDD) - Kreacije članova foruma   Lego Digital Designer (LDD) - Kreacije članova foruma Icon_minitimeTue Jan 17, 2012 1:02 am

Trenutno radim set 6277- Imperial Trading Post

Image hosted by servimg.com

Baza/osnova za mnoge setove 2552 ne postoji u programu, pa sam ja danas posvetio ceo dan na izradi iste.

Image hosted by servimg.com

Poštovao sam raspored takozvanih boba i tile-ova.

Image hosted by servimg.com

Evo i baze u nekoliko slika:

Sve je u početku izrađeno od plate-ova 1x1. Znači osnova 32x32, 19 plateova u visinu, sveukupno 19456 delova. Malo je reći da mi je program kočio Very Happy

Image hosted by servimg.com

Image hosted by servimg.com

Roze bojom sam označio bobe koje ostaju, dok ostalo ide u tile-ove.

Image hosted by servimg.com

I konačan izgled iz dva ugla. Dva rešenja kosine. Koje vam se više sviđa? Ovo koje je primenjeno na modelu (mada ima bobe) ili ovo koje stoji pored modela.

Image hosted by servimg.com

Image hosted by servimg.com

Edit: Mislim da sam našao konačno rešenje Smile

Image hosted by servimg.com

p.s. Čak se vodim mišlju da bi ovo moglo da se iskoristi i za pravi model!

Lego Digital Designer (LDD) - Kreacije članova foruma Ldd_kr11


Last edited by Profa21 on Sun Mar 04, 2012 2:22 pm; edited 2 times in total
Back to top Go down
Profa21
Tvorac 2000-tog, 3000-tog i 8000-tog posta
Tvorac 2000-tog, 3000-tog i 8000-tog posta
Profa21


Posts : 1027
Join date : 2011-10-22
Age : 39
Location : Novi Beograd

Lego Digital Designer (LDD) - Kreacije članova foruma Empty
PostSubject: Re: Lego Digital Designer (LDD) - Kreacije članova foruma   Lego Digital Designer (LDD) - Kreacije članova foruma Icon_minitimeWed Jan 18, 2012 4:39 pm

I konačno je gotov set 6277Imperial Trading Post Smile

Image hosted by servimg.com

Počeo sam od desne strane, pristaništa. Evo slika izrade:

Image hosted by servimg.com

Image hosted by servimg.com

Konačan izgled pristaništa i rad na brodu:

Image hosted by servimg.com

Image hosted by servimg.com

I konačan izgled broda:

Image hosted by servimg.com

A onda sam prešao na bazu, na koju sam potrošio ubedljivo najviše vremena:

Image hosted by servimg.com

Postupak izrade:

Image hosted by servimg.com

Image hosted by servimg.com

I na kraju, konačan izgled seta. Pogled iz više uglova:

Image hosted by servimg.com

Dve slike od napred:

Image hosted by servimg.com

Image hosted by servimg.com

i dve od pozadi:

Image hosted by servimg.com

Image hosted by servimg.com

Edit: Ubačena lica figurama, kao i zastave koje predstavljaju jedra Smile Sve slike su povećane, a poslednjih pet je zamenjeno novim Very Happy

Lego Digital Designer (LDD) - Kreacije članova foruma Ldd_kr11


Last edited by Profa21 on Tue Apr 10, 2012 7:01 pm; edited 2 times in total
Back to top Go down
Sponsored content





Lego Digital Designer (LDD) - Kreacije članova foruma Empty
PostSubject: Re: Lego Digital Designer (LDD) - Kreacije članova foruma   Lego Digital Designer (LDD) - Kreacije članova foruma Icon_minitime

Back to top Go down
 
Lego Digital Designer (LDD) - Kreacije članova foruma
Back to top 
Page 1 of 15Go to page : 1, 2, 3 ... 8 ... 15  Next
 Similar topics
-
» Lego Digital Desinger
» Lego kreacije by Majki
» PRAVILNIK FORUMA LEGO SRBIJA
» Novogodisnje takmicenje foruma LEGO Srbija
» Moje kreacije

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
LEGO SRBIJA :: LEGO :: Lego kolekcionarstvo-
Jump to: