LEGO SRBIJA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
LEGO SRBIJA

NEAKTIVAN/INACTIVE: Lego Srbija je srpski sajt gde Lego kolekcionari mogu da diskutuju, predstavljaju i razmenjuju svoja iskustva o Lego kockama, i trguju njima. Na sajtu se takođe može diskutovati o raznim stvarima koje su bitne članovima
 
HomeSearchLatest imagesRegisterLog inOvde je prikazana detaljna statistika o forumimu

 

 Prinudno redizajniranje foruma

Go down 
+5
Profa21
Majki
Jony Prah
LegoLover
MasterHaosis
9 posters
Go to page : Previous  1, 2
AuthorMessage
MasterHaosis
Vlasnik Sajta
Vlasnik Sajta
MasterHaosis


Posts : 1206
Join date : 2010-02-17
Age : 35

Prinudno redizajniranje foruma - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Prinudno redizajniranje foruma   Prinudno redizajniranje foruma - Page 2 Icon_minitimeThu Mar 14, 2013 9:08 pm

Fiore, pa jeste. To oni sami određuju da li će da ostanu ili ne.

Jony Prah, u pravu si za to, imamo problem i sa time jer upadaju samo, registruju se, okače ponudu i nema ih više. Prošli put smo Bogdan i ja baš razgovarali o tome par puta da trebamo da donesemo poseban pravilnik o trgovini. Nego nismo imali vremena.

Dugme, a kako je kod vas sistem sa prodajom/potražnjom na forumima? Jel imate poseban pravilnik za to?

dugme wrote:
Slažem se da nisi direktno prozvao Skockane, već "konkurenciju". A ako ćemo realno, u Srbiji postoje 3 LEGO foruma, od toga je jedan totalno mrtav, jer ga vode ljudi koji veze sa LEGO-m nemaju. Drugi je ovaj forum i treći Skockani sajt i forum. Izvinjavam se ako postoji još neki, za koji ja ne znam...tako da je moj zaključak bio aposlutno jednostavno deduktivno zaključivanje...

Ja sam mislio da nas ima više. Vi, mi, taj forum što je Angeli osnovao, znao sam da je ranije na krstarici bio neki odeljak za Lego, i na par forumima sa igračkama. Tako da nisam direktno mislio samo na vas kao konkurente.
Očigledno da nisam upućen u stanje (koje je alarmantno kako ispada i mnogo gore nego što sam mislio) koliko na zaista ima. Ja kada sam rekao ,,Mi jedva da se skupimo za dva tri osrednja foruma" lupio sam bezveze, izgleda da sam ga stvarno pogodio.
A ko je onda taj treći forum koji je mrtav? Ako si mislio na naš bivši forum, on odavno nema veze sa legom nego sa nekim kineskim stvarima, nemam pojma.

dugme wrote:

Skockani su pozvali Jana da dođe u Srbiju zbog godišnjice osnivanja. U tu čast smo organizovali večeru na koju su bili pozvani svi Skockani i Jan, drugih zvanica nije bilo.
Međutim, Jan je imao slobodnog vremena pre i posle te večere, kao i sledećeg prepodneva za sastanke sa nekim predstavnikom ovog foruma i Angelijem.
Da, rekao jei meni da se vidimo ujutru, samo mi nije pominjao da ima sastanaka popodne, i da je bila vaša godišnjica, ja sam mislio da tad ima sa ostlima sastanak.

dugme wrote:
Angeli se odazvao pozivu, sa ovog foruma iz objektivnih razloga niko nije.
Da. Što se nas tiče, da mi je malo više pojasnio oko njegovog dolaska, ja bi kao i obično otvorio javnu temu ili bi javio ljudima pa neko bi sigurno došao. Imamo profu, Hexxa, Daulexa i ostale koji su tamo, koji se okupljaju sa Bogdanom pa bi došao neko od njih. Bogdan je radio tad, a ja, logično nisam imao šanse ni vremena ni toliko novca za trošenje iz Niša čak da dolazim, to sam mu pomenuo a objasniću mu i opet ako treba, da ne misli ni on ni vi kako smo se mi nešto odvojili i naljutili, pa sad da izvodimo nešto. nego, tako je jednostavno ispalo. jednostavno svi mi, posebno ja lično gledamo svoja posla, ovde smo i ne mrdamo sa strane, tako da i neznamo mnogo situaciju. Ja sam samo registrovan na igračkama, hrtvatsko mforumu, gde retko kad uđem.
Ispada po ovakvim problemima da je nezainteresovanost pogubna, jer samo te opali problem kad se najmanje nadaš i kad si nepripremljen.

dugme wrote:
Što se tiče problema sa upotrebom LEGO imena i logoa, problem smo rešili tako što smo ga obrisali sa sajta i foruma. Mi ga nismo koristili u imenu domena, pa je problem bio manji.
To ćemo mi morati da počnemo da radimo uskoro.

dugme wrote:
Mogu da potpišem, i stojim iza tvrdnje da aposlutno niko od članova kluba Skocknai, ni kao predstavnik kluba, ni kao pojedinac nije prijavio ovaj forum, da krši bilo kakva pravila koja je LEGO propisao. Skockani od osnivanja gledaju svoja posla i trude se da prema svima budu maksimalno korektni. Ne želimo da nas neko vređa/proziva/pljuje/blati/itd. pa ni mi ne radimo isto...
E, kao i ovde. Samo što ja bukvalno gledam svoja posla, tako da nikog i ne obilazim i neznam šta se sve dešava, čak ni koliko nas ima od aktivnih foruma i fanova.
Ovo mora da se promeni hteli mi ili ne, zarad opšteg dobra, moramo da imamo bar osnovnu komunikaciju kako bi izbegli i mi i vi slične problemčiće.

dugme wrote:
Ovaj forum je bio ispod radara ljudi iz TLG-a do sada iz prostog razloga što TLG do sada nije imao želju da se više upoznaje sa ovim tržištem. Prvim dolaskom nekog od njihovih predstavnika se stvar promenila. Ljudi su uradili domaći, i tako došli do ovog foruma.
Jesu li još nekog dirali ili samo nas ovog puta?

dugme wrote:
Jan je jedan totalno opušten lik, spreman za saradnju. U slučaju da je bilo ko od predstavnika ovog foruma došao na sastanak/druženje sa njime, sigurno ne bi bio izriban ili bilo šta, već bi vam objasnio zašto morate to da uradite. Ako dostributer koji postoji više od 20 godina i sarađuje direktno sa TLG-jem je morao to da uradi, moraju i forumi/klubovi ili šta već.
Da, tačno, to znam sigurno da nikoga nebi ribao pred svima, nego bi samo hteo da dođem kao predstavnik foruma na običnom sastanku.
Taman posla da zbog toga niko nije došao, nego iz razloga koje sam gore naveo.

dugme wrote:

Toliko za sada, naleteću ovih dana do foruma ponovo, pa ako ima još nekih nejasnoća, tu sam da ih razjasnim.
Dobro, bićemo mi u kontaktu češće.
Back to top Go down
https://legosrbija.forumotion.com
LegoLover
Tvorac 6000-tog posta
Tvorac 6000-tog posta
LegoLover


Posts : 749
Join date : 2012-02-08
Age : 22
Location : Niš

Prinudno redizajniranje foruma - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Prinudno redizajniranje foruma   Prinudno redizajniranje foruma - Page 2 Icon_minitimeThu Mar 14, 2013 10:16 pm

Možemo da napravimo Guest poruke za pojedine teme.
Back to top Go down
MasterHaosis
Vlasnik Sajta
Vlasnik Sajta
MasterHaosis


Posts : 1206
Join date : 2010-02-17
Age : 35

Prinudno redizajniranje foruma - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Prinudno redizajniranje foruma   Prinudno redizajniranje foruma - Page 2 Icon_minitimeThu Mar 14, 2013 10:47 pm

A zašto? ja sam protiv toga svakakvi da pišu
Back to top Go down
https://legosrbija.forumotion.com
dugme




Posts : 20
Join date : 2010-03-12

Prinudno redizajniranje foruma - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Prinudno redizajniranje foruma   Prinudno redizajniranje foruma - Page 2 Icon_minitimeThu Mar 14, 2013 11:48 pm

Kod nas je prodaja rešena opštim pravilnikom koji je moguće videti ovde. Jedina stvar koja u njemu ne piše, a podrazumeva se je da pri aukciji, aukcija mora biti transparentna, tj. da se sve ponude daju u temi za aukciju, a ne na privatne poruke.

Angeli osniva LUG, forum još nije osnovao, koliko je meni poznato. Mislio sam na stari forum da je mrtav, jer ljudi koji ga vode nemaju veze sa legom, a i ostale teme koje dotiču su mrtve...retko ko piše išta tamo...

Po mom mišljenju, u Srbiji, koja je prilično mala, nema potrebe za većim brojem foruma, od trenutno postojećeg. Idealno bi bilo da se svi ljudi dobre volje okupljaju na istom mestu, no ideali su nemogući...

Koliko sam upućen, ovaj put je Jan samo za ovaj forum saznao...i mogu ti reći da je bio prijatno iznenađen, jer do pre 4-5 godina nije postojala ni jedna jedina lego zajednica virtuelna ili u vidu LUG-a u Srbiji...

Back to top Go down
http://www.skockani.com/
MasterHaosis
Vlasnik Sajta
Vlasnik Sajta
MasterHaosis


Posts : 1206
Join date : 2010-02-17
Age : 35

Prinudno redizajniranje foruma - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Prinudno redizajniranje foruma   Prinudno redizajniranje foruma - Page 2 Icon_minitimeFri Mar 15, 2013 1:25 am

Evo momci, upravo sam dobio još jedan mail.

Prinudno redizajniranje foruma - Page 2 Jan_be11

Samo što dečko nije dobro razumeo, mi ne možemo da imamo redirekt.
Na primer naša trenutna adresa je legosrbija.forumotion.com
I ako želimo da promenimo ime na primer kockasrbija.forumotion.com, kada ga promenimo, pa kada ljudi ukucaju stari legosrbija.forumotion.com, neće link automatski da se redirektuje na novomkockasrbija.forumotion.com nego će prijaviti nepostojeću stranu. E to nas mnogo koči.
Ali ja imam drugo rešenje u glavi.
Mi možemo da redizajniramo forum, da imamo novo ime, logo, dizajn, stil, sve, samo da ostavimo star link neko vreme, i da bude ispod loga vidljivo obaveštenje da će za neko vreme forum da bude prebačen na novoj adresi, tako da svi imaju vreme da zapamte i vide.

Tako da je to bolje sad da se uradi ovaj period, u narednih mesec dana već da redizajniramo sve živo, da završimo sa brigom, a da ostavimo star link još neko vreme i to je to.

dugme wrote:

Angeli osniva LUG, forum još nije osnovao, koliko je meni poznato.
Da, neznam ni ja, znam da ima nešto vezano sa Legom, e sad dal je forum, udruženje, šta već, neznam.

dugme wrote:
Mislio sam na stari forum da je mrtav, jer ljudi koji ga vode nemaju veze sa legom, a i ostale teme koje dotiču su mrtve...retko ko piše išta tamo...
Da, video sam ga slučajno pre par meseci. Ja mislim da je gotov.

dugme wrote:
Po mom mišljenju, u Srbiji, koja je prilično mala, nema potrebe za većim brojem foruma, od trenutno postojećeg. Idealno bi bilo da se svi ljudi dobre volje okupljaju na istom mestu, no ideali su nemogući...
Da, nego ja sam mislio opšte na kvalitet, jer druge zemlje u svakom gradu imaju po neko predstavništvo.
A ovde je nemoguće svi da budemo na jednom mestu, jer eto, neki od nas fizički ne mogu da dolaze stalno u Beograd.
Vi ste uglavnom od Beograda pa na gore. Samo taj deo Srbije je donegde razvijen sa Legom, koliko da kažeš da imate nešto. A od centralne Srbije, prema jugu, pogotovo krajnji jug, situacija je više nego očajna.
Ovde u Nišu samo kolko da se kaže da možeš da kupiš Lego, i osim mene, LegoLovera i možda još nekog ,,neotkrivenog" talenta nema niko. Đepeto je sa Kosova koliko vidim. I to je to. A kod vas je sve skoro gore, gore se zbivaju sva dešavanja, skoro svi članovi su odatle, itd... Da ne pominjem što je veći standard kod vas nego ovde, a cene su iste što se lega tiče,, ako ne čak i malo skuplje kod nas dole.
Tako da, teoretski, svi možemo da budemo na jednom mestu virtualno, ali ne možemo svi da se okupimo na žalost.

dugme wrote:
Koliko sam upućen, ovaj put je Jan samo za ovaj forum saznao...i mogu ti reći da je bio prijatno iznenađen, jer do pre 4-5 godina nije postojala ni jedna jedina lego zajednica virtuelna ili u vidu LUG-a u Srbiji...
Neznam za pre pet godina, ali 2009 smo bili na legolandu, to je pre 4 godina bilo. Ali da, imaš poentu, mnogo je slaba aktivnost bila, i nikakva dešavanja nisu bila, tako da generalno svi napredujemo što se toga tiče.

Back to top Go down
https://legosrbija.forumotion.com
MasterHaosis
Vlasnik Sajta
Vlasnik Sajta
MasterHaosis


Posts : 1206
Join date : 2010-02-17
Age : 35

Prinudno redizajniranje foruma - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Prinudno redizajniranje foruma   Prinudno redizajniranje foruma - Page 2 Icon_minitimeFri Mar 15, 2013 2:29 am

Pošto su iznete nove činjenice i stavovi koji se tiču samo unutrašnjih pitanja par nas, da nebi izlazile neke nepotrebne informacije i tenzijada nebi rasla dok se neke stvari ne reše između nas šta i kako, biću prinuđen da zaključam temu.

dugme, đepeto, žao mi je momci, moram sada da prekinem ovde diskutiju privremeno, ništa nema veze to sa vama. Čisto da znate.
đepeto, tvoj post sam prebacio u predstavljanja ovde, tu možemo nastaviti to
https://legosrbija.forumotion.com/t537-apeto
Back to top Go down
https://legosrbija.forumotion.com
Sponsored content





Prinudno redizajniranje foruma - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Prinudno redizajniranje foruma   Prinudno redizajniranje foruma - Page 2 Icon_minitime

Back to top Go down
 
Prinudno redizajniranje foruma
Back to top 
Page 2 of 2Go to page : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Novo ime foruma
» Smajliji foruma
» PRAVILNIK FORUMA LEGO SRBIJA
» Novi naziv foruma
» Proslava godisnjice foruma

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
LEGO SRBIJA :: GENERALNO :: Novosti i obaveštenja-
Jump to: