LEGO SRBIJA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
LEGO SRBIJA

NEAKTIVAN/INACTIVE: Lego Srbija je srpski sajt gde Lego kolekcionari mogu da diskutuju, predstavljaju i razmenjuju svoja iskustva o Lego kockama, i trguju njima. Na sajtu se takođe može diskutovati o raznim stvarima koje su bitne članovima
 
HomeSearchLatest imagesRegisterLog inOvde je prikazana detaljna statistika o forumimu

 

 Lego Harry Potter

Go down 
3 posters
Go to page : 1, 2  Next
AuthorMessage
Guest
Guest




Lego Harry Potter Empty
PostSubject: Lego Harry Potter   Lego Harry Potter Icon_minitimeSat Jun 12, 2010 12:30 am

Ima onih koji ga vole, pa evo malo i slika o Hariju koji dolazi 2010

Lego Harry Potter 4736-1

Lego Harry Potter 4737-1

Lego Harry Potter 4738-1

Lego Harry Potter 4840-1

Lego Harry Potter 4841-1

Lego Harry Potter 4842-1
Back to top Go down
Guest
Guest




Lego Harry Potter Empty
PostSubject: Re: Lego Harry Potter   Lego Harry Potter Icon_minitimeSat Jun 12, 2010 12:37 am

Ove slike su sa brickset sajta, a on je kao pouzdan izvor

ja licno ne volim harry potter setove i tematiku, ali moram reci da je dobar za MOC

ali i iskreno, ovaj najveci set, ovaj zamak je fenomenalan, i mnogo upotrebljivih figura ima za neljubitelje likova iz serijala (samo se zamene glave i ruke u zute i eto Smile )

i moram reci da mi je ova koliba, sa paukom simpaticna (opet ista prica za figure)


zanimljivo je primetiti da ovde izdaju voz, a izasao je voz i u toy story serijalu (a i u city temi se tome svi raduju onim vozovima velikim sto izlaze)

takodje treba primetiti slicnost ove kule - koja je BTW lepa (treceg odozdo, cetvrtog od gore) sa novim kingdoms setom koji je izasao
Lego Harry Potter 4840-1Lego Harry Potter 7947-1


no dobro, da ne sitnicarimo sada, bitno je da izdaju lepe setove, koji mogu da se svide sirim masama


Last edited by Bogdanst on Tue Jun 15, 2010 8:28 am; edited 1 time in total
Back to top Go down
MasterHaosis
Vlasnik Sajta
Vlasnik Sajta
MasterHaosis


Posts : 1206
Join date : 2010-02-17
Age : 36

Lego Harry Potter Empty
PostSubject: Re: Lego Harry Potter   Lego Harry Potter Icon_minitimeSat Jun 12, 2010 1:11 am

JEste u pravu si, ima mnogo sličnosti, ali već je par puta izlazio Hari poter sa vozom, neznam zašto uvek moraju voz da stave. Ni je ne volim Hari potera, ali je zakon za uzimanje elemenata. Na primer tebi za castle trebaju mnoge stvari odatle za veštiice i čarobnjake. Čak i elemente zamka mogu da ti posluže u castle.
Meni na primer one životinje mogu da koriste (pacovi, sove, pauci), takođe za veštice i čarobnjake neki elementi.
A Hari Poter ima najbolja čudovišta, to se uvek može iskoristiti.
Back to top Go down
https://legosrbija.forumotion.com
Guest
Guest




Lego Harry Potter Empty
PostSubject: Re: Lego Harry Potter   Lego Harry Potter Icon_minitimeSat Jun 12, 2010 1:13 am

ma ceo zamak je sam po sebi fenomenalan (ima boljih zamaka, istina, ali i ovaj dizajn nije los - nije za vojsku, pre lici na neki manastir/opatiju srednjevekovnu, ali je cool)
Back to top Go down
MasterHaosis
Vlasnik Sajta
Vlasnik Sajta
MasterHaosis


Posts : 1206
Join date : 2010-02-17
Age : 36

Lego Harry Potter Empty
PostSubject: Re: Lego Harry Potter   Lego Harry Potter Icon_minitimeSat Jun 12, 2010 1:28 am

Pa da, kao opatija, manastir ili neki privatan zamak, nekog bogataša. Doduše ovaj dizajn je lamo noviji od srednjeg veka, tako da bi u vreme pirata i one gospode moglo da posluži. Tu bi se gospoda, vojskovođ, dame sakupljale na balovima.
Back to top Go down
https://legosrbija.forumotion.com
Guest
Guest




Lego Harry Potter Empty
PostSubject: Re: Lego Harry Potter   Lego Harry Potter Icon_minitimeSat Jun 12, 2010 1:48 am

ma sta znam, ovi noviji zamkovi svi imaju fine prozore i sve to, lako bi se ovaj zamak uklopio Wink
Back to top Go down
MasterHaosis
Vlasnik Sajta
Vlasnik Sajta
MasterHaosis


Posts : 1206
Join date : 2010-02-17
Age : 36

Lego Harry Potter Empty
PostSubject: Re: Lego Harry Potter   Lego Harry Potter Icon_minitimeSat Jun 12, 2010 4:51 pm

Pa da. Hari Poter i njegove mađije uvek dobro dođu haha
Back to top Go down
https://legosrbija.forumotion.com
Guest
Guest




Lego Harry Potter Empty
PostSubject: Re: Lego Harry Potter   Lego Harry Potter Icon_minitimeTue Jun 15, 2010 8:33 am

Lego Harry Potter 4738-1

hmmm, da li je neko primetio da se kod ovog seta dobijaju nova vrata? koja ne idu na standardnu modified brick, vec ce da idu na clip on? a cini mi se da se polovina ove kucice otvara, kao npr guarded inn sto moze zid da joj se otvori da bi se videla unutrasnost zgrade - ovaj setc je sve zanimljiviji i zanimljiviji

znaci pored pecuraka, eto jos noviteta u ovom setu

a posto je pauk sastavljen od katana, lako ce se i za njega naci upotreba
Back to top Go down
MasterHaosis
Vlasnik Sajta
Vlasnik Sajta
MasterHaosis


Posts : 1206
Join date : 2010-02-17
Age : 36

Lego Harry Potter Empty
PostSubject: Re: Lego Harry Potter   Lego Harry Potter Icon_minitimeTue Jun 15, 2010 10:56 pm

Ja sam primetio ono što mi treba: šargarepe, pečurke, tikve... pauci, zmajčić, sove Very Happy
A i ona bradata budala bi mi dobro došla za nekog pećinskog čoveka!
Back to top Go down
https://legosrbija.forumotion.com
Astefan

Astefan


Posts : 151
Join date : 2010-02-19

Lego Harry Potter Empty
PostSubject: Re: Lego Harry Potter   Lego Harry Potter Icon_minitimeWed Jun 16, 2010 8:38 am

Varas se. Ova vrata su malo drugacija, ali se ne drze na stapicu. Ako pogledati pazljivije, to se vidi. hehe
Back to top Go down
http://www.ciglice.com/
MasterHaosis
Vlasnik Sajta
Vlasnik Sajta
MasterHaosis


Posts : 1206
Join date : 2010-02-17
Age : 36

Lego Harry Potter Empty
PostSubject: Re: Lego Harry Potter   Lego Harry Potter Icon_minitimeWed Jun 16, 2010 5:27 pm

To ste vas dvojica eksperti za vrata, ja se ne razumem toliko u to.
Back to top Go down
https://legosrbija.forumotion.com
Astefan

Astefan


Posts : 151
Join date : 2010-02-19

Lego Harry Potter Empty
PostSubject: Re: Lego Harry Potter   Lego Harry Potter Icon_minitimeWed Jun 16, 2010 7:37 pm

A i u 4840 su ista vrata! haha
Back to top Go down
http://www.ciglice.com/
MasterHaosis
Vlasnik Sajta
Vlasnik Sajta
MasterHaosis


Posts : 1206
Join date : 2010-02-17
Age : 36

Lego Harry Potter Empty
PostSubject: Re: Lego Harry Potter   Lego Harry Potter Icon_minitimeWed Jun 16, 2010 7:38 pm

Nisam primetio
Back to top Go down
https://legosrbija.forumotion.com
Guest
Guest




Lego Harry Potter Empty
PostSubject: Re: Lego Harry Potter   Lego Harry Potter Icon_minitimeWed Jun 16, 2010 8:14 pm

videh da su i na tom setu ista vrata... ali, iako nisu na stapicu, drze se na clip plate, a ne na hinge kao stara (sto mi je super)
Back to top Go down
MasterHaosis
Vlasnik Sajta
Vlasnik Sajta
MasterHaosis


Posts : 1206
Join date : 2010-02-17
Age : 36

Lego Harry Potter Empty
PostSubject: Re: Lego Harry Potter   Lego Harry Potter Icon_minitimeWed Jun 16, 2010 9:18 pm

A nije mi jasno zašto stoje dve različite sove jedna naspram drugoj. To nije nešto estetski lepo. Trebale su da budu iste boje


Last edited by MasterHaosis on Wed Jun 16, 2010 10:26 pm; edited 1 time in total (Reason for editing : obrisao sam citat)
Back to top Go down
https://legosrbija.forumotion.com
Guest
Guest




Lego Harry Potter Empty
PostSubject: Re: Lego Harry Potter   Lego Harry Potter Icon_minitimeWed Jun 16, 2010 9:30 pm

valjda su sove u ovom setu ziva stvorenja


Lego Harry Potter 4738-1

Lego Harry Potter 4736-1

Lego Harry Potter 4737-1

Lego Harry Potter 4840-1

Lego Harry Potter 4841-1

Lego Harry Potter 4842-1


Last edited by Bogdanst on Wed Jun 16, 2010 10:57 pm; edited 2 times in total
Back to top Go down
MasterHaosis
Vlasnik Sajta
Vlasnik Sajta
MasterHaosis


Posts : 1206
Join date : 2010-02-17
Age : 36

Lego Harry Potter Empty
PostSubject: Re: Lego Harry Potter   Lego Harry Potter Icon_minitimeWed Jun 16, 2010 10:28 pm

Ops.... izbrisao sam nepotreban citat iz predhodnog posta, mora da sam slučajno citirao sve one slike.

Pa dobro, jesu sove živa svuda valjda, ali opet kao stražari neki estetski, lepše bibilo da su obe sive ili obe braon, ali nema veze, različite su bolje kao u mom slučaju ako sakupljaš životinje.
Back to top Go down
https://legosrbija.forumotion.com
Guest
Guest




Lego Harry Potter Empty
PostSubject: Re: Lego Harry Potter   Lego Harry Potter Icon_minitimeThu Jun 17, 2010 7:57 pm

Lego Harry Potter Hagrid11

posto je ovo moj favorit, potrazio sam malo vise o njemu - 4738: Hagrid's Hut - elem set je lep, kostace u Americi oko 40$, sto je kod nas otprilike 4000din (sto je mnogo, ali kako cemo sad mi moci lakse u inostranstvo zbog belog sengena, ovo je difintivno nesto sto cu uzeti za sebe kad bude isao negde u beli svet). Dostupan je od oktobra. Sem minifigova, sve mi se maksimalno svidja, a figure imaju super kose.

Na ovoj slici vidimo kako se otvara set i sta sve ima u njemu - standardna oprema svih dosadasnjih vestica i carobnjaka, ali dobro, nije lose previse. I pecurke su zakon, jedva cekam da vidim izbliza neku. A obratite paznju na sliku carobnjaka u uglu zida, neki sa zelenim sesirom Wink

ako ima jos neko zainteresovan za neki drugi set, potrazicu na netu, samo neka ostavi ovde zahtev Smile
Back to top Go down
MasterHaosis
Vlasnik Sajta
Vlasnik Sajta
MasterHaosis


Posts : 1206
Join date : 2010-02-17
Age : 36

Lego Harry Potter Empty
PostSubject: Re: Lego Harry Potter   Lego Harry Potter Icon_minitimeThu Jun 17, 2010 8:38 pm

Ej, ovo je dobro zaista! Baš po meri čarobnjaka i veptica iz srednjeg veka! Bogdane ovo moraš da nabaviš.
Back to top Go down
https://legosrbija.forumotion.com
Guest
Guest




Lego Harry Potter Empty
PostSubject: Re: Lego Harry Potter   Lego Harry Potter Icon_minitimeThu Jun 17, 2010 8:49 pm

aha, super je sve - sem light flesh delova tela, pa bih to morao da menjam
Back to top Go down
MasterHaosis
Vlasnik Sajta
Vlasnik Sajta
MasterHaosis


Posts : 1206
Join date : 2010-02-17
Age : 36

Lego Harry Potter Empty
PostSubject: Re: Lego Harry Potter   Lego Harry Potter Icon_minitimeThu Jun 17, 2010 8:53 pm

Pa dobro, nije to neki posao za tebe. Ali bi ovaj set dobro doprineo mađiji Very Happy
Back to top Go down
https://legosrbija.forumotion.com
Guest
Guest




Lego Harry Potter Empty
PostSubject: Re: Lego Harry Potter   Lego Harry Potter Icon_minitimeTue Jul 13, 2010 11:49 pm

mozemo videti da setovi prelaze ogroman put i promene od glasine do samog izdanja

tako mozemo videti i da gore opisani set sa kucom prolazi promene

maste ce posebno da primeti da na ovoj slici nema sova vec samo zmaj zeleni

Lego Harry Potter DSCF0916

Obratite paznju da na kutiji pise "battery included" sto znaci da nesto u setu ima lampice Smile






set postaje sve zanimljiviji i zanimljiviji...

Lego Harry Potter DSCF0905
ova druga slika je ovde jer se bolje vidi kutija, mada se ne vidi u uglu donjem desnom svetleca cigla
Back to top Go down
MasterHaosis
Vlasnik Sajta
Vlasnik Sajta
MasterHaosis


Posts : 1206
Join date : 2010-02-17
Age : 36

Lego Harry Potter Empty
PostSubject: Re: Lego Harry Potter   Lego Harry Potter Icon_minitimeWed Jul 14, 2010 12:46 pm

A čekaj brate, set nije još zvaničan, znači može stalno da se menja?
Back to top Go down
https://legosrbija.forumotion.com
Guest
Guest




Lego Harry Potter Empty
PostSubject: Re: Lego Harry Potter   Lego Harry Potter Icon_minitimeWed Jul 14, 2010 7:17 pm

otprilike da

dok se ceka na setove, lego je izdao video igre koje prate ovaj serijal, i jednu stonu igru od lego kocaka:
Lego Harry Potter 3862-1

simpaticna stvar, za one koji vole mikrofigure (to su ovi lego pioni u igri - manji su od minifigure) ali koliko vidim na nemackom lego sajtu kosta 35evra, sto je poprilicno, jer obicno ove igre su isle po 25evra, ali nisam jos kupio ni jednu, tako ne mogu reci sa sigurnoscu

Lego Harry Potter 3862-110

evo slika mikrofigura, slika samo 5 likova iz filma, od ukupno 9 figura koje se dobijaju unutra (ostalo su genericke figure - plavi, zuti, crveni i zeleni igrac, kao ne ljuti se covece)

i kutije seta
Lego Harry Potter 3862-1
Back to top Go down
Guest
Guest




Lego Harry Potter Empty
PostSubject: Re: Lego Harry Potter   Lego Harry Potter Icon_minitimeFri Aug 06, 2010 8:16 pm

evo novih slika setova, mada kako se prica da je vec izasao novi katalog, moguce da su to ti setovi finalno
Lego Harry Potter Harry111
Lego Harry Potter Harry210
Lego Harry Potter Harry310

sove su oslikane, frizure su nove, mozea da bude zanimljivo da upotpunite svoje kreacije

samo sto slika ima toliko belog iznad i ispod...grrrr

no,zanimljivo mi je sledece - nacin na koji u srednjoj slici (koliba ovog bradonje) koriste 1x2 tile da bi postigli efekat crepova koji nisu uniformni na krovu, a istovremeno ti delovi drze krov na okupu - bas pravi MOCerski detalj od lego kompanije
Back to top Go down
Sponsored content





Lego Harry Potter Empty
PostSubject: Re: Lego Harry Potter   Lego Harry Potter Icon_minitime

Back to top Go down
 
Lego Harry Potter
Back to top 
Page 1 of 2Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Harry Potter The burrow 4840
» LEGO Dino
» LEGO friends - novi lego belville
» LEGO duh
» LEGO Mindstorms

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
LEGO SRBIJA :: LEGO :: Lego novosti-
Jump to: